PDA

View Full Version : Reclamatie TraNda



DaElderGod
10-04-2015, 10:03 PM
S-a intamplat in data de: 10.04.2015 in jur de ora 21:00 parca.
Numele celui in cauza: St1LeTTo ( eu )
Numele celui cu admin: TraNda

Incepem cu inceputu.

Incepe votu pt mape. Se alege mapa si se baga mapa respectiva, lui TraNda i se scoala si baga toxic house, fara motiv. ( nu asta e buba )
M-am luat putin de el, dar nu l-am injurat, am facut doar niste comentarii, si el imi da llama, deci cam fara rost. Nestiind ce e, am dat retry, si acest individ, fiind fara mila, mi-a dat ban 1 ora. Am reintrat si a facut ceva magie si nu mai pot scrie la chat sau sa ma joc.
Poate sunt cam tare in gura cu adminii, dar unii chiar o merita. Sper sa ma rezolvati. Probabil toti o sa fie de partea lui, dar na...

~TraNda~
10-04-2015, 10:13 PM
=)) baiatule, ai un model pentru reclamatii. Lama ti-am dat pentru insulta pe care mi-ai zis-o. Si nu am bagat toxic house2 ca asa am vrut. Am dat vot de mapa fiindca era o mapa urata, ieseau playerii. Desigur, nu te-a interesat ca ai llama, ai dat frumos retry, ti-am dat ban de 1 ora. Nici asta nu te-a interesat, in 10 secunde ai fost inapoi pe server, ti-am dat din nou ban, cu motivul "asteapta sa expire banu", dar iar nu te-a interesat asa ca ai intrat din nou peste 10 secunde, asa ca ti-am dat stfu, dupa ai iesit, ai intrat iar si ti-am dat permanent. Din nou nu te-a interesat si ai intrat iar si nu doar atat ai inceput sa faci block fizic cu lm asa ca ti-am scos laserele si ti-am dat slay. Ti-am spus de multe ori sa iti vezi de joc. Bafta in continuare

EDIT : Dovada ca intra pe server fara sa-l intereseze ca are ban .. -> <b>You have to register to ba able to see this link</b>

DaElderGod
10-04-2015, 10:17 PM
=)) baiatule, ai un model pentru reclamatii. Lama ti-am dat pentru insulta pe care mi-ai zis-o. Si nu am bagat toxic house2 ca asa am vrut. Am dat vot de mapa fiindca era o mapa urata, ieseau playerii. Desigur, nu te-a interesat ca ai llama, ai dar frumos retry, ti-am dat ban de 1 ora. Nici asta nu te-a interesat, in 10 secunde ai fost inapoi pe server, ti-am dat din nou ban, cu motivul "asteapta sa expire banu", dar iar nu te-a interesat asa ca ai intrat din nou peste 10 secunde, asa ca ti-am dat stfu, dupa ai iesit, ai intrat iar si ti-am dat permanent. Din nou nu te-a interesat si ai intrat iar si nu doar atat ai inceput sa faci block fizic cu lm asa ca ti-am scos laserele si ti-am dat slay. Ti-am spus de multe ori sa iti vezi de joc. Bafta in continuare

Sa reluam greselile. 1.Nu ti-am zis nici o insulta. 2.Nu iesea nimeni de pe mapa aia. 3.Ti-am spus ca nu stiu ce inseamna llama, am crezut ca e un bind sau bug. 4.Intr-adevar fazele cu banu sunt adevarate dar am vrut sa aflu de ce mi-ai dat ban si nici nu m-am convins pt ca doar continuai sa dai ban ca disperatu si sa stii ca nu poti sa vezi reasonu in consola dupa ban, cel putin la mine. 5. BLOCK FIZIC CU LM - cea mai mare minciuna ever. Eram mort cand am intrat dupa ban si mi-ai dat slay la inceput de runda. Hai sa dam cartile pe fata ca degeaba faci pe aici circ...

~TraNda~
10-04-2015, 10:22 PM
=)) prietene, ghinionul tau e fost ca a fost si grasuxxl si -=dcl=- de fata. Aveai numele ZoSo cand ai facut block fizic cu lm si block-ul l-ai facut cand erai zm, culmea unui alt zm, pe nume Raluka. Nu-ti iese prietene ;)

DaElderGod
10-04-2015, 10:26 PM
=)) prietene, ghinionul tau e fost ca a fost si grasuxxl si -=dcl=- de fata. Aveai numele ZoSo cand ai facut block fizic cu lm si block-ul l-ai facut cand erai zm, culmea unui alt zm, pe nume Raluka. Nu-ti iese prietene ;)

Ce ZoSo ba copile esti nebun? :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))) pacat ca am si eu pe cineva care a fost de fata: Sil3ntStrik3. Eu zic ca esti cam dereglat si nici macar nu ai de unde sa stii daca eu eram sau nu. Dovezi sau ceva? Lol acuzatii nefondate, martori nefolositori. Grasu e baiat de treaba, nu il implica in rahaturile astea.

