PDA

View Full Version : Iti mai amintesti cum ai cunoscut WarGods-ul?



VaSy
18-08-2011, 06:13 PM
Haide-ti sa ne scriem amintirile cum am cunoscut noi serverele WarGods ;)

Teddy
18-08-2011, 10:48 PM
cum am cunoscut WarLods

K3nT-8
19-08-2011, 12:43 AM
Alex,Warlords a ramas in trecut acum se numeste WarGods.. :)
P.S:Eu l`am cunoscut de la varul meu(Prince) am fost la el odt si juca cs p un sv de zm si mi`a placut si mie si i l`am cerut si asa am aflat de zm.wargods.ro si de forum .. :)

*.cLo.*cancel
19-08-2011, 03:08 AM
pai comunitatea WarLords am cunoscuta cu mult timp in urma cand serverul de zombie avea zombie obisnuiti , cand -=MaX=- si -=Giulia=- erau cam Non-Stop pe server :)) si atunci am luat si eu admin.
Eram incepator atunci pe server de zombie, dar intr`un final serverul sa inchis din dificultati tehnice (cred) si a stat cam mult si bine inchis pana -=MaX=- a redeschis din nou serverul dar cu skinnurile si tot ce este acum :)

VaSy
19-08-2011, 01:38 PM
Deci era toamna si cautam disperat dupa un sv de zm care -l jucasem in vara :)) le-am luat toate la rand :)) am cautat dupa server mai bine de 1 saptamna :))
deci ganditiva ca odata am jucat si mam si indragostit , cand l-am gasit l-am bagat la favorite si acolo am inceput sa cunosc lumea :))
Primu meu preten de zm a fost Ufo sau nu - mai tin minte nickul .... apoi forumul .... mda forumul frumos:X mi-am facut cont pe forum cand era pisti ala nesimtit sau cum il cheama ? ca nu juca cinstit si mi-a dat ban permanent pt ca i-am zis sa ne lase sa jucam =)) ... si el mi-a dat ban si asa miam facut eu cont si de un an si ceva tot joc ;) :X

Cel mai tare a fost cand l-am cunoscut pe Tiger(miauuuuu) =))) de atunci numa rad cu el

Si Max e foarte de treaba , deoarece e ARDELEAN de-al meu ;):))

luys
19-08-2011, 02:17 PM
eu am cunoscut warlords de la un prieten ... cand scapam d la scoala intram pe sv de zm si de aceea am prins drag de acest sv,,, si de playeri ca sunt de treaba..

Power.
19-08-2011, 02:29 PM
Imi amintesc ca eram in cautarea unor servere de zombie...:))...chiar cand ma apucasem de cs adica primavara trecuta :) Am intrat doar odata pe server cu numele KuZcO cand blestematu' :))) de tiger m-a bagat in seama :))) de atunci nu am mai intrat pe server timp de cateva luni pe urma iar am intrat pe server si am ramas acolo am jucat ceva timp pe urma am vorbit cu tiger cum fac cerere de slot :) si cam asa se termina povestea deci la mine tiger a fost "refferer" :)))

petryca
19-08-2011, 02:56 PM
jucam cs normal si ma cam plictisisem.
Din pura intamplare am dat pe internet(unde cauti servere) si am gasit unu scria zombie nuj cum si am dat 2click pe el
am asteptat sa se incarce si era o harta dust parca.
erau doar 4 jucatori si mi-a placut
am adaugat serverul la favorite dar am luat destroy la hl si mi-am reinstalat csul
si nu mai aveam serverul
am jucat pe alte servere si intr-o sambata seara am intrat pe server si radeau de mine alde abyss ca-i intrebam cu sar tare ca si zm si ei imi ziceau sa scriu in consola kill sau sa apes pe END sau F12.
....ce placut a fost,este si va fi!...

-=MaX=-
19-08-2011, 04:57 PM
foarte tare :)
eu prima data am jucat pe un server care se numea Logan, perioada in care serverul era facut doar pentru anumiti prieteni sa joace intre ei... apoi loganul si-a schimbat numele in warlords devenit un server public la propriu, server calsic de 24 de sloturi... nu eram fidel warlordsului in acea perioada, jucam si pe alte servere si mai ales pe alte jocuri... dar dupa un timp a aparut Zombie.warlords, care mi-a intrat mult prea adanc la inima incat a ajuns sa fie singurul joc si server pe care mai jucam... m-am desprins de cs.warlords, nu mai intrasem luni bune pe el, eram non-stop pe zombie...
se obisnuia atunci sa fie catalogate serverele, cs-ul era principal si zombie era secundar... pentru mine zombie era singurul server care imi placea, nu dadeam 2 bani pe un server de cs clasic
Era perioada liceului cand atat eu cat si Giulia stateam nopti intregi pe server, seara cei care plecau la somn dimineata ne gaseau tot pe server, nu ne mai saturam de joc...
Toate au fost bune si frumoase, aveam admin, era o atmosfera de invidiat, toti se intelegeau bine, foarte frumos a fost... asta pana cand PC-ul pe care a fost facut serverul de zombie a fost folosit la altceva, nemai existand alt pc pe care sa poata fi facut serverul...
Atunci a fost perioada in care am plecat de pe warlords... m-am apucat de alta comunitate pe care am ridicat-o de la zero, cu forum pus la punct, 2 servere dintre care si un de zombie-plague... totul era oarecum bine, cu exceptia faptului ca erau in staff ceva oameni neseriosi care ma tineau in loc iar pe servere nu era atmosfera de aici...
Asa ca desi am avut succese mari, serverele erau mai sus in rank decat a fost warlordsul la momentul acela, am plecat... si m-am intors pe warlords vrand sa ridic comunitatea... Stiam deja ce trebuie facut, aveam experienta si cunostintele necesare si am vrut sa ridic warlordsul... 3 luni am lucrat la un server de zombie in propriul PC pana sa-l aduc in forma dorita apoi am pus bani mai multe persoane si am luat PC-ul pe care se afla in zi de azi serverul si am refacut zombie :) Cam asta e rezumatul la cum am cunoscut eu warlordsul si cum am ales sa raman :)

Aa si nu in ultimul rand vreau sa mentionez niste nume care as fi vrut sa fie si azi pe serverul de zombie: ARMENIA_KAVKAZ, Archangel, Pizza, Dirty si ar mai fi cativa... sunt niste oameni care erau cu adevarat fideli serverului si cu care ne distram de minune :)

-_death_-
19-08-2011, 05:56 PM
La mine a fost ceva rapid ,sclipirea a venit de la amicul meu AlieN care mi-a spus de sevarul de CS ,eu pana atunci jucand mai mult metin,wow etc. vazand ca nu prea excelez la cs( ne mai jucand de mult nu din alt motiv:)) ) m-am dat pe zombie si acolo mi-am gasit vocati:))...si asa am intrat intr-o comunitate frumoasa.

mitraliera004
19-08-2011, 09:18 PM
uitati la mine cum a fost

mie mi s-a stricat pc-ul si a venit un baiat sa imi reinstaleze windows-ul ,iar apoi m-a intrebat daca vreu niste jocuri pe care le avea pe un CD si era si cs-ul si i-am zis sa mi-l bage si mie in calc(cs-ul).Apoi a venit pretenu la mine (speedman) si mi-a zis daca vreau sa joc pe serveru de cs care juca si el si i-am zis da. Si asa am inceput eu sa joc pe acest server apoi am intrat pe forum mi-am facut cont si acum fac parte din aceasta comunitate, mi-am facut prieteni si m-am atasat de acesta comunitate. BFT!

Teddy
19-08-2011, 11:42 PM
ehhh la mn a fost astfel:

tot se vorbea la scoala despre cs in special ponea(mitraliera) si mihai(speedman) ei vorbeau cel mai mult
si intr-o zi mi se s-a urcat la cap ideea sa mai iau si eu de counter, i-am cerut lu' mitraliera ip-ul de la server, speedman mi-a dat site sa descarc cs-ul si asa am ajuns eu pe acest server
ps:inainte ma chema Akykow, iar acum joc cu numele iceT | Alex

alinutza0
20-08-2011, 04:01 PM
Eu am cautat pe Internet si mi s-a parut un mod f frumos si de aceea l-am adaugat la favorite si joc pana ma doare capu`.:)

gbz
21-08-2011, 08:29 AM
La mine e pur si simplu m-a adus negru :))

Tiger
21-08-2011, 04:22 PM
ok, deci sa incepem :))

Inainte de a juca pe server-ele wLords, jucam pe alte server-e (de respawn si de zombie plague). Primul server al comunitatii wLords pe care l-am intalnit in cale a fost cel de zombie si mi-a placut ce am vazut :) . Si precum server-ul meu preferat de zombie plague a disparut, am decis sa imi continui ”lupta” pe acest server wLords :)) . Primul pe care l-am intalnit a fost S.Iancu (aka TnT | Profesional, pe vremea aia) si pe urma pe Dark (cel care l-a inceput avea o oarecum ura fata de mine - cert ii ca in timp n-a creat o legatura de prietenie). Pe urma am ajuns sa cunosc cati mai multi jucatori si sa creez legaturi de prietenie cu unii dintre acestia. Jucatorii de atunci(care o parte dintre ei mai joaca si acum pe serverul wGods) si cu care am legat o prietenie: TnT | Prof, Dark, Vera, Comy, Nexus, Diesel #No Sound, MJ, omicron, d0t, vasy, King, Admi_ral, Taz, kyci, mastershoot, Chioru, Orbu, Nnzor, killer, Death Row, chemical, KillerJack, petryca, Nu_ChoBy_Te_BaG_In_PeRfuZy, mathias, kuzco si lista ar putea continua, mult si bine. :)

Ce timpuri :D , din pacat apuse :(

VaSy
21-08-2011, 04:29 PM
fain era wlords-ul cand ma enervam pe tiger ca ma lua :)) s-a dus momentele lui de glorie :))=))
Acum se supara el ca il tot iau :)))


:happy::happy::fire:

Tiger
21-08-2011, 04:30 PM
Acum se supara el ca il tot iau :)))

sarcasticule :))=))

VaSy
21-08-2011, 04:33 PM
sarcasticule :))=))

eu te inteleg ca te oftici dar asta e viata ...
imi pare rau pt tine ca ai slabit in halu asta (vezi ce face alcoolu din tine =))))))))))))))}

Tiger
21-08-2011, 04:41 PM
Tiger <b>You have to register to ba able to see this link</b> Vasy

=))

VaSy
21-08-2011, 04:44 PM
Tiger <b>You have to register to ba able to see this link</b> Vasy

=))
ce vrei ma sa vb cu
Max sa deschida pt noi waru sa te invat oleaca?:))=))

uite ce stanga iti dau
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

RedMan
02-09-2011, 02:39 AM
Pe mine pur si simplu m`a adus wGods | SpiKe pe server, la inceput a fost ca la inceput, mai greu dar mi`a placut cum erau lucrurile pe aici m`am imprietenit cu lumea, am facut o pauza in perioada schimbarii WarLords-WarGods apoi am revenit si totul merge bine :) Pace !

speedman
02-09-2011, 11:02 AM
eu eram la fotbal si cand ne-am intors amicul meu,alien,mi-a zis despre server.i-am luat ip si gata.

edward
02-09-2011, 12:30 PM
Eu am aflat de la fostul jucator numit: Archangel ( zm server ).
Imi este dor de server, eu pentru asta m-am si reintors dar vad ca acesta este offline.

-=MaX=-
22-09-2011, 05:48 PM
Da ma ce vremuri erau mai de mult... cine mai joaca acum ascunsea pe zombie cum jucam eu cu Giulia, Pizza, ArchAngel, Dirty...?
La un moment dat tin minte ca am facut pe forum reguli pentru ascunsea pe server :)) ne uitam la ceasul de pe zombie si dupa 10 secunde incepea zombie sa caute oamenii =))
foarte foarte tare era... salutam seara oamenii care mergeau la somn si tot noi le ziceam si "buna dimineata" :)
E pacat ca noua generatie e mai mult dupa certuri si scandal decat dupa distractie... pe un server de zombie se pot face multe...

edward
14-10-2011, 03:06 PM
Am sa discut cu ArchAngel ( inca pastrez legatura cu el si suntem prieteni foarte buni ) si poate se reintoarce si el, vreau sa avem iar atmosfera aceea, de bucurie/placere ca jucai zm! Sa fi nerabdator cand revii de la scoala/liceu sa intri si sa te ascunzi/impusti.
Da intradevar, am crescut, avem de studiat, avem de munca... dar cred ca putem sacrifica toti intr-un weekend 2-3 ore, sa facem o conferinta si sa ne distram! Ma refer in special la persoanele ( Max/Giulia ).
Acum nu vad decat niste copii care se injura pe server !

-=MaX=-
14-10-2011, 05:50 PM
O sa facem alta chestie... ceva programat :)
In fiecare sambata sau duminica, stabilim niste ore in care sa ne adunam cat mai multi sa jucam :) in special cei vechi si cativa adminii mai seriosi :) un fel de zm party :P

edward
14-10-2011, 07:37 PM
Ce plugin?! Adica ce face?!

AnGeL | Pro (W_^)
14-10-2011, 08:01 PM
Poi ct pune niste mine pe jos si daca zm le calca ii omoara sau nush ce le face :))

-=MaX=-
14-10-2011, 09:56 PM
adica cumperi mine si le plantezi ep harta si astepti sa treaca zombie pe langa ele sa bubuie :))

edward
15-10-2011, 08:31 AM
Foarte tare! Chiar nu mi-a trecut prin cap asa ceva

GaBrieL
24-01-2012, 10:02 PM
hmm.......eu am dat din greseala de srv pe net si na.... prima data nu prea mia placut
nu am mai jucaT CAM 1 AN
DUpa cateva luni sa mutat gick langa mine cu netu...eu ma duceam zilnic la ei.....si il tot vedeam ca se juca cs....am vzt srv....si mam apucat si eu
FAcuse xela filmuletzu acela...decateva luni 2-3 luni cred...si sa nimerit pe mapa de_westood (tin minte si acuma) mia zis numele si mam uitat pe youtube si asa a inceput sa-mi placA
mai tin minte cand venise xela din nu stiu ce tara si juca cu numele lu sky:))) ajunsese in top atunci era cel mai frumos

XeLa
27-01-2012, 05:04 PM
Da Gaby , imi aduc aminte si eu , e adevarat ce spui , venisem din Insulele Maldive sau Caraibe , nu mai tin minte exact anul :)) deaia nu pot sa ma pronunt.
Eu m`am combinat cu sora lui Valeriu si asa am aflat de server , asta de foarte mult timp :))

laura
27-01-2012, 05:20 PM
ce frumos MAx:P>:D<

Aladin
27-01-2012, 09:33 PM
am venit pe srv cred ca acuma 2 ani, nu stiu exact
de la o fata am aflat de srv:)).
am intrat p india,mi-au placut jucatorii (caracteru lor) adminii, apoi au fost vreo 2-3 sapt grele caci fiecare admin imi facea poze, crek mi'au facut cel putin 7 admini poze:|:))
iar de atunci tot aici am jucat, si crek aici voi continua sa joc pana ma voi lasa de cs, caci in alta parte nu ma simt ca "acasa"

Rapid1923
27-01-2012, 09:53 PM
Acum 5 ani si ceva am intrat prima data pe vremea cand se chema Logan. A fost si este singur server pe care am jucat CS.

edward
27-01-2012, 10:05 PM
Eu vreau sa se reintoarca vechiul zombie si vechii jucatori.
Arch / Wolf / Ghost + Combinatie cu Max si Giulia care nu mai au timp pentru asa ceva din pacate ...

Citez: " Time, which changes people, does not alter the image we have retained of them. " ~Marcel Proust

archangel
28-01-2012, 12:36 PM
A<b>You have to register to ba able to see this link</b> :X:X:X >:D< Mersi baieti ca v-ati amintit de mine. Sa va zic eu de cand stiu serverul si cum am dat de el...
Acuma 6 ani cand mi-am bagat prima data internet am intrat in cs si am dat peste warlords... Imi placea ca era cu dmg daca dadeai prin pereti sau mna...
Dupa vreo 3 luni de game-ing mi-a dat parca Vali admin(nu-s sigur)... am avut IP dinamic p-atunci si nu stiam de ce mi se tot ducea adminul, pana mi-am dat seama...
Dupa am adminat vreun an, eram printre cei mai activi... dupa a fost Paskaru owner si m-am certat urat de tot cu el ca mi-a scos adminul si de atunci n-am prea mai jucat CS...
Dupa au facut zombie am jucat si acolo o perioada... acolo sincer chiar m-am distrat, acolo i-am cunoscut pe Max, Giulia, Paul, Pizza(edi, pnm ca tot schimba pe nick-uri...) :))
Chiar ca amintiri din copilarie...
Tin minte faza pe de_aztec cand am omorat 3-4 cu HE acolo la poarta, sau cand nu-l puteam omora pe Xela (cea ce nici acuma nu cred ca pot) sau cand si-a dat Negrutzu singur ban ( :)) :)) :)) )... Oricum multe amintiri placute (si neplacute, pe Pascaru inca am putina boala pentru vazele alea...) sau cand imi dadea Rapid lectii de romana... sau cand m-am certat cu firma1 odata... Si mai era un owner cu care m-am certat urat, dar nu-mi amintesc numele nici sa ma bateti (asta am incercat intre timp sa dezbat cu paul, dar n-am ajuns la nicio cocluzie...) :))
Cel care a facut topicul putea sa-i dea numele de ~ Viata ta pe WARLODS/GODS ~

edward
28-01-2012, 09:32 PM
/banip arch 0 " mirosi a but "
Bine ai revenit !

laura
28-01-2012, 10:07 PM
am cunoscut sv intr-o zi cu soare;))

edward
28-01-2012, 10:14 PM
am cunoscut sv intr-o zi cu soare;))

Soare ?
Deci probabil in vara acum 5-6 luni.
Zic asta deoarece acum este ger ...
Daca poti trimite-mi si mie niste soare pe aici, nu pot sa ies din casa ! =)

laura
29-01-2012, 09:42 AM
;))

Edward /A/
29-01-2012, 12:37 PM
WarGods l-am intalnit acum 1 luna uitanduma la clasamente de cs :) si e mijto oameni de treaba admini cu bun simt si care stiu de gluma
Sper sa reziste srvr-u :)

archangel
29-01-2012, 05:24 PM
Mersi but(Pizza,Edy), venind vorba de ce zicea Laura... Vrei unsoare?:))

-=MaX=-
29-01-2012, 06:20 PM
Au fost si sunt vremuri frumoase pe-aici :) o sa incerc si eu si Giulia sa ne mai facem timp sa reintram pe servere, a fost o perioada mai agitata, cu diverse ocupatii care in final va trece si vom revenii chiar daca nu la fel de des ca mai de mult. Am avut parte de multe schimbari dar am incercat sa pastram esenta, am incercat sa eliminam ce a fost rau si ne-am adaptat astfel incat sa putem duce treaba mai departe. Deocamdata nu ar fi nici un factor care sa puna in pericol existenta WarGodsului, doar mici piedici care le vom trece cum am facut si pana acum ;)

Ma bucur ca sustineti comunitatea in continuare si speram sa o putem tine cat mai mult. Inca se mai leaga prietenii pe serverele noastre si lumea se distreaza :)

bLLue
16-08-2012, 09:22 PM
Sa incepem .
Am un prieten care stateam cu el pe afar si el tot juca zombie seara nu statea afar mai mult de ora 20 ca se ducea sa joace zm si la un momentdat am zis sa imi dea si mie ip sa joc era tare but ca nu stiam mai nimic spargeam lasere albastre cand eram om am luat ban pt asta dupa ma rugam de Tiger sa-mi faca si mie cerere de slot cu numele----KiSsY____kIsSy---- sau cam asa ceva cererea imi fusese respinsa pt ca nu tieam red si dupa am evoluat cam asa incepe la mine:)

AmX_DeaDShoT
16-08-2012, 11:47 PM
Eu am fost printre primii sau chiar primul care a descoperit WarLords. Acum cativa ani (5-6), mi-am bagat pentru prima data net cand aveam 8-9 anisori si eram chiar mai rau decat un incepator pentru ca nu am avut pe nimeni care sa ma invete cs. Jucam cu numele Caroli Florin Jack Killer Demon, probabil ca si MaX isi mai aminteste de mine cat de n00b eram. Am descoperit WarLords prin urmatoare poveste: nu stiu ce smecherie a facut MaX da a facut sa apara la servarele favorite sau de internet servaurul zm. Eu am intrat prima data pe el si mi-a placut ff mult. Dupa ce am iesit, m-am gandit: "da cum mai intru iarasi pe el ca l-am gasit greu?. E lasa ca gasesc eu." Si a 2-a zi l-am gasit dar la nimereala:)) si cand l-am gasit ma rugam sa fie servarul de zm. Dupa ceva timp am invatat cum se adauga la favorite si am luat slot. Vazusem pe internet cum joaca alti oameni bine rau de tot cs si am inceput sa folosesc cod si m-am certat rau de tot cu luys. Dupa ce ne-am certat si ne-am balacarit ogramada, m-am lasat de zm, dar dupa ceva timp am intrat cu alt nume. Si asta-i povestea mea. Imi aduc aminte de un jucator Aurora care juca bine rau de tot, desi juca numai cu Freack, dar era app cel mai bun de pe servar.

FlasH
31-05-2013, 12:55 PM
mda....cred ca sunt singurul care ar recunoaste ca a jucat codat la inceput pe warlords :))))) acum vreo 3 ani cand nu aveam ce face.....intram cu silent.....si din search google am gasit warlords, insa mi-a placut atat de mult warlords incat am ramas pe comunitate.....si sper ca voi ramane mult timp atata timp cat serverul de zm va fi online :) (bineinteles fara coduri :)))) ) :D

RedLine
03-06-2013, 08:21 AM
Octombrie 2012 ... la o bauta cu Max ... jucasem mai demult gungame pe alt server si numai dadeam de niciun server toate erau GunGame doar cu numele cand intrai erau CS classic . Atunci a intervenit Max si mi-a zis de servere ... fiind nevoie de admini care sa se ingrijeasca de Gun ... am primmit si co-owner . Am cunoscut lume faina ... nu prea joc pe Classic , dar cand joc ... imi place atmosfera ... imi plac ideile ... imi place ca avem anticheat si nu pot intra alti admini cu coduri .... foarte bine gandit si pus la punct forumu` cat si serverele . Fain intr`un cuvant :) Is simply the BEST :) SPOR

Alexandru
06-06-2013, 11:02 AM
La mine a inceput astfel :
Era prin decembrie 2009, cautam un sv de zombie foarte misto. Am gasit la un moment da zm.warlords.ro am stat vreo 2-3 ore pe server(uitasem sa-l bag la favorite nu stiam la timpul acela ce era favoritu') A 2-a zi m-am pus iar sa gasesc sv de zombie(tot warlords tineam minte numele la server) dar in zadar tot nu l-am gasit... Il aveam pe petryca in lista de prieteni( era din sat cu mine) si am vazut la status-ul lui un server de zm( ma gandeam daca o sa fie serverul care l-am gasit atunci) am intrat pe server si observ ca era acelasi server ... i-am multumit lui petryca dar el nu stia de ce ii multumesc . Dupa 1 an de joc pe zm am primit admin.M-am imprietenit cu mai multi prieteni printre care ar fi : Tiger, Admi_ral, costy, wLady | gabyzta, negrutzu si multi alti.

