PDA

View Full Version : Cerere Unban [M-Q-Z]Bogdan



[M-Q-Z]Bogdan
17-07-2015, 01:27 AM
NUME: [M-Q-Z]Bogdan
IP: 109.98.179.87
VARSTA: 15-16 ani
ID DE STEAM: butusan2
DATA: 17.07.2015
ORA: 1:15 - 1:20
HARTA: zm_infantry
ADMIN: grasuxxl
MOTIV: suspectat hack-er de catre wcd
MARTORI: [M-Q-Z]Stef [M-Q-Z]Danut [M-Q-Z]Teodor
DOVEZI: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
MENTIUNI: Povestea : mi-au fost facu-te niste poze de catre adminul grasuxxl pentru ca ma suspecta ca fiind hacker , bun , mi-a dat un program pe messanger care am scanat ( wcd cred ) si la raport mi-a zis <b>You have to register to ba able to see this link</b> asta

edit : nici eu si cred ( cred = presupun nu sunt sigur ) ca nici grasu nu stim ce este chestia aia din raport ; as dori o detaliere de la cineva care probabil stie
si in apararea mea as dori sa spun ca am intrat cu steam si acolo exista un vac ( valve anti cheat ) in care daca te prinde cu cheat pe un joc iti da ban permanent de la serverele securizate si cand am intrat pe acest server spunea ca este vac protected si daca aveam hack/cod/cfg imi luam ban automat de la vac nu wac .

edit2 : nu vreau sa ma laud dar sunt un membru vechi pe server, joc de cand era zm.warlords.ro dar dupa ce s-au facut niste chestii gen (scosul /hats sau bagarea /antidotului) m-am lasat pentru ca i se ducea farmecul (parerea mea) dar m-am apucat din nou pentru ca eu si cu prietenii mei ne aduceam aminte de momentele frumoase petrecute pe server gen ( la de_dust2_moama cand mergeam acolo si puneam lasere si veneau zombii si ne radeam de ei ca nu puteau sa ne atinga :)) ) si am vrut din nou sa retraim acele momente frumoase . Si apropo stiu deja regulile nu injur nu folosesc hack/coade/cfg-uri ci folosesc counter-strike-ul pur de la steam original ( cu multe alte jocuri ) . Daca este vreo nelamurire scrieti aici sau adaugati-ma la skype bogdan.butunoi sau messanger ( pe asta intru foarte foarte foarte foarte rar ) bogdan_butunoi

~TraNda~
17-07-2015, 01:38 AM
:contra: unban clar!

[M-Q-Z]Bogdan
17-07-2015, 01:40 AM
deci raspunsul tau este contra adica sa nu iau ban sau unban clar ?

~TraNda~
17-07-2015, 01:42 AM
:zid: :zid: :zid: :poc: !!! Sa nu primesti unban.

[M-Q-Z]Bogdan
17-07-2015, 01:44 AM
macar explica-mi ce-i aia din raport :)) si sunt aproape sigur ca nici nu te-ai chinuit sa descarci pozele

~TraNda~
17-07-2015, 01:57 AM
Weird character found on keycry~3.dll - in traducere libera ( Caracterul ciudat gasit pe keycry ~ 3.dll) poate sa fie un injector, iar wCD l-a gasit. Desigur, poate fi un falsepozitiv dar, slabe sanse sa fie asa. Nu inteleg la ce ne intrebi pe noi, cand tu injectezi :)) . Pentru mai multe detalii il astept pe Tiger.
wCD nu e genul de program care sa gaseasca ceva dar sa nu fie bine.

EDIT : Din cate am inteles eu poate sa fie chiar WALL.

EDIT 2 : Multe coduri nu mai ies in poze, de aceea s-au creat programe de scanare a CS-ului (cheat defender).

EDIT 3 : Sunt foarte multe cheat-uri pentru STEAM. VAC/VAC2 a ajuns o porcarie (din punctul meu de vedere). Au fost prinsi numerosi jucatori cu STEAM cu WALL/Aim BOT/Leis , aici VAC-ul tau nu si-a mai facut treaba :)) si-a facut-o wCD-ul. Da, cand a aparut prima oara 1.6 STEAM poti zice ca era curat, acum, exista pentru orice, codurile apar zilnic, imbunatatite, mai performante, mai greu de gasit :) .

