PDA

View Full Version : Ban nejustificat / Mr.A



SoCool
18-12-2015, 11:25 PM
NICK: Dj`
IP: IP-ul folosit de catre tine (dinamic/static) ! : Static
NUMELE ADMINULUI RECLAMAT: Mr.A
MOTIVUL: Am jucat aproape 2 ore pe server (wac on) , dupa ceva timp Mr.A m-a pus sa fac un wcd , toate bune .. am facut cum a zis el . Nici o problema la scanul wcd , dupa inca ceva timp mi-a facut o poza si i-am spus sa astepte putin ca nu gasesc cs-ul ( si nu l-am gasit , a trebuit sa dau search in pc dupa numele mapei de_dust2) i-am trimis poza si apoi mi-a dat o eroare la cs si acum cand intru scrie " server not responding " , deci clar ban. Nu vreau sa aduc argumente gen orele si altele , consider ca multa lume isi aminteste de mine .
DOVADA: Nu detin nici o dovada , am doar poza pe care o pot trimite la cerere.
Am fost rugat sa pun poza pe girlshare : <b>You have to register to ba able to see this link</b>



Edit : Acum am vazut la banuri recente motivul .. " poza modificata "
Am introdus poza in ss checker online si imi apare asta : <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Rog sa se ia niste masuri , m-am simtit jenat sa primesc ban fiind curat .

Zmolitii|Finu
18-12-2015, 11:29 PM
Posteaza dovada , poza.

Mr.A
18-12-2015, 11:38 PM
uite aici ! Poza ta modificata ! Joci cu anti.ss <b>You have to register to ba able to see this link</b>

iti pun si poza care ai trimis-o in format original . sa mai verifice si alti admini !

Uite poza in format original ! <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Se vede dupa denumire ca ai modificat-o in photoshop sau paint

:contra:

SoCool
18-12-2015, 11:47 PM
Eu cred ca iti bati joc de mine . Ti-am trimis fisierul original nemodificat : <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Fisierul meu nu are denumirea de_dust20000(1) , fisierul are denumirea de_dust20000.

Mr.A
18-12-2015, 11:54 PM
Nu-mi bat joc de nimeni ! poza aia e in format png ! poza trebuie sa fie in format .bmp !

Nu mai incerca sa faci pe istetul ! am destula experienta in ceea ce fac.

Sa fi sanatos deja imi pierd timpul cu tine !

SoCool
19-12-2015, 12:01 AM
Ti-am trimis poza asta <b>You have to register to ba able to see this link</b> , aceasta poza este in format .bmp si are denumirea de_dust20000 nu de_dust2000(1) .

EDIT : Intre timp am introdus poza si in cealalta versiune sschecker : <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Tiger
19-12-2015, 12:08 AM
Se vede dupa denumire ca ai modificat-o in photoshop sau paint

Daca asta este un criteriu de clasificare a unui screenshot, daca este modificata sau nu, ar trebui sa te lasi de meserie.


Imaginea din #6 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) este curata.

Mr.A ai incercat sa schimbi tipul imaginii din png in bmp?

Mr.A
19-12-2015, 12:17 AM
Nu am schimbat eu nimic uita-te la ceea ce a postat el ! nu la ce am postat eu !


Eu cred ca iti bati joc de mine . Ti-am trimis fisierul original nemodificat : <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Fisierul meu nu are denumirea de_dust20000(1) , fisierul are denumirea de_dust20000.

Asta e poza luata de la el din pc ! el a postat-o si este modificata !

SoCool
19-12-2015, 12:20 AM
Uite aici ce ti-am trimis : <b>You have to register to ba able to see this link</b> cand dau save as imi apare de_dust20000.bmp incep sa cred ca tu ai modificat-o (nu ma face sa cred ca este si adevarat) .

Mr.A
19-12-2015, 12:22 AM
Copile ceea ce postezi tu pe forumul asta eu nu am cum sa modific ai postat prima poza ! in format png nu am cum sa modific eu ceea ce postezi tu ! Tu cu mana ta urci poza modificata si imi zici mie ca modific poze !

SoCool
19-12-2015, 12:25 AM
Am uploadat pe imgur poza cu .bmp , orice ai uploada cand descarci se transforma in .png !!
Incearca de aici : <b>You have to register to ba able to see this link</b>


EDIT : Am luat aceea poza care ai spus tu ca e modificata , pe care eu am trimis-o pe imgur si i-am modificat extensia din .png (cum am descarcat-o ) in .bmp si am introdus-o in sschecker si ghici ce ? : <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Inteleg ca iti faci meseria , dar nu ai nici un pic de respect . Nu am fost banat nici o data pentru folosirea codurilor de cand ma joc pe acest server (membru din "august 2013 " ) , cu asta chiar m-ai jignit .

Tiger
19-12-2015, 12:36 AM
SoCool, pai este vina ta ca nu i-ai dat varianta originala. Cine te-a pus sa transformi (editezi) o imagine din formatul png in formatul bmp? Tot o editare de imagine este.


LE: Mr.A nu a modificat imaginea si nici SoCool. A fost din cauza unei tehnici de compresie. Va rog sa nu mai acceptati imagini inline pe email (ca si cum ati vedea imaginea pe un website), ci eventual doar cele care sunt atasate ca un atasament.

SoCool
19-12-2015, 12:40 AM
Tiger , nu intelegi .. Ai scris bine ce ai scris inainte , pacat ca ai sters. Poza trimisa prin email e .bmp , am editat acum poza de pe imgur , ca sa vada si Mr.A ca merge si nu e modificata .

