PDA

View Full Version : “Monstrul” de la Iasi i-a socat pe anchetatori! L-au dus la detectorul de minciuni!



Lova3x
26-11-2015, 09:48 AM
Studentul din Iasi Aurelian Giosan a reusit sa ingrozeasca o tara intreaga cu gestul sau, fiind acuzat ca si-ar fi injunghiat doi colegi din camera de camin. Din pacate, una din victime a decedat.
In urma celor intamplate, tanarul a ajuns sa fie arestat preventiv pentru 30 de zile, chiar daca acesta sustine ca nu este capabil sa recurga la un asemenea gest. Pentru a demonstra ca tot ce s-a intamplat nu este adevarat, Aurelian Giosan a mers si la detectorul de minciuni sa arate tuturor ca si el este victima.
"Clientul meu a fost la detectorul de minciuni pentru a demonstra ca tot ce a spus el este adevarat. Momentan nu avem rezultatele in urma testarii, asteptam sa vedem ce o sa fie. In ceea ce priveste comportamentul lui, de cand a fost privat de libertate, politistii care il supravegheaza in arest mi-au povestit ca Aurelian este un baiat calm, linistit care isi vede de treaba lui. Mai mult, oamenii legii mi-au mai zis ca este ciudat tot ce se intampla", declarat avocatul lui Aurelian Giosan.

Este acuzat ca ar fi injunghiat doi studenti din Iasi

Victor Nour din Republica Moldova a murit dupa ce a fost injunghiat de mai multe ori in zona spatelui de presupusul criminal Aurelian Giosan.
Cealalta victima, Casian Harpa, se afla in spital, dupa ce a fost si el injunghiat. Potrivit informatiilor aparute pana acum, pentru a sterge urmele crimei, Aurelian, principalul suspect, ar fi incendiat camera si ar fi disparut fara urma. Intreaga tragedie a avut loc la inceputul lunii noiembrie in Caminul 4 din Campusul Targusor Copou din Iasi.

SURSA : <b>You have to register to ba able to see this link</b>