PDA

View Full Version : Mama unui tânăr care a murit în Colectiv, JEFUITĂ în spital.



Lova3x
24-12-2015, 01:18 AM
Mama lui Alexandru Paul Georgescu, unul dintre tinerii care şi-au pierdut viaţa în urma incendiului din clubul Colectiv, trece din nou printr-un necaz.

Mama chitaristului Alexandru Paul Georgescu, una dintre cele 63 de victime ale incendiului din clubul Colectiv, face un apel disperat pe pagina sa de Facebook.
Femeii i s-a furat telefonul din spitalul unde este internată, în continuare, iubita tânărului de 23 de ani. Mama lui Alexandru îi cere celui care a făcut această faptă să îi returneze bunul, deoarece are, în memoria mobilului, mai multe poze cu fiul ei pe care nu a apucat să le descarce.
"Din păcate mai există asemenea oameni! In noaptea de 20 spre 21 (n.r decembrie) mi-a fost furat telefonul din salonul 10, etaj 9, spitalul Baltazar Arsenie (n.r Bagdasar Arseni) unde o supravegheam pe Raluca care este în continuare internată în urma incendiului de la Colectiv. Stiu, eu sunt vinovată că am făcut imprudența să mă întind pe o targă, la 2 m de ușa salonului, să mă odihnesc 3-4 ore. Din păcate, "omul de bine", a intrat in timpul nopții în salon și a sustras telefonul.
Aparatul în sine nu mai este la modă, dar ce poze și filmulețe conținea îl face inestimabil. Acolo aveam poze cu Alex' și Duț pe care nu le-am descărcat. Fac apel la voi să distribuiți acest mesaj și, totodată, fac apel la persoana care a făcut această faptă să nu distrugă aparatul și să găsească o modalitate de a-mi parveni telefonul. Vă mulțumesc!", a scris, pe pagina ei de Facebook, Luminiţa Georgescu.
Alexandru Paul Georgescu se afla în clubul Colectiv, în seara de 30 octombrie, împreună cu iubita lui, Raluca şi cu mai mulţi colegi de la Brigada de Voluntari. Tânărul a decedat chiar în seara tragediei, iar iubita lui se află, şi astăzi, înternată în spital.

SURSA : <b>You have to register to ba able to see this link</b>