Zmolitii|Finu
19-12-2015, 01:08 AM
Tyger ii iei apararea lui Dj`fara sa verifici cu mana ta. Poza a fost trimisa pe mail de Dj`. Mail-ul dupa cum cred ca stii nu se poate modifica nici compresie nici nimic. Ceea ce faci tu acum este sa incurajezi codatii si nu e normal. Poza se poate verifica de cate ori vrea cine vrea. O sa mai verifice inca odata Xela poza si o sa hotarasca el. Nu cred ca suntem in masura sa comentam la activitatea unui admin.

SoCool
19-12-2015, 01:17 AM
Tyger ii iei apararea lui Dj`fara sa verifici cu mana ta. Poza a fost trimisa pe mail de Dj`. Mail-ul dupa cum cred ca stii nu se poate modifica nici compresie nici nimic. Ceea ce faci tu acum este sa incurajezi codatii si nu e normal. Poza se poate verifica de cate ori vrea cine vrea. O sa mai verifice inca odata Xela poza si o sa hotarasca el. Nu cred ca suntem in masura sa comentam la activitatea unui admin.

Prietene , cand m-ai facut codat indirect parca m-ai fi injurat . Dar nu o sa iti raspund la fel deoarece stiu ca am dreptate . Vezi asta ? <b>You have to register to ba able to see this link</b> sunt 2 poze . In acele poze se afla emailul meu trimis catre Mr.A . In prima poza am dat click dreapta pe imaginea trimisa si dau save , in a 2-a poza iti apare exact ce salvez : de_dust2000.bmp . Asa ar trebui sa ii apara si lui Mr.A , eu am trimis poza originala .. daca o bag in ss checker imi apare nemodificata . Probabil a intervenit vreo conversie in email.

Zmolitii|Finu
19-12-2015, 01:34 AM
In mail nu apare niciodata nici o conversie iti urca poza in acelasi format si aceeasi dimensiune. Daca poza este in format .jpg si are 1500Mb aceasta se trimite exact asa cum ai luat-o din calculator.Site-ul pe care ai pus tu poza este normal sa modifice dimensiunea si formatul pozei cu una de marime mult mai mica pentru ca daca tu pui 10 poze de 1500Mb se acumuleaza 15 Gb doar de la o persoana si ar umple server-ul respectiv imediat. Singura modificare care putea fi adusa pozei in momentul in care tu ai trimis primul mail este posibila doar daca tu ai modificat-o inainte sa o atasezi pe mail. Daca tu din greseala sau intentionat ai modificat poza inainte sa o trimiti este problema ta. Aceasta conversatie a luat sfarsit pana maine cand o sa primeasca Xela primul mail cu poza pe care ai trimis-o tu si o sa vedem parerea lui despre tine daca esti codat sau nu. Pana atunci am rugamintea sa nu mai scrii nimic ca e posibil sa iti faci mai mult rau decat bine.

Tiger
19-12-2015, 01:35 AM
Tyger ii iei apararea lui Dj`fara sa verifici cu mana ta. Poza a fost trimisa pe mail de Dj`. Mail-ul dupa cum cred ca stii nu se poate modifica nici compresie nici nimic. Ceea ce faci tu acum este sa incurajezi codatii si nu e normal. Poza se poate verifica de cate ori vrea cine vrea. O sa mai verifice inca odata Xela poza si o sa hotarasca el. Nu cred ca suntem in masura sa comentam la activitatea unui admin.

In ordinea ideilor:
1) Sunt Tiger, nu Tyger. Fa aceasta diferenta minora de caracter.
2) Te depaseste. Email-ul, cu tot ce vine la pachet, poate suferi prin compresie, poate fi validat sau nu, sau poate suferi orice alta modificare de header al email-ului (in functie de provider), etc.. Poza trimisa de Dj` a fost compresata de cei de la Yahoo pentru ca el nu a atasat-o normal ca un atasament, ci doar a uploadat-o ca o simpla imagine.
3) Nu incurajez codatii, ci doar corectez greselile.
4) A pus poza pe girlshare in postul #6 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) - ea poate fi verificata cu WarGods SS Checker pentru ca nu a suferit niciun fel de compresie.


In mail nu apare niciodata nici o conversie iti urca poza in acelasi format si aceeasi dimensiune. Daca poza este in format .jpg si are 1500Mb aceasta se trimite exact asa cum ai luat-o din calculator.Site-ul pe care ai pus tu poza este normal sa modifice dimensiunea si formatul pozei cu una de marime mult mai mica pentru ca daca tu pui 10 poze de 1500Mb se acumuleaza 15 Gb doar de la o persoana si ar umple server-ul respectiv imediat. Singura modificare care putea fi adusa pozei in momentul in care tu ai trimis primul mail este posibila doar daca tu ai modificat-o inainte sa o atasezi pe mail. Daca tu din greseala sau intentionat ai modificat poza inainte sa o trimiti este problema ta.

PS: Esti bot. Imi pare rau pentru tine, dar aceasta situatie te depaseste.

XeLa
19-12-2015, 06:46 PM
Nu inteleg de ce va complicati si va jigniti atat de la un rahat de genul asta, treaba e foarte simpla, Dj nu stie sa trimita o poza, e doar vina lui ,nu a dat click pe agrafa aia sa trimita o poza , ci a tinut click stanga apasat.E normal ca poza sa apara modificata deoarece yahoo a compresat imaginea.
Il stiu pe DJ de ceva timp, nu cred ca ar avea ceva de ascuns, acum nu pot baga mana in foc pentru nimeni.Dar asta nu e o dovada ca el ascunde ceva sau joaca codat.
Ban scos !