PDA

View Full Version : Reclamatie Messi



kyci
30-08-2015, 05:13 PM
Salut,

Totul a inceput cand adminul Messi sa urcat pe harta el fiind om si "se plimba pe ea" . In fine mai multi playeri i-au spus sa se dea jos de pe textura, inclusiv eu. Toate bune si frumoasa, dupa circa 2 minute a iesit de pe server, iar dupa aproximativ 3 minute a intrat iar.
Acum, nu sa mai urcat pe harta dar facea camp, si a omorat 3 teroristi. I-am spus sa faca WCD unui jucator suspect dar nu a schitat nimic, i-am mai repetat de 2 ori, si a inceput sa imi zica, "kyci hai sa iti arat unde eram cand ziceai tu ca sunt pe textura"
Intr-un final a intrat si Wick si cand a vazut ca a intrat a inceput sa zica niste vorbe sa ma faca pe mine vinovat, iar cand i-am readus aminte ca nu a vrut sa ii faca WCD unui jucator suspect a inceput sa imi zica, " Dupa tine toti sunt codati" "la toti ar trebuii sa le fac WCD " sau ceva de genul.

Daca ati putea sa verificati log-urile ar fi perfect. Ora 16:40 cu aproximatie.

Am aici 5 poze din ce mi-a facut din conversatie, nu stiu de ce nu imi arata cs-ul toate pozele facute.

P.S. - Nici un momentul de fata WCD-ul jucatorului suspect nu a fost facut, Numele lui incepea cu DAUG ...

1) <b>You have to register to ba able to see this link</b>

2) <b>You have to register to ba able to see this link</b>

3) <b>You have to register to ba able to see this link</b>

4) <b>You have to register to ba able to see this link</b>

5) <b>You have to register to ba able to see this link</b>

J.Vardy
30-08-2015, 06:41 PM
amice tu ce încerci?"nu incerca sa ma faci pe mine vinovat",incerci să mă scoţi pe mine vinovat acum,pentru a te trage pe tine afara.
1.Nu eram eu pe TXT ( eram in dreapta hartii , fy_snow_orange , langa zid,am luat grenada ,si-am sarit peste el.
2.Normal ca ies,prietene dupa cum am mai discutat si cu wick pe net,el stie ca am un net care functioneaza greu şi prind lag,aşa că ies intenţionat pentru a disparea lagul.
3.WCD-ul nu l-am realizat deoarece tu mă tot acuzai ca sunt pe txt iar eu încercam să-ţi bag în cap faptul ca sunt pe un zid,langa TXT,nu pe.
4.Persoanele pe care mi le spui prin aron u,le verific mai intai stand pe spec,apoi daca chiar cred ca e codat Poze / Wcd,cum s-a intamplat azi cu playerul "Gaby" pe care tot voi mi l-aţi reportat şi a fost banat.
- Atunci când un player/admin te omoara nu inseamna ca are cod amice,cum susţii tu de fiecare data,el va fi verificat prima oara prin-tr-un simplu spec,apoi poze sau chiar WCD,fiecare admin are propriul mod de a proceda,şi nu cred că procedează vreo unul greşit.
5.La unii dintre voi dacă stai 2-3 sec să-ţi iei o grenada şi te împuşcă ăla înseamnă camp,un jucator de furien experimentat înţelege când de fapt este camp şi nu.

EDIT: Apropo cand te strigam,încercam să-ţi demonstrez faptul că greşeşti,dar normal unii care sunt în rank pe forum nu au ce asculta de la alţii sau învăţa,pot face ce vor ei,crezând că alţii le vor da dreptate pe baza gradului de pe forum.

~TraNda~
30-08-2015, 07:04 PM
EDIT: Apropo cand te strigam,încercam să-ţi demonstrez faptul că greşeşti,dar normal unii care sunt în rank pe forum nu au ce asculta de la alţii sau învăţa,pot face ce vor ei,crezând că alţii le vor da dreptate pe baza gradului de pe forum.

