PDA

View Full Version : New Propunere [Important]



~TraNda~
25-08-2015, 05:37 AM
Stiti cum era inainte pe server, cand nu puteai sa scurtezi? De exemplu pe arctic, aveai acele block-uri puse si nu puteai scurta. Ei bine, as propune sa se readauge acele block-uri, si daca ar ajuta dai un ochi aici (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) .
Il astept pe Tiger sa vad daca e de acord!

RaZz0R
25-08-2015, 10:49 AM
Cum poate ca un plugin sa inteleaga mapa si sa puna blockuri in unele locuri... chiar se poate? sau nu asa functioneaza?

Tiger
25-08-2015, 11:22 AM
Versiunea de blockmaker care era pe deathrun era o versiune minimalista modificata de mine, deoarece cu versiunea originala server-ul lua mereu crash. Am scos versiunea minimalista pentru ca si ea afecta server-ul, cei drept crash-uri mai rare dar existente. Nu cred ca ar fi o idee buna sa readaug plugin-ul.


Cum poate ca un plugin sa inteleaga mapa si sa puna blockuri in unele locuri... chiar se poate? sau nu asa functioneaza?

Nu le pune el automat, le pui tu manual.

RaZz0R
25-08-2015, 11:51 AM
Daca vreti neaparat treaba asta, alegem varianta mai lunga.
Peste 2 saptamani, cand sper ca o sa fiu si eu mai liber, pot modifica manual fiecare mapa in parte si sa remediez problema, dar desigur dupa trebuiesc redenumite numele mapelor. Exact cum am facut pe zm cu mapele 2010 si infantry_max.
Astept pareri

HeLL#Boy-Razvan
25-08-2015, 01:45 PM
Eu unul sunt de acord cu ambele propuneri, in special cu a lui razzor atata timp cat si tiger are timp sa se ocupe adica sa adauge mapele modificate caci eu nu pot se stie deja:)

~TraNda~
25-08-2015, 08:05 PM
Nu-mi aduc aminte ca inainte sa se fi intamplat sa ia crash serverul cand erau block-urile. De mai multe ori ia crash acum, fara acel plugin :)) .
Cat despre ce a spus razzor, e urat ca trebuie sa redenumesti mapele..

HeLL#Boy-Razvan
26-08-2015, 10:09 AM
Mda, totusi ar trebui readaugat pluginul sa vedem cum merge si daca ia crash serverul il scoatem. Sa vedem ce zice si tiger:)

RaZz0R
06-09-2015, 10:29 PM
Up!
Eu am terminat cu examenele, daca mai e valabila treaba asta, sa ma anunte si pe mine cineva, sa stiu daca ma apuc usor usor sa modific mapele

~TraNda~
02-11-2015, 07:30 PM
:tc: