PDA

View Full Version : Problema BAN!



Esky
04-06-2016, 02:01 PM
Salut,am observat ca orice player de pe furien care ia ban,poate sa reintre inapoi. Am dat de proba si ban la 2 admini ( P!nK,Soriin) si au putut sa intre fara sa le scot banul. Care este problema?!

WarGods | KGB
04-06-2016, 02:39 PM
Cred ca Tiger sau ADRI , ori cei care cunosc situatia,sunt in masura sa iti raspunda,nu cunosc aceasta problema dar,sunt sigur ca se v-a rezolva..

-WickedSick-
04-06-2016, 02:45 PM
Aceeasi problema si la "shock" , la un interval de 1-2 secunde dupa ce l-au primit , sunt inapoi pe server , de ce? :|

Soriin
04-06-2016, 03:57 PM
Nu au efect , ei spun ca le scrie pe ecran Kick si in consola Ban , dar ii lasa pe server , am incercat si noi cum a specificat si el mai sus si chiar asa este.

Tiger
04-06-2016, 08:16 PM
Rezolvat.

Problema era ca am ajuns la numarul maxim de ip-uri care se pot bana (32767). Daca va intrebati cum saracia s-a ajuns la acest numar imens, raspunsul este WarGods Shield care bloca fake players prin ban IP - totodata puteti vedea din acest numar imens cate atacuri au fost pe server si cator atacuri le-a facut fata WarGods Shield. Am trecut WarGods Shield pe modul blocheaza si fa log, in loc de baneaza si fa log; astfel botii vor si detectati si blocati dar nu si banati!

Server-ul de furien nu era singurul afectat, mai erau doua (zombie si gungame) si ar mai fi urmat inca un server (deathrun). S-au sters majoritatea banuriilor date de pe toate cele 3 servere.

LE: Doar ca idee, numai in ultimele 4 zile au fost detectati si banati ~1000 de fakeplayers doar pe un server.

WarGods | KGB
05-06-2016, 04:26 PM
Si ca o completare,nu doar ca serverele baneaza automat fake client/ip,rog adminii de pe gg,in special, sa banati doar dupa regulament,nu abuzati de grad si banati asa fara dovezi.
Fiecare ban sa fie urmat si de o dovada/martori. Nu uitati sa mentionati si motivul banului..bafta!