P.S : In prezent nu mai am admin pe sv deoarece nu m-am tinut de treaba la vremea aceea :( ( nu tineam redirecte)

S.Iancu'
13-06-2013, 04:57 PM
Iunie 2010 :) frumoase amintiri..

WarGods | RbN
13-06-2013, 05:06 PM
Pai eu wargods-ul l-am cunoscut in 2012-noiembrie :D Ma jucam respawn cu prieteni :) si odata am luat ban :D (desigur nu aveam cod ;) )asa m-am registrat pe forum..sa cer unban :D Dupa ce am luat unban pe rs,am incepu sa citesc pe forum :).Mi-a placut programele,de toate feluri si apoi am incercat serverele.Intai m-am apucat de zm :D am jucat pana am adunat orele necesare pentru slot,si apoi helper..pana aici am ajuns :) Apoi m-am apucat de play,pentru ca pe classic inca nu eram asa de bun ca ceilalti ;) :).Cu incetul am primit un super moderator pe play si asta a fost,si acum joc si pe classic.
Eu nu as parasi wargods niciodata :X

daniel_San
13-06-2013, 05:47 PM
Eram co-owner pe un server(cxr-highskill, nu mai e de mult,eram pe 3 in GT, pe vremea cand nu existau boost-uri si redirectele erau clasice). Era un staff destul de unit pe server, printre care si un admin Mathias, admin si pe zombie.warlods.ro. Mi-a zis de server, m-a intrebat daca am idei sa le aplic si i-am trimis niste chestii lui Max parca. Si de atunci joc 80% din timp doar pe wlords/wgods. Ma rog, dupa au venit redirectele, wac-ul, plugin-ul de ibomb, am trecut la alt nivel:)). M-a atras foarte mult atmosfera care era pe atunci pe zombie si GG. Staff-ul era de nota 10, drept dovada ca foarte multi din ei inca sunt pe server.

Garfield
12-07-2013, 04:46 AM
Frumoase amintiri aveti

fzr_forzarapid_heavenboy
12-07-2013, 12:08 PM
Eu WarGods-ul l-am cunoscut de pe gametracker.....imi pierdeam timpu pe alte servere cu colegii.....si m-am lasat de ele.....STAU BINE AICI!Forza WarGodsNu renunt la aceasta comunitate OFICIAL

rAR
12-07-2013, 01:32 PM
Poi a fost atunci cand ma jucam pe un alt sv de zm care era pff.Dar nu m-am lasat pana cand nu am gasit alt sv mult mai smeker!!!! :)
WarGods FoR3V3R1!!

-DarKmonT-
13-07-2013, 09:23 PM
- Felicitari VaSy pentru topic.
--- Eu am inceput prin servere clasice. Devenit plictisit aflu de zombie-mod si caut servere care sa ma atraga, am jucat pe multe in primavara lui 2009, dar nimic care sa ma atraga, prin Mai, cu M@ryus, am dat de servereul warLords. A fost singurul server care chiar a avut impact asupra mea. Pot afirma, ca la scurt timp eram mereu pe server si imi faceam prieteni. (Abyss, Ver@, Admiral, Tiger, Angel, T.n.T Profesional, LyoN^Winner, gbz, si foarte multi care nu ii voi uita usor). Trebuie sa mentionez ca Max a fost cel care a sustinut sa raman DarKmonT si nu DarK cum am avut o intentie. De atunci nu am schimbat nick-ul. Pe atunci eram mic, nesimtit cu unii, glumet cu altii. Nu ii cunosteam pe toti, dar cautam persoanele cu care poti sa faci use de chatul din counter-strike( si bineinteles cu adminii mai mari). Dupa o perioada lunga, la mai multe prostii facute mi-am primit remove si am avut mai multe tentative de creare de comunitati (forum gratuit --> evolve --> vbulletin cracked ---> hosting si etc) dar mno, solo nu faci nimic decat daca esti prea bogat. Dar asa am invatat cate ceva despre forumuri, servere de cs si multe alte lucruri care imi sunt utile.
--- Nu cred ca voi cauta alt server de zombie vreodata pe internet. Ar fi o pierdere de timp. Zombie WarGods este probabil unic si un server pe care iti poti face multi prieteni.
Sper ca pe viitor sa sustin mai mult comunitatea, din mai multe puncte de vedere.

gbz
14-07-2013, 09:40 AM
De la varu' Negrutzu ;;) , Joc aici de cand era wLords ... , stiu ca eram mic mic in jur de 10-11 ani , chiar nu v-am uitat pe nici unul dintre jucatorii WarGods`ului ... respectiv (wLords).
O comunitate foarte de treaba s-au schimbat multe oricum chiar daca unii dintre voi nu ati mai jucat.
Sanatate!

wLady-Maya
15-07-2013, 12:12 AM
M-am apucat de counter-strike in urma cu un an,incurajata de colegi si tentata de jocul asta pentru ca sunt fascinata de arme de cand eram mica :) Am inceput frumos cu valve,jucand de pe sageti si fara nicio banuiala ca mai are si alte intrebuintari consola decat sa scrii "quit" cand escape-ul nu mai merge.Apoi am activat tot pe publice,pe comunitati mici(vreo 3 la numar-sunt fidela :)) ) unde te simteai ca intr-o familie mare.In cele din urma,mi-am cumparat steam si imi gasisem un singur server pe care intram.Dar nu a fost sa fie nici cu asta prea mult,m-a vrajit "sefu' nostru Negrutzu" si m-a adus pe WarGods. Stiti cum e raceala aia de prima oara cand intrii pe un server? Eu nu stiu.Din primele minute de cand am intrat pe WarGods mi-am facut amici,care astazi imi sunt prieteni.M-au invatat ca se poate trai intr-o comunitate mare ca intr-o familie mare.Si sunt recunoscatoare ca am ajuns sa va cunosc pe toti,si ca fiecare m-ati invatat cate ceva.In special ce sa nu fac :))

seight
15-07-2013, 12:29 AM
Dar nu a fost sa fie nici cu asta prea mult,m-a vrajit "sefu' nostru Negrutzu" si m-a adus pe WarGods.


Te-a vrajit cu un tilifon ;;) ?

wLady-Maya
15-07-2013, 12:54 AM
Te-a vrajit cu un tilifon ;;) ?

