PDA

View Full Version : Sufera de admin



RaZz0R
29-07-2015, 06:49 PM
Terro nu este obligat sa lase Free Game. Dar daca acesta lasa , atunci primul CT care va ajunge la Terro este obligat sa dea arma ! [avertisment/slay/kick/ban]


wGG | SpeeDy killed Andrei3D with tmp
*DEAD*-eqZ-Aatrox : /rs
Nike.Dea killed self with trigger_hurt
rares killed self with trigger_hurt
*DEAD*-eqZ-Aatrox : /rs
*DEAD*detectivu : ioana
Nike.Dea dropped
Nike.Dea has left the game
wGG | SpeeDy died
Ioana : ?

*DEAD*Andrei3D : ba
Ioana killed self with trigger_hurt
[Deathrun Shop]: Ai nevoie de `$!
Banana killed self with trigger_hurt
detectivu killed self with trigger_hurt
SNK|k3vorr killed self with trigger_hurt
4k u akcyaps223353 killed self with trigger_hurt
*DEAD*SNK|k3vorr : rares pls da si mie viata
ADMIN Andrei3D: slay wGG | SpeeDy

Nu e prima data, pot confirma si altii daca vot.
ps: nu am poza deoarece orice snapshop/printscreen pe sv iese negru pe steam...

~TraNda~
29-07-2015, 07:09 PM
Stai, lamureste-ma, tu erai tero si ai pus TRAP iar Andrei3D ti-a dat slay?
In cazul asta, as dorii ca HELL sa faca o sedinta cu toti adminii de pe Dr. Incepe sa se ajunga la o situatie ridicola sau sa ia masuri vizibile asupra adminilor.

RaZz0R
29-07-2015, 07:25 PM
Eu eram tero, in regulament, scrie clar, ca tero nu sunt obligati sa lase jocul free, drept urmare, era o mapa in care tero avea acces la o arma, iar eu am luat-o si am asteptat ct, cand a aparut andrei l-am omorat si am luat slay (dupa cum se vede mai sus).
Nu sunt eu AS in dr, lamuriti-ma, am gresit eu? Eu unul asta inteleg din regulament.

~TraNda~
29-07-2015, 07:30 PM
Eu eram tero, in regulament, scrie clar, ca tero nu sunt obligati sa lase jocul free, drept urmare, era o mapa in care tero avea acces la o arma, iar eu am luat-o si am asteptat ct, cand a aparut andrei l-am omorat si am luat slay (dupa cum se vede mai sus).
Nu sunt eu AS in dr, lamuriti-ma, am gresit eu? Eu unul asta inteleg din regulament.

Cu faptul ca nu ai lasat free nu ai gresit, insa, cu faptul ca ai luat arma, fara sa ti-o dea un CT sau s-o cumperi din shop, da. Aici tine si de latitudinea adminului, nici eu nu dau voie sa se ia arma, chiar daca Terro are acces usor la ea. Daca o ia un CT si ii da, asa da, sunt de acord, dar nu sa o ia el singur. Daca ai cumparat din shop, iara nu ai gresit cu nimic.
Cum ti-am spus, se lasa la latitudinea adminului daca ai sau nu voie. Cum am zis nici eu nu dau voie la asa ceva .

RaZz0R
29-07-2015, 07:37 PM
Atunci de ce mai sunt mapele astea pe sv? Regulamentul nu interzice ca tero sa nu ia arme daca sunt puse, la fel si he/smoke/flash. Nu?

~TraNda~
29-07-2015, 07:53 PM
Mapele nu sunt create de noi. Mie unu nu mi se pare corect ca terro sa isi ia arma singur (exceptie deagle din /shop), atunci tu ca si CT de ce mai faci mapa? Care mai e rostul?

RaZz0R
29-07-2015, 07:56 PM
Intreb din nou, de ce sunt asa mape pe sv?! Stiu ca voi nu creati mape, dar se presupune ca, atunci cand au fost bagate, au fost testate, jucate si iara testate de toti adminii.
pe langa asta, faptul care m-a deranjat, a fost ca doar eu mi-am luat slay, desi 90% din cei care au fost Ts au avut acea arma.

