PDA

View Full Version : Reclamatie



Lova3x
09-11-2015, 10:09 PM
Deci eu acum 2 luni aproximativ am primit downgrade de la Xela,niciun ban, puteam in continuare sa intru pe Wargods. Si astazi am zis sa intru sa ma relaxez putin jucand Cs. Cand am vazut ca aveam helperul,am salutat adminii,adminul Gabryelutza sau nu stiu cum ,incepe cu o caterinca deaia de copil de 13 ani ,nu i-am acordat atentie,intre timp am primit o eroare de la pc si m-a scos din toate aplicatiile,unde vreau sa ajung : Domnul Mr.A mi-a dat ban pe motiv codat,si nu ma astept la un unban,ma astept macar la o explcatie,daca Xela mi-a dat downgrade si nu mi-a dat ban ,aveam dreptul sa joc in continuare ,chiar daca numai aveam admin . Atata timp cat Xela nu mi-a dat ban atunci si a decis sa imi aplice un downgrade ,nu inteleg de ce ,acest admin mi-a dat ban pe motiv codat. Daca sunt eu in urma cu detaliile va rog luminati-ma,si rog sa faca asta un admin chiar competent.
Repet . Am primit downgrade si am mai putut juca cand nu aveam admin ,pe numele Lova3x, dar nu stiu de niciun ban.
Pacat ca au ramas putini admini care chiar isi iau rolul in serios ,si daca tot am primit ban de la Mr.A ,putea sa foloseasca alt motiv al banului ,nu codat,ca sa numai fie nevoie sa fac asta.
Singurul comentariu pe care il iau in considerare este cel al lui Xela.

RaZz0R
09-11-2015, 10:12 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

~TraNda~
10-11-2015, 02:55 PM
:zid: :zid: Fara suparare, voi macar va interesati ma de player inainte sa actionati? Vedeti ca e topic facut special pentru Lova3x, de Dl. Inginer, si s-a spus ca ala nu e cod. E asa greu sa intri putin pe forum frate? :| :poc: . "E grele viata" :) .

EDIT : Cititi fratilor (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Anotimp
10-11-2015, 04:21 PM
Idem Trande ..... Fara suparare, voi macar va interesati ma de player inainte sa actionati? Vedeti ca e topic facut special pentru Lova3x, de Dl. Inginer, si s-a spus ca ala nu e cod. E asa greu sa intri putin pe forum frate? . "E grele viata" . ....

G|Nico.
10-11-2015, 05:19 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b> :)

~TraNda~
10-11-2015, 05:30 PM
Am zis-o si eu si altii de peste 10000 de ori.. O fi greu de inteles? Fiecare KIT de cs ala de il descarci de pe net are un steam ID, un steam ID care poate sa il aiba toti jucatorii care folosesc acel KIT de cs.
Mai pe romana.. : Eu am Cs WarGods Edition. Un jucator care are tot Cs WarGods Edition, primeste ban pentru aim/wall. Daca eu sunt pe server, si ma cautati dupa steam ID o sa gasiti ca exista un ban pe steam ID ala cu motiv aim/wall, dar nu eu sunt playerul ala care a luat ban pentru cod.
Si mai pe romaneste .. : STEAM ID NU ESTE UNIC!!!! UN STEAM ID POATE FI FOLOSIT DE 10000 DE JUCATORI Steam ID unic il gasiti doar la cei care au CS 1.6 luat de pe STEAM.

XeLa poate confirma, fiindca tocmai el a patit-o cand datea admine pe Steam ID si s-a trezit ca unii au clonat Steam ID-urile si aveau admin pe server. Macar sa intelegi asta o data..

gabytza
10-11-2015, 05:32 PM
Rectific :)) numele corect este wLady | Gabytza, si nu Gabryelutza, nu te-am vazut pe serv pana aseara... prin urmare am intrebat cati ani ai si de unde esti .... puteai sa ignori ce ziceam eu dar ai preferat sa raspunzi, ca apoi sa intri pe forum si sa zici ca >> incepe cu o caterinca deaia de copil de 13 ani ,nu i-am acordat atentie << , consider ca suntem o comunitate si este dragutz macar sa ne cunoastem intre noi, cine stie poate suntem din acelas oras, sau avem accelas job etc. intentia mea nu era sa fac " caterinca".
Iar legat de ban, doar Mr.A iti poate raspunde care este motivul.

RaZz0R
10-11-2015, 06:31 PM
Nu m.am pronuntat, Nu ma judecati ca am postat, dar linkul dat de mine mai sus, probabil este motivul pentru care ti.ai luat ban, desigur asta e doar parerea mea, Cristi poate are alt motiv.

Mr.A
10-11-2015, 09:06 PM
Ai folosit un counter-strike cu aim. te-a prins wac-ul <b>You have to register to ba able to see this link</b> + ca pe acel steam-id sunt si 11 banuri ( wall , no,ss , refuz,wcd ) <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Nu ma intreseaza argumentele tale si a celor ce sar cu gura pe aici ( CITITI FRATILOR) Sincer nu am ce sa citesc !

