PDA

View Full Version : Propunere



-=MATRIX=-
25-07-2015, 08:56 PM
Salut! Cu totii stiti ce munca de lamurire avem cu aceasta regula care interzice laserele puse in spawn. Cu aceasta ocazie vreau sa modificam ceva la ea si, sa speram, sa clarificam situatia.
Observ ca pentru multi dintre voi, adminii, spawn nu inseamna doar locul in care reinvii prin utilizarea comenzii [/zspawn], ci si zona din imediata apropiere.
Tocmai la aceasta zona vreau eu sa fac referire. Nu cred ca incurca cu nimic un zombie un laser pus langa usa aceea din baza CT de pe mapa 2010b. Zombie se spawneaza undeva intre acel igloo (cred ca asta este) si acele cutii. Este foarte usor sa ocolesti acel laser. De ce il pun eu acolo? Nu il pun numai pentru ca asa sunt invatat din "vremurile bune" traite pe acest server, ci si pentru ca mizez pe o eventuala greseala a jucatorilor care nu il vad sau cad din greseala. Pana la urma, zombie biohazard nu inseamna numai a te baricada intr-o cutie de frica unui amarat de Freak (asa cum i-am spus si lui grasuxxl) ci si distractie. Unde e distractia daca stai ascuns? Pentru mine si pentru membrii "oldschool" (Tiger stie la ce ma refer), a pune laserele la facut fraguri in zone populate este o distractie foarte mare. La fel este si cu mapa toxic_house, zombie se spawneaza in afara casei iar eu pun laserele pe hol. Acel laser nu blocheaza complet intrarea in casa, este foarte usor de ocolit trecand pe sub el sau sarind peste el (in functie de cum e amplasat) sau cu un Climbing Zombie. Sunt multe alte exemple de genul dar nu stau sa scriu aici romane.
Nu zic ca ar trebui scoasa regula asta cu laserele din spawn pentru ca este utila, recunosc. Este foarte frustrant sa dai [/zspawn] si apoi sa mori in doua secunde. Dar nici cum este acum nu este bine.
Va rog sa analizati bine situatia inainte de a va arunca cu comentarii aiurea! Multumesc!

WarGods | KGB
26-07-2015, 12:54 AM
Eu cred ca ptr multi playeri noi propunerea ta nu e binevenita;
Cine a impus regula "fara lasere in spawn" a analizat foarte bine situatia ,din perspectiva jucatorilor noi cat si celor vechi.
Asteptam si parerea celorlalti ...
Sunt :contra: deocamdata...

TheOneLeeT
26-07-2015, 11:21 AM
-=MATRIX=- las-o mai ușor, sincer.
Nu-ți place, nu juca.
Înțeleg că ești vechi și că vrei să se joace așa cum se juca odată, dar asta nu se poate. De ce nu se poate? I-ai văzut tu în ultima vreme pe Max, Giulia, Tiger, Angel, etc. jucând zm???
Tocmai de asta nici serverul nu mai este cum a fost acum 5 ani, s-au impus reguli noi, pentru a face serverul mai fiabil pentru toate categoriile de jucători.
Laserele în spawn oricum NU au ce căuta, de ce? Nu faci kill cu ele, faci doar un punct la frag care nu te ajută cu nimic.
Cât despre cele de pe toxic_house, nu este tocmai ok ca un imbecil (Alt grad de descriere mai bun n-am găsit) să blocheze toată casa și să stea zombie să se uite la stele.

-=MATRIX=-
26-07-2015, 12:27 PM
-=MATRIX=- las-o mai ușor, sincer.
Nu-ți place, nu juca.
Înțeleg că ești vechi și că vrei să se joace așa cum se juca odată, dar asta nu se poate. De ce nu se poate? I-ai văzut tu în ultima vreme pe Max, Giulia, Tiger, Angel, etc. jucând zm???
Tocmai de asta nici serverul nu mai este cum a fost acum 5 ani, s-au impus reguli noi, pentru a face serverul mai fiabil pentru toate categoriile de jucători.
Laserele în spawn oricum NU au ce căuta, de ce? Nu faci kill cu ele, faci doar un punct la frag care nu te ajută cu nimic.
Cât despre cele de pe toxic_house, nu este tocmai ok ca un imbecil (Alt grad de descriere mai bun n-am găsit) să blocheze toată casa și să stea zombie să se uite la stele.

Il rog pe Tiger sa iti dea si tie warning, asa cum mi-a dat si mie.
Cat despre kill-uri si ce aberatii mai zici tu acolo, eu nu joc doar pentru rank si ca sa intru in top15, eu joc pentru distractie si sunt convins ca multi fac asa. Tocmai din cauza regulilor aiurea si a adminilor ca tine a ajuns serverul sa aiba 15 playeri la ora de varf.

kyci
26-07-2015, 09:04 PM
Sa inteleg ca tu ai facut acest topic, pentru a primii si alti playeri warn ? Sa te razbuni putin asa ?:)) Patetic, eu cred ca inca te apasa frustrarea si nu vrei sa intelegi ca pe toxic_house, pe holul acela este spawn...

Sincer am citit de vreo 2-3 ori cele spuse de tine si nu am gasit asa zisa "schimbare" pe care vrei sa o facem...

Cat despre cei din "oldschool" si noi am jucat pe acea vreme si nu ne laudam singuri, parerea mea, este ca tu nu faci parte din cei vechi, degeaba ai contul facut atunci, daca tu nu ai mai jucat de foarte mult timp...

-=MATRIX=-
26-07-2015, 09:33 PM
Puteti da T.C., vad ca nu am cu cine. Cat despre propunere, faceti ce vreti, nu ma mai intereseaza. Ramaneti la regulile voastre si la aia 10-15 playeri ai vostri. Cu riscul de a primi alt warning va spun, dragi plozi de pe zm, ca sunteti niste hahalere de admini care nu aveti nici cea mai mica idee cum sa va faceti treaba si cum sa sanctionati. Va sugerez sa recititi regulamentul: <b>You have to register to ba able to see this link</b>!&p=45#post45 , gasiti informatii pretioase aici.

TheOneLeeT
26-07-2015, 10:51 PM
Il rog pe Tiger sa iti dea si tie warning, asa cum mi-a dat si mie.
Cat despre kill-uri si ce aberatii mai zici tu acolo, eu nu joc doar pentru rank si ca sa intru in top15, eu joc pentru distractie si sunt convins ca multi fac asa. Tocmai din cauza regulilor aiurea si a adminilor ca tine a ajuns serverul sa aiba 15 playeri la ora de varf.

N-am înțeles nimic din ceea ce ai scris tu aici.
N-am înțeles ce treabă ai cu mine.
Am înțeles un singur lucru: Ești tâmpit. Și asta nu ți-o zic din răutate, ți-o zic pentru a te duce la un medic, pentru a lua medicamentație pentru stimulare cerebrală, pentru serverul acesta care, chiar dacă are 15 playeri la oră de vârf, acei 15 oameni sunt capabili și cu mult mai multă gândire în plus față de tine.

Și pentru a nu insinua că te-am înjurat, îți dau și o copie a explicației cuvântului pe care am vrut să-l folosesc în locul cuvântului „tâmpit” exactă din DEX.

RETARDÁT, -Ă, retardați, -te, adj., s. m. și f. 1. Adj. Care a rămas în urmă. 2. Adj., s. m. și f. (Persoană) care nu s-a dezvoltat normal din punct de vedere intelectual; înapoiat mintal. – V. retarda.