PDA

View Full Version : Serverul CSFUN



Nap
27-03-2015, 06:33 PM
Cu parare de rau va anunt ca s-ar putea sa inchid serverul. Nu am probleme cu plata abonamentului si il pot tine boostat non-stop fara ajutorul nimanui (v-am si spus ca sunt contra "donatiilor"). Dupa cum ati vazut serverul fara boost e aproape gol si ca sa il populezi fara ajutorul acestor servicii poate dura ani de zile. Un server deschis in 2009 pe care mai joc eu e ful (fara boost) doar dupa ora 7 seara pan' la vreo 10 si in rest sunt 4-5 pe server. Rahatul asta de boost a stricat tot prin metode miselesti si n-am de gand sa tin serverul plin cu buti si codati adusi pe server obligati-fortati. Cu anti-cheatul activat (care detecteaza ~90% din coduri) am ajuns la concluzia ca din 24 sau 32 de jucatori boostati raman pe server o medie in timpul zilei de 7-10 jucatori curati (fara admini), marea majoritate detectati cu aim. Testul l-am facut atat pe serverul meu cat si pe alt server populat. Cativa admini au fost detectati cu aim si protector. Acum 3 sapt sa zic pe un site svr a fost scos din lista de boost pe motiv ca le stricam evidenta online fiind scosi jucatorii codati si ramanand 10 persoane pe server :)). Jocul e foarte vechi, coduri au toti dracii iar serviciile de boost se inmultesc. N-are rost, asta e concluzia mea.

RIDER
27-03-2015, 06:53 PM
cred ca ai foarte mare dreptate sa faci un sv populat cu player buni trebuie ani de zile e decizia ta faci cum vrei ;) oricum sa ne lasi adresa pe care joci ca poate cine stie ne vedem acolo asta in caz ca inchizi sv bft si ms...

~TraNda~
27-03-2015, 11:02 PM
Ai si tu dreptatea ta. Bafta in continuare si multumim ca ai ales comunitatea WarGods! Succes in tot ceea ce iti propui si te asteptam pe serverele noastre :)