Cu doua,ti-am luat si tie unul ;;)

Kitty
15-07-2013, 12:55 AM
Cum am cunoscut WarGods-ul ? Buna intrebare... . M-am apucat de counter strike in iarna anului 2007, pe atunci nu stiam cu ce se mananca iar prima harta pe care am jucat a fost nemarginita fy_snow . Atunci nu reprezenta niciun interes pentru mine, fapt pentru care am luat si o pauza de 1 an jumatate . Toate bune si frumoase pana cand mi-a venit trasnita idee de a reinstala counter strike ... am avut un server cu niste prieteni , era frumos ce pot sa zic , caterinca toata ziua .. . Inainte de WarGods am frecventat 3 servere , fiecare avand un loc important in inima mea , am legat multe prietenii , am asistat la lucruri frumoase si/sau mai putin frumoase . Dar iata ca intr-o seara de octombrie , pe un server, am intrat sa ma joc si mi-a atras atentia un tanar domn pe nume XeLa ( era primul de pe harta nu de altceva ), dintr-una din alta am vorbit si in urmatoarea seara am inceput activitatea pe server . La inceput mi-a fost greu, dar usor usor am inceput sa cunosc aproape pe toata lumea . Imi place mult aici si n-as vrea niciodata sa parasesc comunitatea WarGods si daca ( pentru ca mereu exista cate un daca ) ar fi sa o parasesc sper sa nu fie prea curand . Cu alte cuvinte imi pare bine ca v-am intalnit si ca m-ati primit in marea familie WarGods, pentru prieteniile pe care le-am legat si pe care, cu siguranta nu le voi putea uita vreodata pentru ca anumite persoane intra in viata ta cu un scop . Multumesc domnisoarei Maya care m-a "incurajat" sa scriu in acest topic . Va salut cu drag si mult respect , a voastra Kitty !

:happy:

seight
15-07-2013, 01:16 AM
Cu doua,ti-am luat si tie unul ;;)

Si cu matrita cum facem jumi-juma?

mZq
15-07-2013, 01:17 AM
Eu pe wGods am intrat in 2011 atunci ma apucasem de cs am l`am gasit la internet si l-am bagat la favorit primadata eram cam but si nesimtit de acea am primit **** off jucam cu numele QzK sau asa ceva numi mai aduc bine aminte dp ce am primit si ban, m`am apucat de zombi.wargods.ro m-am potolit comunitate a luat pauza o vreme ....Apoi cand a revit eram fericit ca nu mai am banul pui mei p sv asta am invatat sa jok cs si inca invat =))) mi-am schimbat numele in mZq am inceput sa ma imprietenesc...Am tinut redirecte cum aveam net foarte bun faceam cate vro 300 de redirectati pe zi si mi-a spus xela sa fac cerere slot va dati seama habar nu aveam cum sa fak cerere atunci m-am imprietenit cu kamikaze si ma ajutat el :))...Apoi incet incet am inceput sa ajut cu wacu ...Am invatat de la tiger , de max imi era rusine ca toata ziua il intreb cum fak aia daca imi apare eroare aia :)) dar el calm imi explica apoi le-am cunoascut pe lesinatele pe kitty si pe Maya pot sa spun ca cu ele ma inteleg cel mai bine nu ca cu restu nu ma inteleg dar restu nu prea intra si nah nu prea discutam si ele intra mai mereu pe sv:)) ...!Ma bucur ca va cunoasc pe toti si ca imi petrec timpu cu voi :*

wLady-Maya
15-07-2013, 01:55 PM
Si cu matrita cum facem jumi-juma?
Matrita e a "sefului nostru Negrutzu Mondialu".

-=MATRIX=-
15-07-2013, 04:20 PM
Cu 3 ani in urma am descarcat si eu primul meu cs. Am aflat de comunitate de la un prieten, ADELIN (care activa mai mult pe zm). Mi-au placut foarte mult serverele de cs classic dar si de zombie, servere pe care stateam majoritatea timpului petrecut pe cs. Am ramas in comunitate, luand totusi si pauze cand mai ma plictiseam de cs:))

seight
15-07-2013, 04:21 PM
Matrita e a "sefului nostru Negrutzu Mondialu".

Negrutzu sefu la matrite si la rromtelefon :-c care e la valoare pe interes :ass:

ruby on rails
14-08-2013, 12:16 AM
Ma certasem cu fosta si de nervi am vrut sa impusc ceva :). Am gasit acest server in search-ul de server, si am cunoscut-o pe Maya care mi s-a super amuzanta motiv pentru care am adaugat serverul la favorite ( singurul care il am de altfel :) ) si am continuat sa ma joc. Dupa ce am fost plecat si m-am reintors deschizand, din pura greseala steam-ul, am vazut-o pe Maya online si am dat join la game, deci intr-un fel she's the referal in my case :).

pitiku
14-08-2013, 01:30 PM
De acum 2 ani cunosc acesc server de la maretul si grandiosul betiv intitulat speedman .

NeKuLeTzZz
14-08-2013, 03:10 PM
DA FR TarE :)))) prin o redirectare

Sunn:X
16-08-2013, 03:08 AM
Eram la plaja cu S.Iancu si altii si mi`a zis ca joaca pe un server zm frumos.
Am ajuns acasa,am intrat si nu imi mai venea sa ies...am jucat pe zm . wargods . ro 1 an cred,apoi am inceput pe principal!

maxkills
17-08-2013, 06:07 PM
Eu sunt de 2-3 luni in comunitate si am aflat de ea de la coka!.n

bobby_maryan(kbytza)
17-09-2013, 09:28 PM
de la JEWEL(BOGDAN) / "jelew".......fratele meu!!!...eram in co.....decembrie,frig.... ( deh...eu joc cs de mult timp,doar cu butii:P:P:P)si ma tot batea butu de jelew la kp sa intru..si am intrat,si de-atunci sunt doar "al vostru". RESPECT........

Sxe
09-08-2014, 02:53 PM
Povestea mea este urmatoare :))

Cand am primit primul meu calculator la varsta de 6 ani , acel om mi-a downloadat Counter-striker 1.6 era ceva fenomenal stateam pana la 1-2 si ma jucam cu buti. Apoi tatal meu juca si el dar el juca pe serverele care erau prin 2006 , si a cautat pe net nu stiu cum a gasit si a gasit un server de zm si acesta parca se numea Logan sau ceva in genul (stiu ca este acelasi server ca asta ) Si apoi am invat si eu sa joc cu zombie .Am jucat cu diferite nume .. "Nosferatu" "Pokemon" "Star" si alte nume dinastea ce copii nebuni (eram mic ). Va dati seama fara conturi pe forum si alte chesti decat pe server atat. Apoi prin 2008-2009 nu mai stiu sigur am renuntat la cs si dupa cateva luni m-am apucat la loc , dar culmea nu mai mergea serverul Logan .. Plangeam non-stop imi placea enorm de mult serverul si apoi din intamplare ma jucam pe un server gungame si acolo a scris un tip va astept pe Wlords server zombie etc.. Am intrat si ca sa vezi acelasi top , acelasi stil de joc . Tot acei Admini.. Atunci jucam cu nick-ul "PeopleSay" .. Apoi m-am luat cu fotbalul si nu mai aveam timp sa intru eram si cu scoala eu avand pc-ul la bloc si trebuia sa stau la tara ca sa merg la scoala acolo :) Asa ca dupa 4 ani (2013) am incercat sa ma connectez la serverul Wlords si imi dadea connection failed, asa ca am cautat pe net " ce sa intamplat cu serverul de zombie Wlords" si acolo am aflat ca si'a schimbat adresa in Zm.Wargods.ro si de atunci pana acum , sunt pe server cu Bonjur
Si acum imi vine sa plang cat ma gandesc cat sa schimbat si cate generati au crescut pe aici.. Adica unii , ca mine au copilarit aici pe Logan/Wlords/Wgods. Imi aduc aminte seara tarziu , nu mai imi amintesc anul dar imi amintesc ca era Max , o fata Giulia si inca cativa si ne ascundeam si zombi ne cautau era fain .. Super.. Eu ieseam pe la 1-2 de pe server si dimineata cand intram 8-9 ma gaseam cu cei care i-am lasat seara :)

WarGods ESTE O FAMILIE FOARTE MARE , IN TOATA LUMEA

Teddy
09-08-2014, 03:48 PM
Am stat si am recitit cam tot topicul... ce de amintiri... pacat ca lucrurile s-au cam schimbat si nu mai e acelasi farmec care era acum cativa ani. Desi se zice ca nimeni nu e de neinlocuit, comunitatea si-a cam pierdut din magie atunci cand au plecat anumite persoane si, din pacate, principiile ii fac sa nu se mai intoarca.. Chiar imi e dor de atmosfera de pe server de acum 3 ani si ceva, cand comunitatea inca se numea WarLords. Desi eram nou ma simteam mai bine decat ma simt acum, dupa atat timp. Asa-i cu lucrurile frumoase, se duc prea repede. Mare pacat..

