PDA

View Full Version : In atentia adminilor.



DarkRed
18-03-2016, 10:46 PM
Salut .
Cum deja majoritatea stiti firma noastra de host a fost atacata acum cateva zile si s-au facut multe schimbari temporare sau permanente in aceasta comunitate.
Un subiect foarte important de abordat ar fi WarGods Cheat Defender-ul care "nu mai funcioneaza cum trebuie".
Am discutat cu Tiger si aceasta treaba este datorata CloudFlare-ului care considerea ca este o activitate suspecta aceasta blocand conexiunea.
Tiger a adaugat un mesaj si pe pagina WCD-ului :

ATENTIE (18.03.2016): Datorita atacuriilor la webhost care au avut loc am fost nevoiti sa activam, la cererea celor de la webhost, CloudFlare-ul. Acest lucru face uneori imposibila transmiterea rapoartelor de wCD, deoarece CloudFlare-ul considera ca este o activitate suspecta si blocheaza conexiunea. Rezolvarea temporara este sa salvati raportul in mod offline si sa-l adaugati manual!!! .

Mai exact de acum inainte ar trebuie sa spunem fiecarui jucator care il punem sa faca WCD sa salveze raportul WCD si sa-l incarce manual .
<b>You have to register to ba able to see this link</b> - Acesta este linkul unde ar trebuie incarcat raportul wcd .

Anotimp
19-03-2016, 01:50 AM
Sper ca aceasta problema sa fie remediata cat mai repede posibil daca se poate.

~TraNda~
20-03-2016, 08:13 PM
Problemele cu WAC si wCD au fost rezolvate!!