PDA

View Full Version : UnBAN Tzsunami



Tzsunami
11-03-2015, 10:18 PM
Server: Cs.WarGods.ro
Map: de_inferno2se
Admin: G|Nico.
Your name: Tzsunami
Your IP: 78.96.111.232
Your AuthID: STEAM_0:0:13854742
Ban Reason: refuz.wcd
Ban Minutes: PERMANENTLY
Time/Data: 21:00:17 <> 11/03/2015
Website: <b>You have to register to ba able to see this link</b>


Buna sara. Ma numesc Costin, am 34 ani.
Am luat BAN conform regulamentului, datele le aveti mai sus (copy/paste din consola).

Motivul pentru care nu a primit adminul, raport de la wcd, este oarecum ciudat.
Mentionez ca la momentul respectiv aveam si WAC activ (se vede in screenshoot), dar WCD nu a putut trimite raportul (se vede in screenshoot) si am primit si un mesaj ciudat. Fata de zilele trecute, singura diferenta din computerul meu, este un CFG (atasat), luat de pe net, in ideea de a scapa de "choke" pe server; toata ziua m-am confruntat cu aceasta problema si am recurs la a cauta solutii pe net.
WAC nu mai mi-a facut probleme pana azi. Adminul a actionat conform regulamentului.
Astept un raspuns din partea voastra si referitor la CFG-ul atasat.

Multumesc!

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

F0rS3ti
12-03-2015, 08:19 AM
:reguli:
Exista un model de cerere unban, te rog sa-l urmezi.

ADRI
12-03-2015, 10:28 AM
Aici e raportul offline de pe 11.03 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) , cfg-ul atasat de tine contine +20 alias-uri si il vede ca suspect (false positive), totusi lasa cfg-urile de pe net si fa o cerere dupa model

Abit
12-03-2015, 07:45 PM
Pro Unban.
Eu cred ca Tzsunami a fost sincer pana la capat, a prezentat situatia, a pus la dispozitie si config-ul (care nu contine nimic ce ar putea fi considerat cheat). Merita o sansa mai ales ca e un jucator fidel si activ. Sigur a invatat din asta sa nu se mai "joace" cu config-uri de pe net :)

@Tzsunami Choke-ul inseamna ca pachetele trimise de tine nu "ajung" la server din diverse motive -in general tine de conexiunea ta cu serverul. Poti reduce modificand setarea cl_cmdrate cu valori mai mici pana ce dispare. Sunt multe cauze care pot genera choke (chiar si serverul sa fie vinovat) si e foarte posibil sa fie ceva temporar. Ca si regula valoarea cl_cmdrate nu trebuie sa depaseasca cu mult valoarea FPS-ului din timpul jocului. Ai 100 FPS pui Cl_cmdrate 101-102 maxim ai 60 fps pui maxim 61-62 etc.
Poti cauta pe net explicatii daca vrei sa aprofundezi.

OblivioN
13-03-2015, 01:40 AM
Te rog revino cu o cerere dupa model si vom rezolva acolo.