PDA

View Full Version : Fake client



Metallica
09-09-2015, 03:59 PM
Salutare, am o problema la conectare pe serverul clasic, imediat dupa ce intru pe server imi apare eroarea: Fake client. Am avut bug si am primit ban 15 minute de la adminul XeLa timp in care am restartat pc-ul. Bug ul a reaparut si m am gandit sa reinstalez counter strike si mi-a dat eroarea Fake client. Are cineva idei cum sa rezolv? Am reinstalat counter strike din nou si nici o solutie.

~TraNda~
09-09-2015, 04:08 PM
Intra in dproto.cfg
* Il gasesti in folderul cstrike
Adaugi asta :


FakePlayers_ConnectInitiationCheck 0
FakePlayers_ClientValidationCheck 0
FakePlayers_AntiReconnect 0
FakePlayers_BanTime -1

Lasa reply daca merge.

Metallica
09-09-2015, 04:18 PM
Am schimbat in dproto si la fel, aceeas eroare. Vad ca face asa la fiecare server. O sa downloadez un alt counter strike sau poate rezolv luand Steam :)

XeLa
09-09-2015, 05:26 PM
Din cate stiu aceeasi problema a avut`o si Nico ieri.

Metallica
09-09-2015, 08:41 PM
Am rezolvat problema, am crezut ca interfereaza cu firewall sau vreun antivirus si am testat problema pe alt pc. Am luat alt cs si a functionat. Se pare ca sunt mai multe cazuri in care apare eroarea respectiva: Ori licenta de joc este piratata(true:) ), ori serverul percepe ip ul meu sau steam id ul ca un flood si imi da kick instant. Va multumesc pentru ajutor :)

OblivioN
10-09-2015, 12:03 PM
Alte rezolvari pentru clientul de steam aveti?

G|Nico.
10-09-2015, 02:39 PM
Inca mai am aceasi problema..Pe gungame pot juca, dar pe clasic nu am sanse.

Alte rezolvari pentru clientul de steam aveti?

F0rS3ti
19-09-2015, 09:50 AM
incercati cu "clientport 27016" in consola :D

Tiger
19-09-2015, 11:13 AM
Este o "problema" dproto, mai bine spus este protectia gandita sa tina fakeplayerii la distanta de server. Problema este ca verificarea este cam tampita. O data ce am scos protectia WarGods Shield de pe server s-a activat automat protectia dproto. Inainte cand era pus WarGods Shield, dproto-ul nu isi mai activa protectia impotriva fakeplayeriilor pentru ca problema era deja rezolvata de WarGods Shield.