PDA

View Full Version : Ce nu poate să facă noul iPhone



~TraNda~
16-09-2015, 09:14 PM
Meniu :

Minciuni (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Bere (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Romania (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Transfagarasean (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Obiceiuri lenese (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)



Apple a lansat săptămâna trecută noile modele de iPhone, în cadrul unui eveniment în care au fost prezentate și noul iPad, Apple TV, Apple Keyboard și Apple Pencil. Toți fanii companiei americane s-au pus în genunchi și i-au mulțimit zeului Steve Jobs pentru noua linie de produse. Apoi au plecat să-și amaneteze frigiderul. Fără îndoială, la fel ca în fiecare an, dispozitivele care au primit cea mai multă atenție au fost noul iPhone 6S, și fratele lui mai mare iPhone 6S Plus. Au o groază de caracteristici noi. De exemplu, în ecranul dispozitivelor există o tehnologie care se numește 3D Touch, care, din păcate, nu are legătură cu faptul că în sfârșit o poți atinge pe Siri. 3D Touch oferă utilizatorului o experiență și mai interactivă de a folosi ecranul, oferindu-i mai multe meniuri, dacă deja nu erau suficiente.

Are și o cameră nouă, cu 12 megapixeli, care filmează în 4K, destul încât să vezi și purecii din spatele urechii câinelui tău. Carcasa e construită dintr-un aluminiu ultra-rezistent, ecranul e protejat de o sticlă care teoretic rezistă cel mai bine la impact dintre toate terminalele de pe piață, are un cip nou A9, un Touch ID mult mai rapid, o cameră frontală de 5 megapixeli și o tonă de alte chestii. În plus, noile iPhone 6S și iPhone 6S Plus pot fi achiziționate într-o nouă versiune cromatică: rose gold. Nunața seamănă ca un roz deschis, care merge perfect cu bezeaua care o mănânci la desert. Cu toate astea însă, pe mine m-a dezamăgit noul smartphone, pentru că nu oferă alte servicii mult mai importante:


Nu poate să ruleze Android
- Dacă preferi sistemul de operare de la Google, noul iPhone nu e pentru tine. Pentru că rulează doar iOS. Ceea ce e logic, dar nu e destul pentru fanii Android, care se plâng de toate chestiile Apple.

Siri nu se transforma într-o femeie reală, oricât de mult ai ruga-o
- Nu te baza pe asistenta personală Siri pentru nopțile alea singure de iarnă.

Nu e rezistent la apă
- Degeaba vrei să-l iei cu tine în vană pentru selfie-urile alea sexy pentru iubit sau iubită, noul iPhone nu poate fi folosit în apă. Așa că ai grijă să nu ai mâinile pline de săpun, că s-ar putea să-l scapi și nu merită. Oricât de faină ar fi fost poza.

Conectorul Lightning tot nu poate scoate fulgere din el
- Da, știu, și eu sunt dezamăgit. Voiam să merg pe stradă și să mă comport ca un mic Thor. De fiecare dată când mă enervează cineva, să scot iPhone-ul, să-l îndrept spre el cu partea de jos, și să las conectroul Lightning să mă scape de hateri. Dar nu, la fel ca și în versiunile anterioare ale dispozitivului, conectorul pur și simplu îți încarcă telefonul. Atât. Ce rost are să dau bani pe el așa? Și apropo de baterie:

Nu poți să-l folosești mai mult de o zi
- E 2015. Ai crede că poți să te bazezi pe telefonul tău mai mult decât o zi. Din păcate, nu e așa, tot am rămas cu povara de a-l încărca la finalul fiecărei zile. Ceea ce e mega nasol, mai ales dacă ziua aia e vineri, și ajungi în oraș cu 2% baterie. Apropo de ieșit în oraș:

Nu poate să-ți facă machiajul
- Un dezavantaj care e mai mult pentru femei, dar de multe ori am vrut să mă dau și eu cu fond de ten peste un coș care părea că vrea să-mi mănânce fața. Dar nu știu să folosesc o trusă de machiaj. Nu am încercat niciodată, dar sunt 100% sigur că aș ajunge să arăt ca Joker.

Nu poate prezice viitorul
- Bine, poate, dar doar într-o singură instanță. Dacă dai de el de perete, și apoi îl întorci, o să-ți spună că vei fii posesorul unui iPhone cu ecranul spart până aduni câteva salarii. Dar asta pot să ți-o zic și eu.

Nu va umple niciodată golul ăla din viața ta
- E doar un telefon, nu înseamnă nimic.



by Tranda ♪