PDA

View Full Version : Propunere sau REpropunere!



petryca
28-02-2016, 09:27 PM
Salutare tuturor!
Am redeschis un topic vechi, cred eu, deoarece as dori sa ne spunem parerea cu privire la laserele din spawn.
Atunci cand reinvii ca si zombie, dai de laserele puse in spawn si mori instant. Am vazut ca s-a introdus si o regula care interzice montarea laserelor in zona de spawn.
Am mai discutat pe tema asta cu butu' de Razzor si i-am propus sa lucram la pluginul de zspawn.
Am cerut ceva surse de la Max,in perioada cand nimeni nu avea timp de administrarea pluginurilor,cand nimeni nu se putea ocupa de scripting. Din cate stiti, Max este din ce in ce mai ocupat. Il inteleg:firma,familie,copii,stres,multa munca si putin timp. Cred ca nu mai are timp nici de el,daramite de server. Cert e ca nu am obtinut acele surse dar cu ceva chin si timp pierdut am facut cateva dintre ele si astfel s-au adus imbunatatiri serverului.
Zilele acestea am realizat pluginul de zspawn, la care am introdus o protectie de 1 secunda atunci cand reinvii ca si zombie.
Ganditi-va: reinvii si ai 1 sec protectie,te poti deplasa stanga-dreapta fara sa te omoare laserul.
Acea secunda se poate ajusta, adica se poate seta un cvar cu cate secunde sa fie protejat zombie-ul.
Plugin-ul a trecut si faza de teste la mine pe PC dar mai trebuie testat cu playeri.
Ar mai fi nevoie de sursa de la biohazard si biohazard.inc in care am modificat si adaugat cateva functii pentru a face funtional pluginul.
Ce vreau mai exact: vreau ca voi ,jucatorii si adminii de pe zombie sa votati cu :pro: sau :contra: (mentionand aici de ce sunteti contra-asa pot vedea ce imbunatatiri sa aduc pluginului-) si sa vedem ce rezultate obtinem.
Ma ocup zilele acestea si de puterea de invizible zombie care,din cate stiti, e un bug al serverului(nu te face invizibil ca si zombie). Despre acest plugin a discutat daniel_san intr-un topic si se pare ca se gasise rezolvarea. Dar, din pacate, in timp plugin-ul s-a "deteriorat" si nu mai functioneaza normal.
Astept pareri!
Va multumesc!
:ass:

Adr1aN
28-02-2016, 11:04 PM
eu as fi :pro: dar ar fi bn daca acel timp ar fi de 3-5 secunde ca 1 secunda daca sunt 4 lasere in respawn nu ai ce face

Esky
28-02-2016, 11:18 PM
Well done, Petrule!
Sunt :pro: !

dcdaifa
28-02-2016, 11:42 PM
eu sunt pro

Itachi
28-02-2016, 11:48 PM
Ai scris romane acolo:)) eu sunt :pro: este o idee buna

petryca
28-02-2016, 11:48 PM
eu as fi dar ar fi bn daca acel timp ar fi de 3-5 secunde ca 1 secunda daca sunt 4 lasere in respawn nu ai ce face
Exclus 3-5 secunde! Gandeste-te ca nu ai lasere unul langa altul ci doar cateva lasere in spawn. 1-2 sec sunt de ajuns ca sa te muti din laserul din spawn imediat langa laser ca sa poti "evada".
Daca esti pe moama si in baza la Ct sunt oameni baricadati,tu ai 3 secunde protectie, te duci si nenoroceti tot ce e acolo.
So... sper ca te-am lamurit!:D
:ass:

WarGods | KGB
29-02-2016, 08:11 AM
:pro: G.J. petryca!

~TraNda~
29-02-2016, 04:22 PM
eu as fi :pro: dar ar fi bn daca acel timp ar fi de 3-5 secunde ca 1 secunda daca sunt 4 lasere in respawn nu ai ce face

+1 la Ad1an.
:pro:

RaZz0R
29-02-2016, 07:27 PM
Exclus 3-5 secunde! Gandeste-te ca nu ai lasere unul langa altul ci doar cateva lasere in spawn. 1-2 sec sunt de ajuns ca sa te muti din laserul din spawn imediat langa laser ca sa poti "evada".
Daca esti pe moama si in baza la Ct sunt oameni baricadati,tu ai 3 secunde protectie, te duci si nenoroceti tot ce e acolo.
So... sper ca te-am lamurit!:D
:ass:

petre are dreptate cu 5 secunde, 1-2 e bine, apuci sa apesi pe space si sa te misti din baza in 2 secunde, hai maxim 3, dar atat.

petryca
29-02-2016, 09:28 PM
Ma bucur de faptul ca sunteti de acord cu cele mentionate mai sus.
Am reusit, in sfarsit, sa fac pluginul de invisible zombie, plugin cu ajutorul caruia ,pentru "Undead" primesti invizibilitate cateva secunde.
M-am gandit ca dupa ce il testam,sa ii fac un mic meniu ca atunci cand vrei ca cumperi puterea, sa poti unul din cele 3 nivele de invizibilitate, cu preturile de rigoare.
Dupa lungi cautari si teste + alte modificari am reusit sa fac acel rendering nenorocit pe care nu-l seta pluginul de biohazard.
Chestia e simpla, explicata aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>). E un tutorial realizat de daniel_san, tutorial care m-a ajutat enorm.
Cer e ca s-a rezolvat problema.
Astept si pareri din partea playerilor si sa vedem ce facem:)
:ass:

-WickedSick-
01-03-2016, 11:35 PM
:pro: Buna ideea ! Merita toata sustinerea!

RaZz0R
04-03-2016, 07:29 PM
Faza cu respawn, nu a mers, si am lasat-o balta pentru ca trebuiau modificati si in alte pluginuri la care nu aveam sursa.
in schimb am rezolvat invizibilitatea, zm de invizibilitate va fi invizibil timp de 10 secunde in proportie de 90% cu 6000$
de asemenea, mumia a primit o abilitate in care poate sa-si cumpere 300hp o singura data pe runda cu 6000 $

Esky
04-03-2016, 07:32 PM
Ii foarte buna invizibilitatea!