Scuzati-mi nostalgia.

ツ DemŘnJR ツ
09-08-2014, 04:12 PM
Eu inainte sa cunosc WarGods jucam pe alte sv dar nu imi placeau deoarece multe sv noapte nu aveau admini erau numai codati ..asa pana cand am gasit Cs.WarGods.Ro si de cand l-am gasit am jucat numai pe el nu m-am lasat datorita lu PhrozeN , nici bine nu intrasem pe sv si deja PhrozeN banase pe unu ca avea aim dupa 1 minut iarasi altu cred ca in prima ora care am jucat cred ca el a banat in jur de 20 de jucatori =)))) si am vazut ca sunt admini capabili ,sunt jucatori ,nu sunt codati asa ca am ramas pe Cs.WarGods.Ro

Savarinaa
09-08-2014, 07:01 PM
Daa ! :)) Dacă îl mai ştiţi pe mZq.. El m-a adus. Apoi, încetul cu încetul, am cunoscut mai multe persoane superbe.

Sxe
09-08-2014, 09:46 PM
Idem Teddy .. Am citit acum 1 an aceste povesti.. si acum le-am recitit si ma trecut un fior rece. mai ales la ce a spus Tiger Max si AbysS . foarte Emotionant ..Si ca sa fiu si umpic... Comunitatea cum spunea si Teddy si-a cam pierdut magia de alta data.. Oricum WARGODS pe VIATA ! ! !

IoNuTzZ
09-08-2014, 09:47 PM
Eu am aflat de comunitate acum aproximativ un an de la un verisor ca juca pe zm... :D

OblivioN
10-08-2014, 12:42 PM
Pai...venisem dupa o pauza de 2 ani si cautam un server, am dat la internet, am selectat aleatoriu un server (aveam chef sa joc orice mapa pe orice server) , mi s-a parut interesant, avea o atmosfera foarte placuta, adminii erau on si isi faceau treaba, nu avea lag si m-am decis sa raman. Desi am luat ban de doua ori + remove la slot nu l-am parasit si ma bucur ca am luat aceasta decizie pentru ca in perioada aceasta de aproape 1 an am intalnit oameni extraordinari, de nota 10 si continui sa intalnesc. Sper nu ma despart prea curand de aceasta comunitate.

Delia ღ❤
10-08-2014, 08:22 PM
Pai cautam servere noi , si am gasit serverul de Dr .. Apoi , m-am jucat in fiecare zi si mi-a placut foarte mult . Erau si oameni de treaba acolo . Apoi .. am vrut sa fac cerere de admin pe Dr , si asa am ajuns sa intru pe forum , apoi pe toate serverele WarGods >:D<

sebyz23
14-08-2014, 02:58 AM
Era o zi de primavara, ma plictiseam groaznic, acum vreo 3 ani daca nu ma insel, era inca warlords serverul si voiam sa ma joc un cs. Nu jucasem cs de ceva vreme pentru ca ma jucam FlyFF, un mmorpg ********. Asa ca mi-am descarcat cs-ul si am vrut sa ma joc ceva zm, nu stiu cum am dat de serverul de zm al warlods-ului, pe atunci, dar am intrat si mi se parea super misto cu hats si skinuri la arme si clase la zombie, m-am indragostit de el dar acum nu prea ma mai pasioneaza zm-ul, dar tare cred ca o sa ma intorc pe serverul ala.

^JoK3R^
30-08-2014, 08:14 PM
L-am cunoscut decand ma jucam pe Fury.Wargods.ro :D

^ShyphTER #
17-11-2014, 05:00 PM
Eu am cunoscuto de pe net :) :D

kyci
30-04-2015, 04:22 PM
Daca nu ma insel si imi aduc bine aminte prima data m-am apucat de zm prin anul 2006 pe o alta comunitate, nu dau nume ca nu mai exista pana in anul 2008 , eram disperat de zm. Pe acel server de zm , aveam gradul owner , si faceai ce vrei pe server , absolut ce vrei, daca nu iti placea de cineva pur si simplu puteai sa ii dai ban, si cu toate astea server-ul era mai mereu full. Daca imi aduc aminte bine, cred ca pe acel server l-am cunoscut pe Tiger, si legasem o prietenie foarte buna cu el de pe acele servere. Cu toate astea , dupa inchiderea acelei comunitati am inceput sa joc pe serverul de zombie warlords, recomandat de Tiger,iar dupa aproximativ 2 ani mi-am facut cont pe forum (2010) . As am ajuns sa joc pe acesta comunitate, si nu regret nimic, cred ca este cea mai frumosa comunitate la ora actuala. Multumesc Tiger, daca tu nu imi spuneai de acesta comunitate , probabil eu nu aflam niciodata despre ea.

Rappa^Boy
10-07-2015, 09:47 PM
Cea mai frumoasa zi din istoricul meu de gamer <3 Tin minte ca luasem toate serverele de tip furien la rand, pana am ajuns la serverul furien.wargods.ro, am trecut de el, tot cautand alte servere, dar nu ma gasit, si am luat-o iar cu cautarile,pana am vazut cu adevarat frumusetea acesuti server! Va multumesc!!!! ;)

~TraNda~
10-07-2015, 10:22 PM
Hmm, cautam cu niste colegi de generala un srv de cs, orice server. Si am dat peste zm.wargods.ro , de atunci joc si zm :)) . Stiu ca a fost o perioada cand a fost off, nu stiu exact cand, si prin 2013 mi-am adus aminte de el. Nu mai eram sigur cum se numeste :hohot: am stat o zi intreaga sa nimeresc servarul. Dupa o saptamana am reusit :hohot: . Pe atunci nu stiam ca este o comunitate :)) . Deci pot sa zic ca am intalnit WarGods de pe srv de ZM :hohot: .

-WickedSick-
11-07-2015, 08:19 AM
Acum 2 ani si ceva daca nu ma insel , cautam server de knife si am gasit Knife.Wargods.Ro am jucat o perioada pe acesta si , ulterior am ajuns pe Furien.Wargods.Ro :)

Andrei`
11-07-2015, 09:26 AM
Eu mi-am descarcat ''Counter Strike nVidia E4'' si avea la ''Favorites'' serverul : Knife.WarGods.Ro... Si eu cum eram obsedat de furien =)) , am cautat Furien.WarGods.Ro.Si asa s-a intamplat magiaaa :)) .

bz_lloydlloyd22
31-10-2015, 11:20 AM
Eu am vrut sa joc cs (numai jucasem de 9 luni, eu eram innebunit dupa zombie , dar cand am descarcat cs-ul aveam serverele voastre la favorite) ceea ce mi-a placut si nu m-am dus pe alte servere.

