PDA

View Full Version : [AMXX] WarGods Community News



Tiger
26-09-2015, 02:55 PM
Descriere: Este un plugin simplu, tot ceea ce face este sa afiseze niste mesaje (fie pe chat, hud, motd). Pluginul descarca un fisier text (in care sunt continute mesajele - acesta: WarGods_Community_News.txt (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) incepand cu versiunea 1.1: WarGods_Community_News.php (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)) pe host-ul server-ului, il incarca si le afiseaza la timpul potrivit. Aceasta va automatiza lucruriile, astfel eu nu va mai trebui sa adaug mesajele pe care le doresc sa le anunt pe fiecare server in parte (gen cum ca suntem in cautare de scripteri/designeri, etc.).

Nume plugin: WarGods Community News
Autor: Tiger
Versiune: 1.1
Credit: GHW_Chronic (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) si Bentski (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) (am decis sa ma folosesc de ceea ce au creat ei deja pentru a-l face mai rapid)


Download: Click aici! (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Cerinte:
* amxmodx 1.76+
* modulul sockets

Instalare:
1. Fisierul WarGods_Community_News.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins.
2. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma: WarGods_Community_News.amxx .
3. Schimbati harta.

CVar-uri:


wargods_cn_serverip (default: "" - inseamna ca se va configura el) - reprezinta ip-ul server-ului
wargods_cn_serverhostname (default: "" - inseamna ca se va configura el) - reprezinta hostname-ul server-ului

Setati CVAR-urile corespunzator doar daca aveti probleme cu mesajele personalizate pentru server-ul vostru!!! In rest, ele se vor configura automat cu hostname-ul si ip-ul server-ului.


Changelog:

Versiunea 1.1 # 24.12.2015:
* S-a automatizat si mai mult toata chestia cu mesajele, acum este posibila personalizarea mesajelor pentru diverse servere si pentru diverse perioade ale anului
* S-au adaugat doua cvar-uri (descrierea mai sus).

Versiunea 1.0 # 26.09.2015:
* Prima versiune


Observatii:
1. Pluginul nu are comenzi si nici cvar-uri.
2. Actualizarea fisierului de mesaje are loc o data la o harta!
3. Ofer sursa doar la cerere.
4. Nu exista nicio licenta de verificare, deoarece oricum fisierul de mesaje il descarca de la noi de pe webhost.

Mesajele prin MOTD se vor afisa doar celor care nu sunt in viata pentru a nu afecta jucatorii care joaca, o data la 10 minute. Nu cred ca vom apela la acest sistem de advertising vreodata, dar este bine sa fie implementat.


Pentru orice fel de problema in legatura cu acest plugin, scrieti aici!

plugin, amxx, message, hud, text, advertiser, auto message displayer, motd message, sma

lAsuStarl
28-09-2015, 05:43 PM
A-si dori sursa,am nevoie de metoda ta de utilizare a modulului sockets.Multumesc anticipat :P.

Tiger
24-12-2015, 10:59 AM
Versiunea 1.1 # 24.12.2015:
* S-a automatizat si mai mult toata chestia cu mesajele, acum este posibila personalizarea mesajelor pentru diverse servere si pentru diverse perioade ale anului;
* Doua cvar-uri:



wargods_cn_serverip (default: "" - inseamna ca se va configura el) - reprezinta ip-ul server-ului
wargods_cn_serverhostname (default: "" - inseamna ca se va configura el) - reprezinta hostname-ul server-ului

Setati CVAR-urile corespunzator doar daca aveti probleme cu mesajele personalizate pentru server-ul vostru!!! In rest, ele se vor configura automat cu hostname-ul si ip-ul server-ului.


Nu m-am gandit cand am facut pluginul ca voi vrea candva sa automatizez, personalizez si mai mult mesajele. Aceste modificari trebuia facute inca din prima versiune. Dar este bun si ca un update :)