Aici ma bag si te contrazic total. Nimeni nu tine cont de un grad pe forum, lasa fustrarea aia :) .

kyci
30-08-2015, 08:07 PM
1- Erai pe mapa, chiar deasupra unde sunt he-urile
2- Eu ti-am spus o singura data ca esti pe mapa, si a mai strigat un jucator ca e cineva pe mapa, si "caracterul" din tine, mai si intrebai ca cine e pe mapa, cand defapt, tu erai ! Tu mie nu imi bagai nimic in cap, pur si simplu vorbea frustarea din tine, tot de scuzai ca nu erai tu, iar eu nu mai spuneam nimic, ti-am raspuns dupa ce tot incingeai chatu !
3- Tu nici macar nu i-ai facut poze acelui jucator, si nu eram singuru care spunea de el, dovada restul playerilor
4- Amice, prietene, etc... Las-o mai usor cu sfidarea asta, nu mai fi asa plin de tine.



Aici ma bag si te contrazic total. Nimeni nu tine cont de un grad pe forum, lasa fustrarea aia :) .




Lasa-l Tranda, omu' se agata de orice, doar sa pozeze in victima!

-WickedSick-
30-08-2015, 08:31 PM
Pe de o parte sunt de acord cu kyci , daca au ajuns playerii sa se planga de tine ca faci camp , e grav :| . Am fost si eu prezent la o parte din discutia voastra , si nu ma bucur deloc cand ii vad pe altii certandu-se . Kyci toata discutia a avut loc pe fy_snow_orange , mapa este conceputa cu scari ,iar sus acolo sunt He-uri in colturi diferite , deci ai voie sa te urci pentru a le lua. Iar tu Messi cand primesti mesaj pe u@ despre un presupus codat de la un player anume ai datoria sa verifici acel player indiferent de la cine primesti mesajul !

lAsuStarl
30-08-2015, 09:14 PM
Joc de aproape 1 jumatate sau daca nu chiar 2,orice mapa ar fi jucatoru nu are voie pe textura fie scari sau altele asemenea.Tiger nu a spus nici mie personal sa las jucatori pe textura in niciun caz si aveti tot dreptu sa le dati slay,chiar daca sunt alte mape.Daca sa schimbat aceasta regula astept raspuns doar de la Tiger,daca totusi e voie pe mapa atunci vorbiti cu Tiger sa adauge asta in regulament eu unu respect regulamentu,nu ma intereseaza cine spune ca e sau nu voie,dar daca Tiger spune personal.Asta pe pentru faza de texutra.Wcd-ul din punctu meu de vedere adminu il face cea ce este corect,nu inteleg faza cu reclamatia despre wcd,in primu rand adminu decide,iar jucatoru asteapta,nu este obligat sa faca sa faca pe catelu la comanda asta e clar,daca adminu decide ca e ceva suspect il verfica dupa cum crede de cuviinta.Iar pentru camp sincer pozele nu au niciun rost de preferabil ar fi fost un demo/video ceva,sa vad cu ochii mei ca face camp in caz ca nu a-si fi fost prezent acolo,asta e strict parerea mea.In legatura cu jucatorul "HearthHem" din poze nu stie el ce-i campu..intreba aiurea pe server cum se ia laseru,si i-am explicat de 3 ori si tot nu a vrut sa inteleaga,cum a-si putea sa-l bag in seama ?..

Edit pentru Messi:Trebuia sa-l verifici nu sa bagi sarcasm,asta e fiecare isi asuma responsabilitatea cand owner-ul ia decizia.