DarkRed
31-10-2015, 04:04 PM
Păi ,am intrat în această comunitate ,mai exact server...astfel : pentru prima dată am intrat pe serverul de CS Classic ,nici nu ştiam ce e aia comunitate ... . Pe această comunitate m-au adus vărul meu şi un prieten de-al nostru ...(nu ştiam nici să adaug serverul la Favorite...pan' la urmă am reuşit) ,iar în comunitate, mai exact forum , am intrat pentru prima dată când am făcut o cerere de slot pentru serverul de Classic ,că doar aveam 25 de ore :D :)) Am şi obţinut slotul de la XeLa (parcă :)) ) ,iar "în pâine am intrat acum 1 an" când am postat câteva filme .. şi după am mai băgat câteva tutoriale ,am mai făcut un counter strike ... alt counter strike (<b>You have to register to ba able to see this link</b>(-Justice-Version)) ,am mai pus nişte tutoriale ,iar acum trăiesc prezentul ... fără pic de activitate pe CS (permanent) ,dar în fiecare weekend pe forum .
P.S. Scuze că am postat cam toată experienţă mea cu WarGods ,sper că nu e mare supărare :D
P.S. 2 Mai ar fi şi o parte cu serverul de deathrun ,dar nu o mai "povestesc" .

zeNo
31-10-2015, 06:26 PM
Acum un an cautam un server de furien.. Am dat din greseala pe facebook wa Si mi-a aparut comunitatea wargods.. Am zis Sa intru Sa vad daca are server de furien.. De atunci m-am indrafostit de aceasta comunitate.

Itachi
07-01-2016, 12:34 PM
era prin iarna lui 2013 cautam un sv de zm si am dat de zm.wargods.ro in lista de sv si am zis sa intru sa vad ce potential are .am jucat 1-2 ore si dupa m am obisnuit sa intru pe el pentru ca imi placeau skinurile la zm si playerii de atunci.dupa m am lasat 2 ani pt ca am luat ban pe forum pt ca nu am mai fost activ banuiesc si dupa 2 ani m am reapucat pentru ca imi cumparasem cs 1.6 si nu stiam pe ce sv sa joc si doar sv asta il aveam in minte.

Anotimp
07-01-2016, 01:12 PM
Pai nu mai stiu sigur ce clasa eram ,habar am , jucam jocurii gen MMORP nu aveam treaba cu cs-ul , si tot ma dispera Lova3x ca , cs-ul este populat ca sunt sute , mii de servere full si am zis sa iau si eu un cs la intamplare si am luat warzone , dupa care tot din intamplare am gasit wargods , am intrat mi-a placut ii povesteam lui Lova3x de el , el juca mai mult ZM , si pana la urma a intrat si el pe sv ia placut si de la el am invatat mai multe legate de cs, nu le aveam eu cu cs-ul da ma descurcam cat de cat , primul ban a fost de la afurisitul de Phrozen :))) =))) pentru retry dupa gag 120 de minute , nu aveam habar de reguli nu stiam nici macar de wac/wcd sau demo ss jucam doar de placere, dupa o anumita perioada am cunoscut mai multi playeri de treaba , mai mari mai mici dar super ok, de la unii am avut si ce sa invat , deci wargods a fost este si va ramane sper o comunitate destul de deschisa si placuta.

=Galaxy=M4xA1m
15-01-2016, 10:49 AM
Prin 2013 parca..eram cu leeo Kissme si inca in băiat care era bun rau pe furien.Vorbeam pe skype si mi au zis ca intra la un furien si am jucat, am intrat pe forum si aia a fost..si de atunci am luat o pauza da acum am revenit.

Itachi
18-01-2016, 05:26 PM
era prin 2013 , cautam un sv sa joc si am vazut in lista Wargods si am zis sa intru sa vad cum e . m am jucat 2-3 ore si mi a placut si dupa am inceput sa intru mereu , atunci jucam cu alt nume , eram beleaua sv nimeni nu a luat mai multe banuri ca mine , dupa 2 ani m am gandit sa ma reapuc serios . crescusem si aveam alta gandire nu mai injuram si dastea . si dupa 2 ani doar sv asta imi ramasese in minte si m am reapucat stiind ca are o comunitate foarte dezvoltata si frumoasa.

✞ஐAdyTzu_YTஐ☠
18-01-2016, 05:40 PM
Intr-o zi m-am cam plictisit de niste servere si am zis sa caut alte servere SPECIALE si frumoase de orice indiferent si era pe Messenger ceva cu comunitatea WarGods si am incercat si eu.Asa ca am ramas aici pe Comunitate.ADICA M-AM INDRAGOSTIT DE <b>You have to register to ba able to see this link</b> :* :).

Dracke ♪
28-01-2016, 11:51 PM
Eram acuma 6 luni pe net eram indragostit de sv de furien..Cautam sv de furien sa fiu sincer nu mia placut nici un server pina lam gasit pe furien.wargods.ro la 2 saptamini..Pe urma mia placut foarte tare acesta si am ramas pe el. :P

k1dd.
03-03-2016, 07:59 PM
Era în 2014 un sv oarecare nu jucasem mult eram but... Mă lăsasem pentru 2 luni de el cand vine verișori și îmi spune să joc wargods.. Mă apuc de furien după care începusem să fac slot pe zm ...( contra la limj care aveam) după ma-m lăsat de zm. .. Și ma-m apuca de furien unde wick sau alți mă ajutau

dRw # SiLeNTT
21-06-2016, 12:59 AM
Eu n-am o poveste interesanta,dar o spun :)Pai eram cu alt nume acum 1-2 ani si cautand sv pe care sa joc cu hack-ul am dat de Dr. ,iar la cum eram eu la cs (blana)am zis ca macar atat sa joc si eu!Iar apoi am spart nopti,zile nedormite incercand sa fac bhop(stiam doar cu W asa ca....) si cum dreq ca am dat de un tutorial si cand am invatat sa fac bhop am luat ba (de la Tranda parca pe motiv de St.T :)) ) Si apoi am revenit cu numele SiLeNTT deja cu experienta in bhop :3 ,iar in legatura cu banul ,as plati taxa de 10 ori sa mai joc 1 zi(P.S. mai sunt oameni aici care ar plati taxa unban deoarece iubesc sv la fel ca mn!)apoi m-am hotarat sa iau si grade si respectand reg. am ajuns sa iau si Manager pe Dr.!

Saghaa
25-06-2016, 11:34 AM
Mi l-a zis verii mei ''murder 66'' si ''wgods | wallbies''.

aqx
25-06-2016, 03:13 PM
Din greseala. Cautam un server de GG si.. voila ! Am dat peste comunitatea asta.

varela
06-07-2016, 09:54 PM
Hmmm, dar toata lume a conoscut comunitatea prin serverul de zm

raresdanut12
06-07-2016, 10:47 PM
Cauta-m un server de deathrun si am mi-a zis un prieten de acest server , dupa am continuat sa joc :))

WarGods | MaRiO
07-07-2016, 12:18 PM
L-am cunoscut jucandu-ma gungame si am gasit acest svr si am continuat sa joc pe toata comunitatea :))

ResPekT
06-11-2016, 01:35 PM
Eu am gasit comunitatea datorita unui prieten de pe furien

ALX
02-12-2016, 08:26 PM
Eu cautam un furien,l-am salvat in favorite si dupa 2 luni am intrat pe el si am început sa ma joc constant!!