~TraNda~
29-07-2015, 08:00 PM
Intreb din nou, de ce sunt asa mape pe sv?! Stiu ca voi nu creati mape, dar se presupune ca, atunci cand au fost bagate, au fost testate, jucate si iara testate de toti adminii.
pe langa asta, faptul care m-a deranjat, a fost ca doar eu mi-am luat slay, desi 90% din cei care au fost Ts au avut acea arma.

Atunci in aceasta situatie, in care el i-a lasat pe altii cu arma, iar tie ti-a dat slay, ramane la decizia lui HELL daca ii da doar advertisment sau il sanctioneaza mai dur. Inca raman la opinia ca ar trebui sa faca si o sedinta cu toti adminii.


Cat despre mape, gandeste-te daca joci cu knife normal, cum sw juca inainte DR, nu ai cum sa ajungi la acele arme plus ce am spus mai sus.

HeLL#Boy-Razvan
30-07-2015, 01:37 PM
Razzor zi-mi te rog o data mai exacta sa vad si eu exact ce s-a intamplat pe server te rog, sa nu iau decizii si sa imi para rau dupa

Edit: Andrei , tu nu ai nici o explicatie?

RaZz0R
30-07-2015, 06:28 PM
29-07-2015
Aproximativ 06:40, poate mai inainte, nust ora.
Stie tranda mapa, nust cum se numeste, cred ca aventure, sau ceva gen...

~TraNda~
30-07-2015, 06:59 PM
29-07-2015
Aproximativ 06:40, poate mai inainte, nust ora.
Stie tranda mapa, nust cum se numeste, cred ca aventure, sau ceva gen...

dap, deathrun_aventure era.

Andrei3D
30-07-2015, 08:24 PM
De asta zici tu? de slay-ul ala?Fratele meu,zicem ca ai lasat free da?bun,nu ai lasat free game pe server eu nu am vazut sa pui trap dar tu m-ai omorat cu arma acea in care poti sa o iei singur ,sau poate ma insel le-ai pus la alti trap si n-am vz eu pentru asta imi cer scuze a fost neatentia mea.data viitoare stau spec 5-10 minute sa vad si eu.Atat zic Va saluta Andrei3D

RaZz0R
30-07-2015, 08:32 PM
Intreb a 3-a oara cred. De ce e pusa arma aia acolo? daca nu va convine scoate.ti mapa, scurt, nu condamn pe minemi, sauuu, puneti.va mintile la contributie si face.ti o regula impotriva asta, cum e si pe clasic reguli speciale pentru unele mape, cum e cbble. Uitati.va in regulament la clasic si o sa intelege.ti

Andrei3D
30-07-2015, 08:52 PM
A zis si tranda nu noi am facut mapele,dar cred ca ar fi bine ca hell sa faca o regula cu asta.

HeLL#Boy-Razvan
31-07-2015, 09:57 AM
Deci , in primul rand SpeeDy nu a gresit cu absolut nimic, din moment ce nu a lasat free se astepta ca prmul ct sa il omoare si normal ca trebuia sa ia arma si sa se apere.

Andrei a gresit pentru ca i a dat slay, si daca nu ma insel nu a fost din neatenie, doar ca a gasit o scuza sa nu zica direct ca a recationat la nervi.
Cat despre mapele pe care tero poate ajunge la o arma(he/smoke/flash) usor, nu cred ca trebuie o regula. De cat timp ma ocup de serveru asta nu am interzis nimanui sa ia arma pentru ca nu am avut cazuri de genu, majoritatea asteptau sa primeasca de la primul ct pentru ca armele la care poate ajunge tero sunt de obicei mai proaste , si are sanse mai putine sa omoare pe cineva.
Dar daca o sa fie cu adevarat nevoie, adica o sa se mai intample cazuri ca acesta o sa adaug.

Pana atunci Andrei v-a primi downgrade -1 ca de acum sa fie mai atent la tot ce face.