Edit pentru Kyci:Nu stiu care-s regulile de pe serverul unde esti admin,asta e in caz daca esti,dar fiecare server are regulile personale,acestea sunt diferite de cel pe care joci,nu incerca sa le schimbi ca nu ai cum.
Iar pentru faza cu mutatu,adminu are dreptu sa egaleze echipele fie ca jucatoru vrea sau nu vrea,ca asa orice jucator ar dori la cea mai buna echipa iar cea slaba ce sa mai faca atunci ?

kyci
30-08-2015, 11:21 PM
Iar pentru faza cu mutatu,adminu are dreptu sa egaleze echipele fie ca jucatoru vrea sau nu vrea,ca asa orice jucator ar dori la cea mai buna echipa iar cea slaba ce sa mai faca atunci ?

Sincer nu vad rostul la asta aici acum... Eu nu am spus nimic despre mutat acum. Daca in trecut am zis ceva cu mutatul de la Ct la T, mi sa explicat si am inteles, acum nu trebuie sa o ti langa

Iar faza cu jucatorul respectiv, daca el nu stie ce inseamna camp, sa zicem ca e ca tine, atunci nici eu nu stiu? Crezi ca acuzam aiurea? Plus ca eu am venit cu dovezi, tu ai o poza la cele spuse de tine, de treaba cu lm-ul ( ca insinuezi ca jucatorul ar fi cam prost)
Oricum multumesc pt sfat ! :)

lAsuStarl
30-08-2015, 11:42 PM
Nu aveam de unde sa stiu daca ti sa explicat acea treaba de acea am dorit sa o aduc in discutie explicandu-ti.Jucam pe server la faza cu acel tip de ce a-si minti mai ales la un lucru atat de banal :)) ca asigurare exista logs-uri de la server si acolo apare ce sa scris in fiecare zi.Daca doresti verificale linistit,stiu ce vorbesc si fara poze,atata timp cat exista acele fisiere.

J.Vardy
30-08-2015, 11:59 PM
Nu sfidez nimic,prietene.
Spun ca nu eram pe mapa pentru ca nu eram. Pe fy_snow_orange exista 2 ziduri,aflate pe o parte şi alta a mapei,eu eram pe unul dintre ziduri şi tu spuneai că eu sunt pe txt,cât despre faza cu campul ma repet,atata timp cat iau un he de pe jos,iar 3 ma ataca,am dreptul sa trag.
E normal unii dintre voi daca plecati din baza , veniţi în cealaltă şi vă omoara spune-ţi camp,cu toate ca abia a început runda.
Cât despre "plin de mine" , nu mai fa tu atatea acuzaţii,nu mă cunoşti,nu-mi eşti "cel mai bun prieten" sau macar "prieten" sa ştii cum mă port,cum sunt,cât de plin de mine sunt.
Susţin faptul că ceea ce ai zis în legătură cu txt nu este adevărat doarece zidul acela nu este TXT,şi oricum doar sar peste el,cum de fel fac mulţi care s-au adaptat la acea mapa.
Cât este vorba despre "mutatul playerilor",evident că mut să echilibrez cu "primul mort CT" , sau deseori când majoritatea nu vreţi,devin eu ct spre placerea voastra.
Mi-aş fi dorit ca Wick să fi fost on de mai devreme,şi revin încă odată la faptul că nu ai treaba de câte ori ies eu de pe server,atata timp cat netul meu face figuri,
te asigur că nici tu nu ai juca cu lag.
- Cât despre faza cu vip-ul,îmi cer scuze de la Tranda.
Dar tu foloseşti faza cu "iar face pe nevinovatul" să ieşi bine.Sunt sătul de copilarii din astea,pari mai matur amice.

ASU: -Asule,încercam să-i explic băiatului că nu eram pe txt,iar cum susţine el din 3 mesaje,doar 1 l-am văzut,iar când mi-a dat playerul suspectat ieşise.

kyci
31-08-2015, 12:50 AM
Copile, mai citeste odata cu atentie, ca nu ai inteles nimic, faza cu mutatul, nu are legatura cu tine, in continuare dai senzatia ca esti cel mai bun si nu ai gresit cu nimic ( plin de tine ) asta e, daca tu zici ca nu erai pe mapa si eu te-am vazut, cum poti sa spui ca nu erai? si faza cu camp-ul ? cum poti sa zici ca ai luat he si ai plecat cand tu stateai de ceva timp acolo ? Ma intreb cum poti sa minti cu nerusinare !
Eu unul nu iti voi mai da nici un replay, pentru ca nu meriti un dialog cu mine, atata timp cat minti. Cu admini ca tine, serverul nu va avea playeri noi, iar din cei care mai intra, o sa ii numeri pe degete !



