PDA

View Full Version : Antena 1 si 3 au primit notificare de evacuare de la ANAF / Vedetele Antenelor acuza



hellchatte (alex)
22-02-2016, 06:56 PM
Reprezentantii postului au acuzat, in direct, ca se ingradeste libertatea de exprimare si s-ar dori "scoaterea Antenei 3 de pe piata" sau inchiderea postului. Dar ANAF vizeaza doar sediul televiziunii, conform unei decizii judecatoresti vechi de un an si jumatate, nu masuri precum intreruperea emisiei sau blocarea activitatii jurnalistice.

"ANAF si-a trimis agentii sa ne scoata din sediu", a spus Stoicescu. Potrivit acesteia, mai multe masini ale ANAF au venit la sediul Antenelor si agenti ai fiscului sunt in cladire.

Emisiunea moderata de Mihai Gadea a adus in platou toate vedetele trustului, s-au citit mesaje de sustinere de la politicieni, actori, cantareti, jurnalisti, dar si de la "protestatari". Desi nu s-a spus explicit, concluzia emisiunii maraton a fost ca oamenii vor/trebuie sa apere televiziunea prin proteste masive de strada.


00:15 Valentin Jucan, CNA: "Ceea ce face acum Antena 3 se numeste dezinformare si santaj public. De ce? Fiindca Antena 3 stia din august 2014, data hotararii judecatoresti ramasa definitiva, faptul ca trebuie sa isi gaseasca alt sediu. Au sperat ca vor fi tinuti in brate (Facebook)

23:46 Lucia Hossu Longin: Singura solutie este strada. Sediul Antenelor trebuie inconjurat de corturi. E un lacas al nostru, al tuturor.... E gestul unei judecatoare corupte care a intors totul in favoarea ei.

23:30 Mesaje de sustinere de la actritele Catrinel Dumitrescu si Florina Cercel, de la Mircea Diaconu, dar si de la familia Bodnariu din Norvegia.

22:15 Mircea Badea: Ei nu au vazut pana acum ce inseamana o iesire in strada

22:08 Cezar Avramuta, cunoscut si ca "stegarul din Piata Universitatii", cel care recunoastea cu putin timp in urma ca a fost platit pentru protestele din Piata, a venit in studio alaturi de cativa "protestatari".

22:00 Mihai Gadea anunta ca din aceasta seara transmisia in direct a emisiunii pe net este la liber. Pana acum, trustul percepea pentru acest serviciu o taxa de 1 euro. "Din aceasta seara renuntam la taxa caci s-ar putea sa ne vedeti numai pe net de acum", a declarat Gadea.

21:56 Oana Stancu cere sprijinul premierului Ciolos si reia ideea ca trustul lui Voiculescu a facut cerere in repetate randuri pentru a plati chiria ceruta si a ramane in sediu

21:52 "Antena 3, in urias pericol" si un cronometru care arata ca mai sunt 4 zile de emisie, sunt mesajele afisate pe ecran

21:30 Toate vedetele din Antene sunt in platou.

21:15 In studio a fost adus si colonelul in retragere Mircea Dogaru, Sindicatului Cadrelor Militare Disponibilizate, în Rezervă şi în Retragere (SCMD), care acuza o actiune a celor care au "tot interesul ca orice opozitie din tara asta sa inceteze"

20:40 Calin Popescu Tariceanu a intervenit telefonic la Antena 3 pentru a acuza "modalitatile brutale" de interventie ale ANAF.
SURSA <b>You have to register to ba able to see this link</b>

DarkRed
22-02-2016, 07:07 PM
Sa sti ca avem functia "search" pe forum .
... (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

hellchatte (alex)
23-02-2016, 08:19 AM
Aa scuze dacă ti- am furat ce vroiai să postezi..

DarkRed
23-02-2016, 06:40 PM
Nicidecum nu am zis ca mi-ai furat ceva ,doar ca nu era nevoie de un nou topic ,ci doar de un reply .
Stiu ca esti in goana dupa posturi ,dar sa sti ca tot se pune acolo la "Posturi:" inca 1 ,nu este neaparat nevoie de un nou topic .
Daca foloseai "Functia search" iti dadeai seama ...
In fine ,eu doar incerc sa te "invat".