~Wolf~
13-03-2017, 11:57 PM
Comunitatea WarGods am descoperit-o prin intermediul deathrun-ului. Țin minte cât de "noob" eram la început, voiam să plec. I-am văzut pe ceilalți zburând și făcând mapele în 20 sec. Eu nu știam nimic, până când am dat de cei mai buni admini pe care îi știu:adminii acestui server. Cu timpul adminii (şi unii playeri)chiar s-au chinuit uneori să mă învețe bhop (le veneau să-mi dea ban :)) )când îi rugam. Am ajuns la 100 ore și m-am decis că, din moment ce am 100 ore, ar fi bine să fac cereri pt. grad. Așa am ajuns admin mulțumită colegilor mei și îi mulțumesc în special lui Lion, știe el de ce.

Vreau să menționez numele câtorva persoane, unele banate, care m-au ajutat enorm:
1. ANIMALS
2. ‹‹EDM›› # eXeDuSs
3. Drăguța de Nutella :3 :))
4. ‹‹EDM›› # Amigo

|~C.Gabriel~|
16-03-2017, 08:37 PM
Eu am cunoscut comunitatea WarGods intr-o zi cand cautam un sv de furien care sa nu fie complicat si asa am dat de Furien.WarGods de care am devenit obsedata de-a dreptu intram pe el pe la 6-7 seara si ma trezeam ca se face 3-4 dimineata sau stateam de sambata pana duminica seara,la inceput nici nu ma gandeam ca o sa ajung sa am admin insa cu ajutorul lui Crsiti caruia ii multumesc ma ajutat sa imi fac cont pe forum si sa fac cerere.

Asa am cunoscut comunitatea WarGods si sper sa nu ma despart prea curand de ea deoarece are foarte multi oameni minunati si ma simt foarte bine alaturi de acestia

Blue01
17-02-2019, 06:15 PM
Tin minte ca eu cand mi am instalat cs-ul tot cautam servere de jb fara tot felu de lucruri complicate si nu am reusit sa gasesc unu doar mai tarziu, am gasit pe un site de votari jb.wargods.ro si am vrut sa imcerc serverul sa vad cum este si mi-a placut iar de atunci pana acum 17 februarie fac un an de cand is in comunitate si cu postu asta 1000

k1dda
18-02-2019, 08:07 PM
Cautam un server de Deathrun pe net, fara rope si prostii:)) si am dat de dr.wargods si mi a placut ca e un server corect. Nu se fac diferente intre playeri, etc. Si mi-a placut si comunitatea aceasta si inca imi place:) (si pe viitor la fel)

Scorpion Hellfire
16-04-2019, 10:36 PM
Eu tin minte ca aveam si inca am o pasiune pentru serverele de JB asa ca am cautat pe Google, efectiv, servere de JB si l-am gasit pe al vostru si dupa un admin de pe server mi-a dat "curajul" de a face o cerere slot. Si in prezent, pe JB am Premium, si am ajuns la acest grad deoarece server-ul de JB mi-a dat un fel de "drug addicted" catre toata comunitatea voastra,

{???}
16-04-2019, 10:51 PM
Era 31 decembrie 2017, seara de revelion, perfect imi aduc aminte ca am intrat pe JB.WarGods.Ro, sa vad care mai e treaba cu serverele de JB, si nu am regretat, mi-am facut primul prieten de pe comunitatea aceasta, Miko, cunoscut acum ca BetterRo, dupa revelion, incepuse sa imi placa comunitatea, il cunosem pe ~HYXUL~ , prietenul lui BetterRo, m-am tinut pe spatele lor si urcasem usor, dar am jucat cu wall pe un server si mi-am facut wcd sa vad daca merge, a doua zi mi-sa facut wcd pe jb si au vazut ca am jucat cu wall pe acel server si m-au taxat cu remove si ban, cazusem. Am tinut legatura cu acesti doi baieti, mi-au zis sa fac cerere unban dar nu am asculat, doua luni mai tarziu incepusem sa joc cu alt nume, o identitate complet falsa. Si avansasem, nimeni nu stia (nici hyxul sau betterro, intrasem intr-un conflict), pana cand am fost descoperit de HYXUL printr-o greseala de a mea, din faptul ca eram intr-un conflict, mi-a facut reclamatie. Perma-ban pe forum cu primul meu nick, dupa care pe acesta. Ceva luni mai tarziu am comunicat cu Better si ne-am impacat, cu HYXUL a fost mai greu. Ceva luni mai tarziu am revenit, ascuns din nou, doar better si hyxul stiau, mi-am pus numele {???} sa nu fie vreo' evidenta. Nu mult timp dupa ce am primit slot pe jb, am fost luat la verificare wcd din partea lui antidot, aveam un cs infectat fara sa stiu si m-am ars. Apoi m-am gandit la tot si toate si nu am facut aceeasi greseala, am facut cerere unban si am recunoscut totul si cine sunt si cum luasem ban pe nedrept pe primul nume. Ceilalti m-au ascultat si m-au iertat, si le multumesc mult pentru ajutor si sustinere: Smotocel Blue ~HYXUL~ Miko1 . Apoi am decis sa avansez, sa incerc sa ajut si pe forum, si am facut cerere de Designer, nu sunt sigur de ce am primit designer incepator dupa care designer, sunt multumit, foarte multumit deoarece iubesc sa ajut la nevoie. Si asa mi-am inceput "cariera"!

B14D3
23-04-2019, 08:54 PM
am cautat server de knife,serverul de knife a ajuns server de jb,

the end.

~HYXUL~
29-03-2020, 06:05 PM
Pentru a face reply-ul asta va trebui sa ma intorc in aprilie 2017, unde eu, un plod de 12 ani si cateva luni cautam un server de jb fiindca eram, si inca sunt un fan al modului de joc. Inca de cand intrasem am fost acaparat de server fiindca era strict ce trebuie si nu era pay2win ca si serverele pe unde am mai jucat (cunoscatorii stiu si de ce servere vorbesc). In urmatoarele luni am tot jucat, acumuland ore pana intr-un punct in care mi-am luat mare ,,m word'' de la server si anume mi se ceruse un wcd (ca vai da bun eram cu seringa atunci ca acum nu mai intra nimic) nimic neobisnuit ca mai luasem ban pe servere fiindca cautam wcd test si imi dadea un test de geografie, dar atunci stiam deja ce trebuie sa fac. Dupa 10 minute in care coaja de o aveam din 2007 abia facea un scan am terminat si dau link-ul pe chat si iau gag si nici nu mergea mesajul pe chat si uite tot asa pana cand domnul meu admin nu pricepea ca imi da server-ul gag mi-a dat ban. Dupa ce a trecut perioada aia am mai luat cateva ban-uri pe acelasi motiv pana cand am cerut nr de telefon al adminului (ms ca ai inteles ulq) si am dat wcd-ul acolo (scris de mana, mi-a luat 10 ani ca gresisem si link-ul de 2 ori). Dupa ce s-au calmat apele si au inteles toti ca joc bine si am ii aud cand is invizibili si merg fara shift am inceput sa urc in grad incet incet.

P.S. Ar mai fi multe de zis, dar ar trebui sa cer bani pentru publicarea romanului asa ca las reply-ul asa.

-=Cata=-
14-04-2020, 06:19 PM
salut, da imi amintesc, mi la recomandat un prieten sa jucam intr-o seara iar eu am ramas si joc des!

W̲a̲r̲G̲o̲d̲s̲|D̲e̲M̲o̲o̲N̲
04-03-2021, 08:24 PM
Băi frate...Imi e dor de clipele când făceam cereri de admin, si asteptam cu sufletul la gură să primesc pro:)))
Acum am mai crescut putin...Si nu prea mai imi arde de jocuri, mai ales că sunt a 8-a si am examenul anul ăsta..Poate peste cativa ani o sa revin înapoi, vă pwp pe toti si Imi e dor de voi, mai ales de orgoliul lu' Mr.Tiger:)))