~TraNda~
10-04-2015, 10:29 PM
Acuzatii nefondate sunt si la tine amice ;) si usor cu limbajul ca nu ne permitem, ok? Nu ti-am vorbit in vrun fel ca sa imi vorbesti mie asa!

EDIT : Eu am incheiat aici. Astept raspunsul lui razzor.
Sfat : nu te mai contrazice singur cum ai facut mai sus :)

DaElderGod
10-04-2015, 10:32 PM
Acuzatii nefondate sunt si la tine amice ;) si usor cu limbajul ca nu ne permitem, ok? Nu ti-am vorbit in vrun fel ca sa imi vorbesti mie asa!

EDIT : Eu am incheiat aici. Astept raspunsul lui razzor.
Sfat : nu te mai contrazice singur cum ai facut mai sus :)

De ce ar fi? Eu povestesc ce s-a intamplat...nu ca tine...lol...am vocabularu mai acidulat cu cei care merita.

DocTati
10-04-2015, 10:33 PM
Deci imi faci seara mai frumoasa :)))) Voi astia,razboinici de tastatura,dupa ce ca tot voi gresiti,mai aveti si tupeu sa faceti reclamatie?Deci:
1)Modelul ala de reclamatie nu e pus degeaba acolo
2)Cand faci o reclamatie,aduci dovezi,martori.Pana atunci,inca o cerere inutila.
Bafta!

DaElderGod
10-04-2015, 10:35 PM
Deci imi faci seara mai frumoasa :)))) Voi astia,razboinici de tastatura,dupa ce ca tot voi gresiti,mai aveti si tupeu sa faceti reclamatie?Deci:
1)Modelul ala de reclamatie nu e pus degeaba acolo
2)Cand faci o reclamatie,aduci dovezi,martori.Pana atunci,inca o cerere inutila.
Bafta!

Eu am gresit ca am luat llama pt nimic? omg...

~TraNda~
10-04-2015, 10:36 PM
De ce ar fi? Eu povestesc ce s-a intamplat...nu ca tine...lol...am vocabularu mai acidulat cu cei care merita.

Prietene, nu ne cunoastem in realitate. In spatele unui motinor toti sunt smecheri, asa ca lasa limbajul deoparte

grasuxxl
10-04-2015, 11:41 PM
CE e ma aici va certati acum da eram pe sv atunci cand zice trandat de zoso da lua slay pt block si dupa incepu sa vb urat si lua gag acum nus daca fusasi u sau nu acum u gresisi ca intrasi dupa banuri trebuia sa stai si u 1 ora si trecea tot nu se ajungea aici

RaZz0R
10-04-2015, 11:43 PM
unu la mana: NU ESTE MODEL LA RECLAMATII!!!

doi la mana: Siletto, eu ieri, am fost pe sv , am avut 10 coduri on, luat 5 banuri si m.am injurat cu 3 admini. dovezi? ciuciu. Oricum, o sa trebuiasca sa ma conving singur de asta, dar dupa cum stiti, este pastele si in perioada asta sunt cam ocupat si nu pot fi cu voi pe sv.

Asa, fine, din ceea vad la prima vedere, petranda nu il pot trage de urechi deoarece, moentan, nu am nici o dovada. Dar tu nust de ce vi cu reclamatie atata timp cat nu ai respectat llama, 2 banuri de o ora + 1 permanent. Ai venit aici ca sa ce? sa te stie lumea sa te baneze?! Daca erai revortat pe tranda veneai frumos de cand ai primit primul ban si raportai.
Oricum, zilele viitoare, probabil pe luni, marti, miercuri..., osa verific logurile si voi veni cu decizia finala.
Pana atunci.... Paste fericit si sarbatori frumoase!!

app: am uitat sa adaug. Daca voi stresati admini si nu ii lasa-ti sa isi faca treaba nu mamira faptul sa patiti astfel de lucruri.

DaElderGod
10-04-2015, 11:53 PM
unu la mana: NU ESTE MODEL LA RECLAMATII!!!

doi la mana: Siletto, eu ieri, am fost pe sv , am avut 10 coduri on, luat 5 banuri si m.am injurat cu 3 admini. dovezi? ciuciu. Oricum, o sa trebuiasca sa ma conving singur de asta, dar dupa cum stiti, este pastele si in perioada asta sunt cam ocupat si nu pot fi cu voi pe sv.