[M-Q-Z]Bogdan
17-07-2015, 02:04 AM
cred ca nu citesti mai sus :)) am spus clar ca , counter strike-ul e de la steam si in plus de ce as injecta ceva in cs-ul meu ? suna foarte absurd si am citit si eu si spunea Assuming : Cheat deci nu era ceva gen "It's a cheat" sau "100% Cheat" deci eu inca imi sustin punctul de vedere in legatura cum ca , eu am fost banat pe nedrept si tin sa infirm ce ai spus tu in legatura cu walul ( eram acolo sus la minigun-uri daca stii mapa si ma uitam in jos intr-una din poze ) . Cam atat am de spus in apararea mea , astept o decizie pana maine seara ( stiu ca probabil nu va intereseaza dar maine seara iarasi ne intalnim toti din clar si jucam ) .

edit : si da stiu ce inseamna ( traducere ) dar nu stiu ce inseamna ( continutul adica mai precis ce ii ? )

~TraNda~
17-07-2015, 02:07 AM
Bogdan;89230']cred ca nu citesti mai sus :)) am spus clar ca , counter strike-ul e de la steam si in plus de ce as injecta ceva in cs-ul meu ? suna foarte absurd si am citit si eu si spunea Assuming : Cheat deci nu era ceva gen "It's a cheat" sau "100% Cheat" deci eu inca imi sustin punctul de vedere in legatura cum ca , eu am fost banat pe nedrept si tin sa infirm ce ai spus tu in legatura cu walul ( eram acolo sus la minigun-uri daca stii mapa si ma uitam in jos intr-una din poze ) . Cam atat am de spus in apararea mea , astept o decizie pana maine seara ( stiu ca probabil nu va intereseaza dar maine seara iarasi ne intalnim toti din clar si jucam ) .

edit : si da stiu ce inseamna ( traducere ) dar nu stiu ce inseamna ( continutul adica mai precis ce ii ? )
Uita-te la tot postul de mai sus, ti-am raspuns la toate.

EDIT : Multe coduri noi, se folosesc de un rezultat "gresit" sa spunem. Ca cheating poate da ceva ciudat, ceva ce nu e 100%, de aceea in acel raport ti-a spus asta.
** Ca si POSSIBLEWALLHACK , nu e 100% dar ce cauta codul la tine in CS? Pentru asta primesti ban. Pentru asta iti da si eu :contra: acum.
*** Am observat ca multe coduri noi folosesc chestia asta, sa te pacaleasca ca e un falsepositiv. Cu injectatorii nu prea am avut treaba, dar o sa ii testez, sa imi dau seama mai bine.

[M-Q-Z]Bogdan
17-07-2015, 02:10 AM
ok sunt de acord cu tine si eu inca imi mentin parerea pentru ca eu stiu mai bine ca nu am folosit niciun cod si nu are rost acuma sa fac juraminte sau alte cele ca oricum nu ma credeti si apropo i-am dat si un mesaj lui tiger sa vada ce-i aici .A si inca ceva rapid de mentionat nu e vac-ul meu :))

~TraNda~
17-07-2015, 02:13 AM
Ironia asta, te cam bate :)) . Asteapta decizia, eu am incercat sa iti dau explicatii, asteptam si alte pareri :) .

Tiger
17-07-2015, 09:24 AM
Idem ca si in cazul lui Aatrox. Sa nu puneti sa cautati ce este acel modul, ca doar nu aveti facilitatile astea.

[M-Q-Z]Bogdan
17-07-2015, 12:25 PM
deci sunt codat sau nu ? asta e intrebarea :))

RaZz0R
17-07-2015, 12:32 PM
Sa o luam, pas cu pas.
Cfg e curat ca lacrima: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Dll.urile din cs, acolo unde ar trebui sa fie inregistrat un cod, sunt curate: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Singurul lucru SUSPICIOS este un modul: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
Dupa cum am intalnit si prin rapoartele de la wac, este un dll care s-a strecurat in raport.
Mai multe detalii aici: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Concluzia: o sa primesti unban