PDA

View Full Version : ????



KillAllBadBoys
18-10-2015, 09:50 AM
Ieri stiu ca playerul Dracusorul a fost banat de wick si amm uitat sa ma asigur pe wargods bans dar azi dimineata a intrat pe sv. Cum e posibil asa ceva? L-am verificat si a fct un wcd, la nume scria ceva gen ****** dar ip era acelasi si l-am lasat sa joace. Va rog lamuritima si pe mn cum e pocibil asa ceva? Nu am folosit amx_stfu pe el ptrca erac urat si daca avea ban (m-am gandit eu) nu ar fi putut intra. Totusi cu banul activ (ban permanent) cuma putut intra pe sv. Va rog lamuritima si pe mn. Multumesc anticipat.

~TraNda~
18-10-2015, 09:54 AM
wCD-ul preia numele din CFG . Daca in CFG are alt nume, atunci, in raportul wCD pe acela il scrie. De exemplu : eu in CFG am "wargods nebanuitu" si pe servere joc cu "WarGods | R.R.M" atunci, numele care va aparea in raport va fi "wargods nebanuitu" (am luat un nume la intamplare :)) ) . Rapoartele wCD au un ID UNIC (Unique ID) foloseste-te de el. Playerul poate sa aiba IP dinamic, dar daca a facut wCD si apare in rapoarte cu numele banat, atunci el e.
Sper ca ai inteles ceva :)) .

KillAllBadBoys
18-10-2015, 10:37 AM
Eu am inteles da ce vrei tu sa zici cu numele din wcd si alea da tot nu inteleg cum a putut sa intru pe sv daca a fost banat pemanent???

lAsuStarl
18-10-2015, 11:43 AM
La aceasta intrebare iti pot raspunde eu.Exista 2 categori de IP-uri,cea statica si cea dinamica.Cea statica reprezinta IP-urile care nu se vor schimba niciodata in timp depinde si de furnizorul tau de internet,daca-ti dau ban pe IP static intradevar nu vei mai putea intra niciodata pe server,iar cea dinamica reprezinta IP-urile care se schimba in timp,asta poate fi tradusa in felul urmator,daca eu iti dau ban pe IP,iar tu ai dinamic la urmatoarea conectiune la internet vei primi alt IP,care tu nu ai posibilitatea sa-l sti din timp,si el va putea intra pe server linistit,sper ca ai inteles :).

J.Vardy
18-10-2015, 01:13 PM
va rog sa scapati de dracusorul / dracusorulll , are 4 banuri de la mine,help me.

KillAllBadBoys
18-10-2015, 04:14 PM
Multumesc mult asule chiar mai facut sa inteleg. Acuma prb este cum scapama de el? Promit ca dataa viitoare ii dau amx_stfu din prima. Multumesc inca odata.

zeNo
18-10-2015, 09:53 PM
Daca mai intra pe server sa ii dati BAN.. Astazi i'am dat si eu

KillAllBadBoys
19-10-2015, 09:46 AM
Dupa parerea mea sa rezolvat problema azi a intrat pe sv si iam dat amx_stfu.