Asa, fine, din ceea vad la prima vedere, petranda nu il pot trage de urechi deoarece, moentan, nu am nici o dovada. Dar tu nust de ce vi cu reclamatie atata timp cat nu ai respectat llama, 2 banuri de o ora + 1 permanent. Ai venit aici ca sa ce? sa te stie lumea sa te baneze?! Daca erai revortat pe tranda veneai frumos de cand ai primit primul ban si raportai.
Oricum, zilele viitoare, probabil pe luni, marti, miercuri..., osa verific logurile si voi veni cu decizia finala.
Pana atunci.... Paste fericit si sarbatori frumoase!!

app: am uitat sa afaug. Daca voi stresati admini si nu ii lasa-ti sa isi faca treaba nu mamira faptul sa patiti astfel de lucruri.

Cum consideri tu razzor, dar chiar nu inteleg de ce llama ca nu i-am facut nimic...intr-adevar nu am dovezi dar si eu si tranda stim adevarul, probabil fiecare pe al lui dupa cele spuse. Decizia e a ta. Paste fericit si tie!

KaNNaBiS
11-04-2015, 12:36 AM
N-am nicio treaba aici, dar un sfat pentru tine DaElderGod ,eu zic sa te potolesti , sa stai la locul tau , sa ai grija la limbaj pentru ca nu iti permiti cu cine vrei si cine nu. Ok, nu sti ce inseamna Llama dar dupa ce ai luat ban de 2ori de ce ai mai continuat sa intri ?

kyci
11-04-2015, 12:08 PM
Nustiu ce sa zic , nu am fost pe server , si nu zic , dar eu nu cred ca Tranda a facut ceva rau, adica daca ti-a dat Llama iar apoi ban , mai mult ca sigur meritai, adminii nu sunt pusi degeaba , si sunt anumiti playeri daca dai un slay sau ii bagi spec pe unii playeri care sunt afk, incep cu stresu , ca dc i-ai dat slay, vrei reclamatie? am intailnit destui. Avem si noi problemele noastre si voi frecati adminii la icre si il lasati cu nervii la pamant.

P.S: Tranda ai facut ce trebuia !

luys
12-04-2015, 05:05 AM
Eu unul imi dau cu o mica parere pentru ca nu am fost de fata in momentul acela:
1- Tranda ... daca playerii nu vroiau schimbarea hartii tu nu aveai nici un drept de a schimba harta! daca harta respectiva era una mica sau una prea mare cum zice si in regulament atunci iti dau dreptate!!
Hartile se schimba:
In ultimele 5 minute ale hartii curente, in urma unui vot;
De comun acord cu jucatorii nemultumini de harta curenta, prin vot;
Cu sau fara vot atunci cand nu e alt admin pe server si este necesar;
Cand jucatorii depasesc numarul de locuri de pe harta, cu sau fara vot;
Cand este lag pe harta si jucatorii cer schimbare


2- DaElderGod : tu ai meritat pe deplin toate cele intamplate pentru ca ai jignit adminul ! ai primit llama dupa care ai dat retry aici ai primit ban pe anumite minute..! tu trebuia sa astepti sa iti treaca acele minute! ai gresit ca ai reintrat din nou cu ban activ ! de aici ai meritat toate cele intamplate!

~TraNda~
12-04-2015, 05:41 AM
Sa readuc aminte? Am zis, am schimbat mapa fiindca ieseau playerii, citeste toate comentariile si dupa dati cu parerea. Si nu am schimbat mapa diret, am dat vot daca vor schimbare de mapa, dupa vot de 3 mape. Zic sa se dea TC fiindca unii raspund dupa ce deja se lamureste problema si sa adune postri. Razz, TC pls

luys
12-04-2015, 01:04 PM
am citit toate comentariile stai linistit ;) toti pot sa greseasca ;) si ok daca ai fkt asa atunci a meritat pe deplin banu acela ;)

RaZz0R
12-04-2015, 01:24 PM
unu la mana: NU ESTE MODEL LA RECLAMATII!!!

doi la mana: Siletto, eu ieri, am fost pe sv , am avut 10 coduri on, luat 5 banuri si m.am injurat cu 3 admini. dovezi? ciuciu. Oricum, o sa trebuiasca sa ma conving singur de asta, dar dupa cum stiti, este pastele si in perioada asta sunt cam ocupat si nu pot fi cu voi pe sv.

Asa, fine, din ceea vad la prima vedere, petranda nu il pot trage de urechi deoarece, moentan, nu am nici o dovada. Dar tu nust de ce vi cu reclamatie atata timp cat nu ai respectat llama, 2 banuri de o ora + 1 permanent. Ai venit aici ca sa ce? sa te stie lumea sa te baneze?! Daca erai revortat pe tranda veneai frumos de cand ai primit primul ban si raportai.
Oricum, zilele viitoare, probabil pe luni, marti, miercuri..., osa verific logurile si voi veni cu decizia finala.
Pana atunci.... Paste fericit si sarbatori frumoase!!

app: am uitat sa adaug. Daca voi stresati admini si nu ii lasa-ti sa isi faca treaba nu mamira faptul sa patiti astfel de lucruri.

Cele spuse raman valabile. O sa am o discutie si cu Tranda.