PDA

View Full Version : Atentie sloturi/admini!!!



RaZz0R
04-04-2015, 08:26 PM
Vreau sa va atrag atentia asuprea unor fenomene care au inceput sa iau amploare pe serverul nostru. Asa cum Abiss a spus intr-un topik acum ceva timp...


In urma lipsei voastre de seriozitate in votarea cererilor slot/admin, ma simt nevoit sa va anunt cand incepand cu ziua de astazi lucrurile vor trebui sa se schimbe. Eu nu pot fi non-stop pe server, iar voi dati voturile fara obiectivitate si dovezi clare. Au fost situatii in care m-am trezit ca player-ul x face cerere, i se da PRO, si dupa aceea sunt "tras la raspundere" chiar de cei care i-au dat PRO. Dupa ce ca majoritatea adminilor au abandonat postul, cei care inca intra nu pare sa ii intereseze cine ia slot/admin.
Incepand de astazi, va rog sa va documentati putin inainte de a da un vot, si votul va trebui insotit de niste argumente. Cei ce vor continua sa dea voturi aiurea vor fi sanctionati prin pierderea anumitor litere, si in cele din urma, pierderea chiar si adminului. Nu spun ca nu aveti voie sa mai si gresiti, dar una este sa dati vot unui player care nu vorbeste urat, are multe ore, etc , si dupa aceea sa o ia el razna, si alta este sa aruncati un PRO aiurea fara sa aveti habar despre comportamentul si fidelitatea lui.


Editat de -=MaX=-:
Are dreptate Abyss!
Am vazut ca se obisnuieste schimbul de Pro-uri (gen: da-mi pro ca-ti dau si eu la cererea ta), cerseala de pro-uri pe server si alte nonsensuri. Singurii responsabili sunt adminii si sloturile care pun botul la aceste cerinte si intra pe forum si isi dau Pro-ul. Daca este necesar o sa adaug sanctiuni in regulament la acest aspect si veti platii cu litere si accese pentru astfel de greseli.

Sa va spun de ce trebuie sa tineti cont cand dati Pro sau Contra:
- Intrati pe GameTracker la serverul Zombie.WarGods.ro. Cautati numele celui care a pus cererea si analizati urmatoarele aspecte: numar de ore, fidelitate (cat de des intra pe server), analizati raportul scor - timp jucat. Aveti niste grafice care va arata cat timp a stat jucatorul pe server si ce scor a facut in acest timp. Din aceste grafice va puteti da seama daca respectivul a jucat activ pe server sau a stat doar spectator ca sa faca ore!
- Tineti cont de comportamentul de pe server! Daca este un jucator problematic care injura sau incalca reguli ii dati Contra!
- Verificati seciunea de boosturi! Uitati-va daca a dat boosturi pentru server si cate a dat, e foarte important acest aspect!
- Dati un Search pe forum pe numele lui sa vedeti daca a avut reclamatii, daca a fost prins cu cod pe vre-unul din serverele WarGods, daca are contributii pentru a ajuta comunitatea pe forum, etc

... vreau sa va readuc la cunostinta aceste lucruri, pe langa partea cu votarea mai este un aspect pe care vreau sa il pun in vedere.
Am observat ca de la un timp cei care detin slotu-superslot (nu toti) ca ”ii cam doare la papuci” de ce se intampla pe sv. De exemplu, eram intr-o zi pe sv, pe langa mine mai erau si 2 sloturi, a venit un player nou care nu stia cum e treaba pe sv la noi si a intrebat cum se pun lm, cum se reinvie, etc, chestii esentiale. Am stat 3 minute sa vad daca se sinchisesc cei 2 sa ii raspunda respectivului player la intrebari, si nimic. Fratilor, daca aveti slot-superslot, si nu ave-ti acces la comenzi asta nu inseamna ca nu sunt responsabilitati si pentru voi. Lucrurile acestea voi trebuie sa le face-ti, nu sa asteptati un admin sa ii spuna unui player cum se pun lm, dupa veniti la mine si va plannge-ti ca X pune lm pe lung Y face block.
Daca nu luati masuri cu voi insiva o sa incep scot grade unul cate unul pana o sa imi formez o echipa de 4-5 sloturi/admini care isi fac treaba.
Sper ca am fost destul de clar. Ceea ce am spus sus vreau sa fie in vederea si adminilor nu doar al sloturilor. De astazi o sa incep sa fac verificari asupra activitatii voastre pe sv si a comportamentului.

~TraNda~
04-04-2015, 09:54 PM
Aici ai dreaptate. dcdaifa stie ce zic. Chiar lui i-am atras atentia. Pe server nu l-am mai vazut de cand a luat slotul. La mustang la fel, i-am atrat atentia in privinta asta si nimic ... si alte sloturi/super-sloturi

grasuxxl
04-04-2015, 11:11 PM
sunt de acord cu asta si nu prea am vazut sa anunte cei care au slot sau superslot

WarGods | KGB
30-04-2015, 12:24 PM
De acord cu aceasta raspundere care este obligatorie nu numai sloturilor/supersloturi dar si ptr adminii serv de zm este o raspundere/obligatie.
Recunosc ,foarte rar s-a intamplat sa fiu pe server sa imi scape din vedere anunturile si indrumarile ptr player-ii noi!!
Toate cele bune!

kyci
30-04-2015, 01:01 PM
O idee foarte buna !

HeLL#Boy-Razvan
30-04-2015, 11:02 PM
De acord si eu cu treaba asta
P.S : am dat dislike din greseala ...