PDA

View Full Version : F.e.a.r 3



edward
02-09-2011, 12:37 PM
F.E.A.R 3


<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Description:
Alma returns in F.E.A.R. 3 but this time her sons Point Man and Paxton Fettel introduce divergent co-op, giving players distinctly different abilities affecting their own play as well as the experience of their co-op partner. Gamers participate in single player or co-op modes as Point Man, a genetically enhanced super soldier originally introduced in F.E.A.R., or they can play cooperatively as his conniving brother Paxton Fettel, whose incredible telekinetic power has given him life beyond the grave.



CERINTE MINIME:
OS: Windows XP
CPU: Intel Core 2 Duo 2.4Ghz, AMD Athlon X2 4800+
RAM: 2GB
GFX: NVIDIA 8800 GT 512MB RAM, ATI 3850HD 512Mb RAM or better
HDD: 10GB Free Hard Drive Space
DirectX: 9.0c



DOWNLOAD:

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

.::WaynE::.
02-09-2011, 01:02 PM
Daca era doar un FPS fara horror era mai bine :))

edward
02-09-2011, 01:54 PM
Am terminat jocul de cel putin 10 ori, dar fata de versiunile precedente jocul este cam slab. Doar grafica a fost imbunatatita!

-=MaX=-
02-09-2011, 02:20 PM
Acum 2 zile i l-am descarcat la Giulia :) nu am apucat inca sa-l insrtalez dar din ce am vazut si pe youtube e tare de tot jocul :D

App: am vazut ceva trailere tari la un joc Alice: Violence in Wonderland

edward
02-09-2011, 02:24 PM
NU pot sa zic ca jocul este Horror.
Spre exemplu la inceput te bati cu cativa soldati si dintr-o data liniste si e o faza care te sperie, dupaia alti soldati si alta faza care te sperie. Inafara de final unde te bati cu un fel de demoni, dai numai peste soldati si roboti!

.::WaynE::.
02-09-2011, 02:37 PM
Probabil o sa-l incerc si eu, dar dupa ce o sa ma ocup de Deus Ex : Human Revolution :D

edward
02-09-2011, 02:41 PM
Detest jocul ala...

Sky
17-10-2011, 02:46 PM
Ce la mai slab F.E.A.R, nu mai are feeling-ul celorlalte pe care le-am terminat (inclusiv expansionuri).Asta la nivelul 4 deja l-am sters ca ma plictisea groaznic.Acum joc la Rage, captivant joc, un FPS cu elemnte de RPG si Racing.Are 18 GB kit-ul de instalare plus un update de vreo 900 de mega.Nu va speriati de marime pentru ca resursele cerute de acest joc sunt mici.Adica eu il joc cu toate optiunile grafice la maxim, pe 1680X1050 rezolutie si 8X Anti-Aliasing pe un Core2Duo la 2,66 , un 9600 GT de nVidia si 4 GB RAM pe Win7 X64 unde jocurile cer de 2 ori mai mult.E un joc pe care il recomand tuturor, foarte bun.

Tiger
17-10-2011, 03:54 PM
Ce la mai slab F.E.A.R, nu mai are feeling-ul celorlalte pe care le-am terminat (inclusiv expansionuri).Asta la nivelul 4 deja l-am sters ca ma plictisea groaznic.Acum joc la Rage, captivant joc, un FPS cu elemnte de RPG si Racing.Are 18 GB kit-ul de instalare plus un update de vreo 900 de mega.Nu va speriati de marime pentru ca resursele cerute de acest joc sunt mici.Adica eu il joc cu toate optiunile grafice la maxim, pe 1680X1050 rezolutie si 8X Anti-Aliasing pe un Core2Duo la 2,66 , un 9600 GT de nVidia si 4 GB RAM pe Win7 X64 unde jocurile cer de 2 ori mai mult.E un joc pe care il recomand tuturor, foarte bun.

Completez cu ceva minusuri si ceva plusuri pt ambele jocuri ( FEAR 3, RAGE ).

