PDA

View Full Version : reclamatie admin G|Nico



hacs
06-05-2015, 03:46 PM
] Server: Cs.WarGods.ro
Map: de_dust2
Admin: G|Nico.
Your name: hacs
Your IP: 194.105.29.140
Your AuthID: STEAM_0:0:952612284
Ban Reason: no.wcd
Ban Minutes: PERMANENTLY
Time/Data: 15:37:36 <> 06/05/2015
Website: <b>You have to register to ba able to see this link</b>
======= WARGODS COMMUNITY =======
Kicked :"Banned! Check your


Pe motiv ca nu am vrut sa imi scanez calculatorul.
Cu tot respectul din motive de securitate in calculatorul meu nu se instaleaza programe. Era foarte ok sa mi se fi facut poze, le dadeam cu placere . Consider ca asta nu e un motiv de ban permanent, doar pentru simplu fapt ca adminul vrea sa imi scanez eu computerul cu cine stie ce malware. Rog o atentie mai amanuntita cui i se acorda admin. Un admin cu experienta nu se foloseste de astfel de trick-uri sa dea ban nefondat. Un admin cu experienta sta pe spec si urmareste jocul .
Apropo am avut un frag gen : 3-10

F0rS3ti
06-05-2015, 04:07 PM
In primul rand, exista un model de reclamatie pe care tu NU l-ai urmat. In al doilea rand, daca ai fi citit regulamentul ai fi vazut ca a actionat corect.

Jucatorii verificati de catre admini au obligatia de a raspunde pozitiv cererii adminului de a le verifica PC-ul de coduri cu WarGods Cheat Defender (WCD)!

WCD-ul -> Wargods Cheat Defender este un program facut de catre oamenii WarGods, DOAR pentru serverele Wargods, nu este un program malware cum crezi tu.

hacs
06-05-2015, 04:17 PM
nu stiu ce este si nici nu sunt dispus sa risc, avand in vedere ca unde lucrez eu nu ni se permite sa instalam nimci in calculatoare. e mult mai usor si practic sa se faca poza. sau adminul in cauza sa fie mai atent cand are o suspiciune . nu sa mi se acorde ban nefondat . In ritmul asta riscati sa ramaneti fara playeri .

--------------- Added after 3 minutes ---------------

nu ai cum pretinde cuiva sa instaleze ceva in calculator avand in vedere lejeritatea cu care poate fi hack-uit un program . Imi cer scuze ca nu am urmat sablonul reclamatiei insa chiar am fost deranjat de faptul ca am intrat in scurta pauza pe care o am sa ma relaxez putin pe server, si se trezeste un admin sa ma dea afara pentru ce? pentru simplul fapt ca eu refuz sa imi scanez calculatorul, cea ce cred ca si tu la randul tau ai refuza sa instalezi ceva in calculatorul tau daca eu ti-as pretinde asta.

S|-|r3K
06-05-2015, 05:15 PM
In primul rand : in poze (ss) nu iese aimul.
In al doilea rand : este o aplicatie,nu un program ( nu necesita instalare),doar se downlodeaza si se executa.
In al treilea rand : a procedat conform regulamentului,cum procedam toti adminii.
Daca tot ai vrut sa faci reclamatie,si nu ai venit cu cerere unban,unde puteai cere si acolo explicatii,macar sa fii citit regulamentul si sa fi vazut ce a citat Dl.Inginer mai sus.
Ramane la latitudinea lui XeLa , insa aceasta reclamatie nu isi are rostul deoarece Nico a procedat corect.
Off: P0lixxx fugi si fa-ti propria cerere de unban la sectiunea : Cereri Unban , sa nu risti un ban pe forum.

G|Nico.
06-05-2015, 05:51 PM
Of dmne. x.x Hacs..nu am timpul si nici rabdarea necesara sa stau sa hack`uiesc prg ca sa ti le dau tie special. :)
In loc sa refuzi si sa-mi spui ca faci reclamatie mai bine te interesai ce si cum te pun sa faci :)
Contra.

F0rS3ti
06-05-2015, 05:55 PM
De aceea exista antivirusi! Dar daca tu nu ai incredere intr-un admin, atunci imi pare rau, eu sunt CONTRA unban.





P.S Mie cand mi s-a zis sa instalez WAC si sa fac si un WCD nici nu am clipit si am facut ce mi s-a cerut!

Adr1aN
06-05-2015, 06:34 PM
:contra:
Daca ai fii avut macar interesul sa intrebi in stanga si in dreapta ce este acel WCD ai fii stiut ca nu exista nici un risc,Nico a procedat ca la carte

Alex`
06-05-2015, 07:00 PM
Contra !

ADRI
06-05-2015, 07:24 PM
"contra unban" daca cereai cateva informatii despre wCD vedeai ca e o aplicatie sigura care nu necesita instalare si pentru siguranta ta avem
[ RAPOART ANTIVIRUS (<b>You have to register to ba able to see this link</b> 0b288d669e7db1/analysis/1402341637/) ] online cu majoritatea antivirusilor de pe net

XeLa
07-05-2015, 04:20 PM
Nu esti cu mot sau ai 3 oo.
Ban`ul ramane !