PDA

View Full Version : Cerere UNBAN



darkosteiNN
15-03-2015, 06:27 PM
*Nick: darkosteiNN
*IP: 86.126.248.172
*IP Steam: STEAM_0:0:1343613712 ( Fake Steam original )
*Adminul care te-a banat: Adrian
*Harta, Data si Ora cand ai fost banat (cu aproximatie): 18:02:58, 15/03/2o15
*Motivul banarii: "refuz wcd" - Jucam cu 'hud_saytext_internal 0' ( ->FPS BOOST, da, joc de pe un NVIDIA GeForce GT540M... ) si n-am vazut chat-ul, daca primeam SLAY sau TRANSFER ( spec ), actionam imediat. Nu joc cu coduri ( nici macar no-recoil ), nu imi este frica sa fac teste WCD ( grasuxxl mi-a facut poze+test WCD: <b>You have to register to ba able to see this link</b> , d.cfg -> <b>You have to register to ba able to see this link</b> , configul este 200% curat, doar comenzi legale de grafica, nu contine nici macar scripturi, gen bhop, deoarece CS-ul DigitalZone v40 cu care joc, e fake steam original si nu are comanda '_special' ) , daca vrei Adrian, poti intra cu teamviewer in PC oricand vrei tu ( Skype: devilzro ).
<b>You have to register to ba able to see this link</b> -> Poza cu AMXBAN si dovada ca jucam cu 'hud_saytext_internal 0'.

Nap
15-03-2015, 07:09 PM
Avand in vedere ca nu ai stiut ca pe acest server este obligatoriu sa joci cu cfg-ul default o sa primesti unban. Conditia pentru unban este sa-ti schimbi cs-ul si sa joci cu cfg-ul defaul. Doar bind-urile la arme sunt acceptate pe acest server.

Configul d.cfg nu este 200% curat asa cum spui tu asta din cauza ca downloadati toate tampeniile dupa internet in loc sa jucati default. WCD-ul nu te-a detectat aiurea ci ca ai setari in cfg interzise. De exemplu:

Ai anti-destroy:

gl_flipmatrix "0"
cl_updaterate "35"
fps_max "250"
fps_modem "250"
rate "25000"

Ai volume script, by script, wait script, toate interzise! De asemenea: ai fps_max 250 in loc de 101 maxim, fps_modem 250 in loc de 0, max_smokepuffs il ai 0 in loc de 120 + altele.

Daca esti de acord sa renunti la toate prostiile de cfg-uri si cs-uri ciudate te rog sa confirmi. Daca wcd-ul iti detecteaza in cs din nou acest gen de cfg-uri ai ban permanent.

darkosteiNN
15-03-2015, 07:38 PM
Este serverul tau, iar eu voi face cum spui tu. Insa: cfg-ul este facut de mine, ceea ce inseamna ca-ti pot spune care comanda ce face. daca scrie 'anti-destroy' nu inseamna ca este un script/trick ( l-am bagat acolo 4Fun ), comenzile alea nu au nimic de a face cu anti-destroy ( old school destroy rescrie cfg-urile userconfig.cfg , config,cfg daca nu le ai pe READ-ONLY ), comanda 'rate' si 'cl_updaterate' modereaza packets-urile primite/trimise ( internet ), iar comenzile fps_max si fps_modem nu functioneaza fara 'developer 1'. fps max = 100 ( 99 ), ca sa ai 100FPS ai nevoie de fps_max 101, fps_modem 101 + developer 1. max_smokepuffs este pentru grafica ( fps boost, daca il ai pe '0' atunci nu vezi urma gloantelor in zid, chiar nu-i 'ilegal' ). Nu stiu la ce te referi prin 'volum script' ( am doar comenzi de sound, care sunt la default, exceptie 'volum 0.2' ), 'by script' si 'wait script' ( alias w2 "wait;wait" nu este script ). Acest cfg ( d.cfg ) nu imi da nici un avantaj, ei, imi permite sa scad din grafica, si sa maresc FPS-ul in acelasi timp ( ex: cand dau 1 hit nu vad litrii de sange: violence_ablood ).
Eu joc de pe CS 1.6 DigitalZone v40. Care CS sa-l descarc sa pot juca in continuare pe svr ?
P.S: Sincer, eu cred ca WCD-ul a detectat configul, din cauza simbolurilor si ascii-lor. Ma voi asigura ca nu o sa-l mai detecteze fiind suspicios.

RIDER
15-03-2015, 08:02 PM
Incearca sa joci default de acuma si u

Nap
15-03-2015, 08:16 PM
Da, configul l-a detectat. Nu m-am referit la scripturi strict, ci la aliases-uri in general. Chiar si pentru acel volum 0.2 apari cu rosu in wcd. Ti-am dat unban. Poti juca cu ce CS vrei tu si orice setare, dar sa apari cu "No Cheat Signature Detected" cand faci scanarea.