Personal mi-a placut FEAR3, asta se dovedeste prin faptul ca l-am terminat:) . Ce pot spune despre F3AR este faptul ca engine-ul lui este cu mult superior fata de engine-ul de la FEAR2 , prin mai multe motive, in principal ar fi jucatorii (boti) din FEAR3 sunt cu mult mai inteligenti decat ca in FEAR2 unde ai avea impresia ca ai juca cu boti de pe cs :| . Jocul se poate juca pe chiar si pe un laptop cu placa video integrata(fie ea intel gma x3100/x4500/hd (laptop-ul meu avand placa video integrata Intel GMA HD am putut sa joc cu rezolutia de 800x600 si low settings pentru mai multe fps-uri - peste 30-50 fps); de precizat faptul ca nu am folosit niciun modded driver sau config pentru jocuri care ar fi facut jucabil (cu fps-uri de peste 20-30) la rezolutie de 1366x768. Un alt aspect interesant al jocului este daca schimbi rezolutia jocului respectiv(la cel mai mic posibil, adica 640x480), acesta ramane full screen in sensul ca iti va fi afisat ca la rezolutia de 1366x768 doar setarile grafice se schimba in mai slabe. Cat despre gameplay este ok, interesant, efecte interesante, doar mi s-a parut cam scurt :)). Ca minusuri nu credca pot sa gasesc ceva , numai cuvinte de lauda am pentru acest joc.

Cat despre Rage, am mai multe minusuri decat plusuri :| . In primul rand trebuie sa ai echipat cu o placa video destul de buna ca sa-ti poata duce jocul , deoarece nu poti sa-i schimbi setarile grafice ( astfel incat sa le dai pe low), singurele video settings pe care la poti face ii aceea de a schimba rezolutia, modul de afisare ( fullscreen / windowed) , AA si luminozitatea :| . Pe laptop-ul meu nu am reusit sa-l joc, avand in vedere ca nu am folosit modded driver sau config pentru joc care ar fi putut sa-mi mareasca fps-ul la 15-40; la cea mai mica rezolutie (credca 800x600) am avut fps-ul cuprins intre 2-15-30(mai rar). Dupa ce am vazut ce fps am, l-am sters :)) ... desi imi place cum arata, gameplay-ul din cate am vazut ii foarte ok :)

PS: tot Windows 7 x64 am, doar ca laptop-ul are 3gb ram(2+1) urmand sa-i fac upgrade pe viitor cu inca 4 gb ram (2+4 gb ram in total), dar nu stiu cand :|

LE: Este al doilea joc care nu vrea sa-mi mearga pe laptop :| . Primul fiind NFS Shift2

Sky
17-10-2011, 04:10 PM
Cu update 1 de la Rage iti apar mult mai multe optiuni grafice ;) , cat despre FEAR 3 are acelasi engine ca si FEAR-ul anterior, cel foarte mare :) , numai FEAR 1+Extraction Point si FEAR Perseus Mandate sunt facute pe motorul grafic Jupiter FX care in prezent este proprieteatea germanilor de la CDV care scot cu el niste jocuri de mana a doua.Ultimele doua FEAR sunt pe acelasi motor grafic.Despre AI nu se discuta, cred ca e cel mai bun AI din toate jocurile, in primul FEAR se comporta exceptional, se pitesc soldatii...sar prin ferestre, se anunta cand sunt atacati etc. a fost considerat un AI revolutionar la acea vreme.Sa deosebim niste chestii...eu am jucat FEAR pentru feeling-ul care il dadea jocul, shootere sunt cu duiumul, eu nu vreau sa merg si sa trag ca un tampit cu pusca, as juca Painkiller asa :))) La FEAR e vorba de sunete si de chestia horror, in ultimul au cam uitat de asta.

Tiger
17-10-2011, 04:19 PM
Cu update 1 de la Rage iti apar mult mai multe optiuni grafice ;) .

lol.
Invatare de minte pentru mine, sa caut pe google inainte sa mai sterg vreun joc daca am probleme cu fps-ul / setari grafice. =))

Ms pentru pont :)

Acum sa-l redescarc si sa instalez update-ul:))

Sky
17-10-2011, 04:28 PM
Vezi ca e pe torrent crack-uit de SKIDROW

.::WaynE::.
17-10-2011, 09:52 PM
Deocamdata am inceput cu FEAR (1) si mai urmeaza FEAR 2 si apoi FEAR 3.
Rage am vazut ca este destul de interesant, personal nu-mi fac griji ca nu-mi va merge la high, de lucratul grafici se va ocupa micutul meu HD 6770 :)) .

LE: Tiger ce mai chinui laptopul ala :)), sincer mi se pare groaznic sa joci pe 800x600 si totul pe low, imi aduce aminte de modul in care jucam jocurile pe un vechi x1550 :| .

Bisk
26-03-2013, 03:55 PM
mai ceva ca left 4 dead`u:))