Cât este vorba despre "mutatul playerilor",evident că mut să echilibrez cu "primul mort CT" , sau deseori când majoritatea nu vreţi,devin eu ct spre placerea voastra.


MINTI !!! .Iar faci pe victima? Si vrei sa ne pui pe noi, restul jucatorilor, intr-o postura proasta? :)) ....
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nu aveam de unde sa stiu daca ti sa explicat acea treaba de acea am dorit sa o aduc in discutie explicandu-ti.Jucam pe server la faza cu acel tip de ce a-si minti mai ales la un lucru atat de banal :)) ca asigurare exista logs-uri de la server si acolo apare ce sa scris in fiecare zi.Daca doresti verificale linistit,stiu ce vorbesc si fara poze,atata timp cat exista acele fisiere.


Ok, daca tu zici, te cred. Imi cer scuze atunci pentru raspunsul meu mai dur.

J.Vardy
31-08-2015, 02:41 AM
Prietene,pentru tine nu sunt "copile" ne tratam de la egal la egal,nu conteaza server-forum.Ceva timp poate insemna si 2-3 pana la 5 secunde,si?!
In 2-3 secunde am luat HE,si apoi am fost atacat de 3 furieni,atata timp cat sunt atacant şi eram în colţul acela,pana sa sar zidul i-am omorat.
Nu sunt plin de mine,aici pui limita intre bun şi plin de sine ;) , stai prea calm , imi recunosc greşelile când sunt bine meritate,dar atata timp cât tu faci tam-tam pentru asta,eu n-o sa mai continui.
Nu vreau să par arogant,dar tu te bazezi pe cei ca Heart,care este descris perfect într-un comentariu aplicat de Asu,poţi să te interesezi la jucatori care sunt activi pe server , cum ma comport,cum joc.
Ştiu când e camp şi când nu(aici sunt plin de mine) .
Te contrariez pentru faptul că nu ai dreptate.Pot fi şi plin de mine,dar nu pe server,dupa cum mi-a zis Senzor,sunt un admin simplu,care poate fi inlaturat oricand.Nu ma aflu in centrul pamantului,dar nu pot permite si ca unii sa vorbeasca aiurea de mine,înţelegi?Poate sunt uneori plin de mine,dar mi-am învăţat lecţia din povaţa trecuta,şi-am renunţat la orgoliu,port doar stima de sine.
În sine,aceasta reclamaţie este un fel de atac la ceea ce fac eu pe joc,o frustrare de ata,sau prin simplul fapt că vrei să te aflii în seamă.

PENTRU AMICUL MEU WICKEDSICK: Wick,nu eram sus în colţurile alea,ci la zidurile din mapa,cele din stanga şi dreapta care au he-uri în colţuri.

"MINTI !!! .Iar faci pe victima? Si vrei sa ne pui pe noi, restul jucatorilor, intr-o postura proasta? :)) ..." Nu vă pun eu,UNII doar vă frustraţi,când muriţi,şi eu am aceleaşi sentimente doar că eu nu mi le exprim asupra chatului prin cuvintele "HACKER" , "CAMP" , "CODAT" ,eu mai dau un pumn in masă,mai pun mâna pe faţă,stai calm,sunt mai mic ca tine,dar înţeleg mai bine treaba,şi-o privesc din perspectiva.

