PDA

View Full Version : PROPUNERE PENTRU ADMINI SI PENTRU MAX+DANIEL!!! va rog cititi



FragNSTein
14-09-2011, 05:06 PM
Salutare,

Intrucat tot apar diversi indivizi la rubrica unban cu cerere de unban si niciodata sau in rare cazuri se trezeste sa apara adminul care a dat ban propun urmatoarea chestie:

Sa existe o rubrica speciala denumita BAN LIST in care fiecare admin, in momentul in care a dat ban pe server sa intre, sa faca un new thread (de ex: Ban Gigel) si sa posteze numele persoanei careia i-a dat banul, ip-ul, motivul si dovada (demo sau print screen).

In felul acesta vedem cine cui da ban si pentru ce.

Astept pareri.

AnGeL | Pro (W_^)
14-09-2011, 05:57 PM
Eu sunt PRO

AnOnIm
14-09-2011, 06:07 PM
Frag...e o prostia chestia cu BAN LIST . Din punctul meu de vedere ,un admin ,atunci cand da ban trebuie sa aibe dovezi (demo/poze) pentru a nu exista dubii la cerea de unban ,plus de asta...trebuie sa intri macar odata pe zi ,sa arunci un ochi acolo ,poate cineva te-a reclamat sau dastea.

Daca dupa fiecare ban postez pe forum ,inseamna sa nu mai joc nimic...eu intru sa ma relaxez putin ,nu sa stau pe spectator si sa postez pe forum . Parerea mea,mai asteptam si altele .

Rapid1923
14-09-2011, 06:16 PM
Da` nu mai bine intra fiecare admin pe forum macar o data la doua zile? Si care da ban aiurea si nu intervine pe forum , se uita max frumos in loguri sa vada cine a dat si apoi hotaraste ce-i de facut.

AnGeL | Pro (W_^)
14-09-2011, 06:54 PM
Si eu imi schimb parerea vorba lui ano stai mereu sa intri pe forum sa postezi ban`ul.. Contra..

CRocoDiL
14-09-2011, 08:49 PM
ideea nu ar fi rea. Dar cei care sunt banati si "se simt ca au fost prinsi" nu cred ca mai intra ei pe forum sa faca cerere de unban!(si sunt foarte multe cazuri). In cazul asta,postam si "pierdem timp" degeaba ..(parerea mea..)

cat despre cei care fac cerere si nu apare adminu.. asta nu o inteleg ..! (probabil la nervi..limbaj ..) sau firma :))

XeLa
14-09-2011, 09:11 PM
Daca dam ban si avem dovezi de ce sa mai intram pe forum sa deschidem un topic nou?parerea mea...eu zic ca e pierdere de timp aiurea...sa intram de fiecare data cand dam un ban.Eu zic sa mergem tot pe ideea clasica,dam ban,daca cineva posteaza cerere de unban le dam dovada.Dar multa lume dupa ce primeste ban nu mai intra.

Power.
14-09-2011, 09:12 PM
Apropos de chestia cu banurile ca mi-am amintit. Max avea la un moment dat in gand sa bage un plugin pentru evidenta banurilor. Fiecare ban va aparea automat pe forum/pe un site,cu data,admin IPul banatului, motiv, etc. Asta inseamna ca o sa trebuiasca sa va obisnuiti sa scrieti si motivul cand dati ban:)

Da, stiam si eu ca Max vroia sa bage Amx_Bans pe forum ar fi mult mai bine :).

El ar arata ceva de genul:

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

negrutzu
14-09-2011, 09:54 PM
idem ,xela.

luys
14-09-2011, 10:26 PM
eu sunt in total de acord cu XELA

-=MaX=-
15-09-2011, 12:16 AM
O sa pun fara discutii evidenta banurilor, doar ca inca nu am ajuns la partea asta... curand o sa apara ca e necesara treaba, chiar azi am fost de fata pe server cand se dadeau banuri asa... "ala sigur are wall" sau "maama ce aim, pac ban!"
Momentan am facut "loc" in bara de meniu a siteului pentru evidenta banurilor si psychostats. Sper ca zilele astea sa apuc sa le fac si cum a spus si Daniel_san, invatati-va sa scrieti si motivul banului! si nu "motiv: cod"... concret: wall, aim, no recoil, etc

PS: MUTAT la propuneri!

FragNSTein
15-09-2011, 09:11 AM
Mda...in fine..am propus si eu.
Posturile lui Ano si al celor care l-au sustinut mi se par o aberatie. Sincer.
Cate banuri dati voi pe o harta??
Eu unul cand joc am deschisa si pagina de wargods. E greu sa dai un Alt+tab dupa ce l-ai banat si sa scrii 3 randuri? V-ar fi luat fix 30 secunde. Dar nah...la 3 vs 3 pe o harta ma gandesc ca banati 20 oameni in 20 min si atunci chiar nu mai aveti timp de joc. Asa ca "va dau dreptate".
Pe toate serverele se practica aceasta lista si ma gandeam ca era bine sa o implementam si noi.
Dar daca toti sunteti impotriva se poate inchide acest thread.