Eu nu am vazut un raspuns de la Xela la ceea ce a postat Dl.Inginer la postul remove Lova3x .

Spre ex: ( Daca eu intru cu aim maine pe server sau cu wall si ma prinde wac-ul Primesc remove + ban permanent . Nu intreseaza pe nimeni ca eu am luat un cs de pe net. )

O seara placuta.

Lova3x
10-11-2015, 09:23 PM
Mr.A din cate imi amintesc eu ,tu nu esti ownerul acestui server,si ultima decizie nu o iei tu ,ci Xela . Am spus ,nu ma astept la un unban (stiu sigur ca nu il primesc pentru ca, nu dau nume dar unele persoane voiau sa plec din comunitate inainte sa folosesc 'aim ,wall etc') si Mr.A daca tu ai uitat ,pentru acel refuz wcd am facut cerere unban . Asa ca,decizia ta si raspunsul tau e = cu 0 pentru mine,cum am spus ,tot ce o sa iau in considerare o sa fie parerea lui Xela .
O seara placuta.

P.S . Tranda , Anotimp, va multumesc .




Eu nu am vazut un raspuns de la Xela la ceea ce a postat Dl.Inginer la postul remove Lova3x .


.

Daca nu ai vazut raspunsul lui,atunci de ce iei o decizie in locul lui ?

Mr.A
10-11-2015, 09:28 PM
Pentru ca esti un Codat! si am pus punct. Incearca sa te limitezi si asteapta decizia.

Lova3x
10-11-2015, 09:33 PM
Nu imi poate impune nimeni in orice comunitate ,ori virtuala ,ori in viata de zi cu zi sa ma limitez, omul are dreptul la libera exprimare. Si da, astept parerea lui Xela.

XeLa
11-11-2015, 12:11 PM
Ai fost banat de mai multi admini pentru diverse motive, toata nebunia a plecat de la topicul lui Ingineru.Nu vreau ca faza cu steamid`ul sa fie o scuza, e adevarat, aveam un player care isi facea manual ce steamid dorea, aici nu cred ca ti`a copiat tie steamid`ul cineva si a vrut sa iti faca rau, mai ales ca tu aveai adminul pe user+pass, nu avea nimic de castigat.Eu cred ca e doar o coincidenta, ai acelasi steamid cu ala care a fost banat, chiar daca aveti cam acelasi stil de joc.
Stiu ca mi`ai dat mesaj privat ca o sa pleci si nu o sa mai poti intra o perioada, asa e, mai stiu ca atunci cand ai luat ban de la Ingineru ,dupa 1-2 zile mi`a zis sa iti scot ban`ul ca s`a inselat in privinta ta.Intr`un fel sau altu esti acoperit ca mi`ai zis clar ca o sa lipsesti o perioada, nu ai intrat tu, ci a facut`o altul cu acelasi model de cs.E greu de crezut dar tu ai avut ghinionul sa intre un player cu acelasi steamid si sa fie prins codat , toate astea in lipsa ta si dupa ce mi`ai dat mesajul privat ca o sa lipsesti.
Sa spunem ca poate tu ai fost acel player care a fost prins codat, dar de ce sa anunti inainte ca pleci?dupa sa intri pe server cu alt nume si sa joci codat tu avand admin aici?nu vad logica.
Am scris asa ca sa inteleaga exact toata lumea ce s`a intamplat, adminii nu aveau de unde stii ca tu mi`ai dat mesaj privat ca o sa lipsesti, isi fac doar treaba.Au fost indusi in eroare de steamid si de topicul lui Ingineru.
Te rog sa nu crezi ca are vreun admin ceva cu tine, ei isi fac doar treaba, aveau activitate.De admini ca Mr.A avem nevoie,care sunt activi, dau ban`uri,intra pe forum,fac ceva, nu de admini care au doar admin, fac un wcd pe saptamana ,intra o data la doua saptamani pe forum.Mr.A si Nico ti-au dat ban pentru ca ei verifica toate ip`urile,steamid`urile,numele etc, sunt cei mai activi, nu trebuie sa pui la suflet,eu ti`au dat ban ca te`au vazut acolo la banati,nu ca au ceva cu tine,sper sa intelegi.
O sa-ti scot ban`ul dar te rog sa iti schimbi cs`ul sau sa faci ceva cu acel steamid ca sa nu mai ai probleme, si te mai rog ca atunci cand un admin iti cere wcd sa nu te faci ca nu vezi altfel o sa ramai cu ban permanent.
Timpul o sa ne arate daca ne`am inselat in privinta ta.In ziua de azi nu mai bag mana in foc pentru nimeni.
Ban scos si mare grija pe viitor !