PDA

View Full Version : Reclamatie Ruby On Rails



AleXxX
27-02-2016, 08:08 PM
NICK: PeRRy#
IP: dinamic
NUMELE ADMINULUI RECLAMAT:Ruby On Rails
MOTIVUL: Am zis pe chatul normal codatul AK si mi-a dat gag - corect dupa am dat pe u@ mi-a dat ban 180min motiv jet
DOVADA:<b>You have to register to ba able to see this link</b>
SS : <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Link de la wcd : No wcd : ban reaso JET , no code ...
Dupa cum se poate observa,vati ales adminul gresit
Va rog sa ma scuzati , dar linia alba este de la monitor il voi schimba

Mr.A
28-02-2016, 01:37 AM
Am luat la cunostinta. Vom discuta cu adminul respectiv.

ruby on rails
28-02-2016, 03:19 AM
Am luat la cunostiinta ca esti un pusti care personal merita ban permanent. Ti-am dat pe 180 de minute ca esti "batut in cap" si ai si tupeu pe deasupra. Daca te prind pe server eu personal ai ban permanent, asta daca nu iti da altcineva intre timp.

Ca sa explic cum am ajuns la concluzia ca esti "batut in cap".

1. Ai anuntat codat pe chat.
2. Ai primit gag cu motivul "u@".
3. Ai injurat ( si e rasa ta, nu a mea ! ).
4. Te-am intrebat daca esti prost. E o simpla intrebare si poti raspunde cu nu.
5. Ai concluzionat ca te-am injurat, chiar daca era doar o intrebare :).
6. Ai amenintat ca vorbesti cu fondatorul ( vezi ca m-ai si speriat ).

Motivul banului - injurii si amenintari aduse unui admin. Te rog revizuieste regulamentul pentru ca nu il cunosti absolut deloc, si ca sa vezi ca sunt baiat de treaba te si ajut putin cu asta :

"Raportarea codatilor de catre jucatori se face cu say_team @ mesaj ! sau apasati U si incepeti mesajul cu @ ! Nu folositi chatul general pentru mesaje adresate exclusiv adminilor!"
"Este interzis limbajul obscen, injuriile si jignirile la adresa jucatorilor si mai ales a adminilor de pe server. Pentru eventualele probleme faceti Reclamatie pe Forum! [avertisment/gag/llama/kick/ban pe timp]"

Ai primit gag, ai injurat, te-am intrebat daca esti prost ( repet este o intrebare si nu o injurie, si rog sa mi se dovedeasca contextual ca este injurie ), ai amenintat, ai primit ban pe timp.

"La incalcarea regulilor mai putin grave se dau avertismente inaintea aplicarii sanctiunilor, NU dati sanctiuni inainte de a instiinta jucatorii ce nu e voie. Nu dati ban decat cu motive solide!"

Injurii aduse unui admin precum si amenintarea unui admin pot fi considerate "motive solide", deci eu raman la ideea de ban permanent data viitoare cand te vad. Ai fost sanctionat prin motivul gag-ului, deci stiai clar cu ce ai gresit, si ai continuat cu injurii ( daca spui ca rasa mea nu este injuratura, atunci daca te "legi" de rasa, esti rasist, si asemenea specimene nu au ce cauta in public ).Surprinzator in screenshot-urile tale nu ai prins toata discutia :). Nu am nimic de ascuns asa ca in screenshot-urile postate de mine se poate vedea absolut totul.

<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

O zi buna :) si P.S prima reclamatie in 3 ani, mersi fain :)) dau o bere ! :))

gogu_nebunu
28-02-2016, 09:48 AM
In orice ss\printscreen nu iti apar problemele de la monitor(pixel mo.rti orizontali/verticali/locali) Dunga aia alba ai facut-o tu sa acoperi cand l-ai injurat pe ruby. Meritai 180 min ban. poate chiar mai mult acum ca ai umblat tu la dovezi !

G|Nico.
28-02-2016, 12:19 PM
Contra !

soniqk
28-02-2016, 12:43 PM
Cate minciuni pe perry asta , eram pe server cand ameninta un admin ca o sa ia remove , nu mai stiu daca te ameninta pe tine ruby , pacat ca nu am facut screen , scuze ca m-am bagat aiurea aici :D

Raluca
28-02-2016, 02:43 PM
Deci dupa ce iti da pe buna dreptate ban, intri inapoi pe server cu ban activ, ameninti si mai si falsifici dovezi pe deasupra. Din punctul meu de vedere ai merita ban permanent la cata nesimtire zace in tine.

DarkRed
28-02-2016, 04:16 PM
:contra: reclamatiei .
Nici nu stiu de ce ai facut reclamatia .
Nu am fost de fata cand s-au intamplat lucrurile astea ,dar pot spune ca te-am mai vazut pe server cu un comportament nu prea bun .
De acum incolo daca mai vi cu reclamatii sa ai motive solide pentru a reclama un admin .(Daca vei mai putea intra pe server) !

XeLa
28-02-2016, 04:46 PM
Reclamatie puerila, Ruby a procedat corect !