Pentru Asu: Îţi mulţumesc pentru faptul că eşti unul dintre adminii capabili să-şi dea seama care dintre playeri poate înţelege ceva normal,şi mă refer de odata ce explici de 3 ori să înţeleagă,nu să explic faptul că laserul este pentru cei care au VIP,iar dupa 2 minute,"de unde iau laser?" .

În concluzie,cu toate c-am scris cam mult,macar îmi păstrez stima de sine,şi să ştii că nu vreau să par vreun "plin de sine" sau "îngânfat" în faţa ta sau a altor playeri,sunt un simplu admin care-şi face treaba.

kyci
31-08-2015, 01:54 PM
Nu vă pun eu,UNII doar vă frustraţi,când muriţi,şi eu am aceleaşi sentimente doar că eu nu mi le exprim asupra chatului prin cuvintele "HACKER" , "CAMP" , "CODAT" ,eu mai dau un pumn in masă,mai pun mâna pe faţă,stai calm,sunt mai mic ca tine,dar înţeleg mai bine treaba,şi-o privesc din perspectiva.




Te-as ruga sa nu ma bagi pe mine in treaba altora, eu niciodata nu am spus asa ceva pe chat ! Deci lipsa de argumente din partea ta.
Si din totul "postul" tau, reiese ca esti un fel de sef mai mic, care se da bine pe langa seful mai mare.
Dovezi, cele spuse de tine: "PENTRU AMICUL MEU WICKEDSICK" "Pentru Asu: Îţi mulţumesc pentru faptul că eşti unul dintre adminii capabili " :)) :kissass:

Chiar a fost ultima postare asuprea acestui subiect, astept o rezolvare oficiala ! Dovezi sunt, pe care incerci sa le stergi cu buretel. In fine, asteptam o decizie finala ! :)

J.Vardy
31-08-2015, 02:17 PM
Băiatule,ii spun prieten pentru că el este singurul cu care vorbesc,şi mă înţeleg cât de cât bine pe server.Nu mă caracteriza tu cu un fel de "şef mai mic" , eşti în lipsă de cunoştiinţe asupra mea,ai intrat odată pe server ieri,şi deja îţi dau cu părerea asupra mea.Aaa,da,plus alte câteva dăţi pe când aveam slot,şi strigai "codatul" când te lua vreunul.
Tu ai început deja cu chestii personale,îţi permiţi să vorbeşti la adresa mea fără măcar să mă cunoşti,fără măcar să-mi ştii numele,dar aşa e lumea în ziua de azi.
Nu maschez nimic,încerc să-ţi bag în cap faptul că nu trebuie să recurgi mereu la chestii de genul "codatule" , "camperule" , "lasă wall-ul" , "lasă aim-ul" sau "bă dă-te jos de pe mapă" , fiind 1-1 şi tu nici măcar nu ştii unde e celălalt,prea multe poveşti ai în cap. :)
De acum aştept decizia lui Senzor,şi mă repet,termină cu vorbitul la adresa mea atâta timp cât nu mă cunoşti ;) .

kyci
31-08-2015, 02:35 PM
Bai asta, vezi ca faci niste acuzatii grave! Cand vreodata am zis eu lucrurile alea ? Ai dovezi ? Asa si eu pot sa zic de tine multe... ! Eu ce am spus de tine am venit cu dovezi. Nu mai acuza aiurea, in incercarea ta de a spaca basma curata !

Esti in lipsa de idei.Deja ti-am dat mai multe replay-uri decat meritai !

J.Vardy
01-09-2015, 01:16 AM
Am spus tot ce am de spus,apropo lasă edit-urile,aproape la fiecare post îţi corectezi acuzaţiile "încercând să le faci mai bune".
Ai spus mai jos că e ultimul reply.
Hai salut,şi pace! ;)

kyci
01-09-2015, 11:05 AM
Esti in eroare. Se poate verifica ce am modificat ! :)

-WickedSick-
21-09-2015, 05:38 PM
Va primii advertisment ! Multumesc !
:locked: