PDA

View Full Version : Propunere



F0rS3ti
26-02-2015, 04:45 PM
Am observat in ultima vreme, din ce in ce mai des, banuri permanente cu motivul "no ss/wall". Nu putem cataloga un player care nu a dat SS ca wall-ist, din moment ce nu exista dovezi! De aceea propun, ca la cei care nu dau SS (poate nu sunt atenti sau sunt straini) sa se dea ban de maxim 2 ore cu motivul "ss forum", deoarece daca dam permanent riscam sa pierdem jucatori. Haideti sa acordam o sansa playerilor, ca nu se stie cati sunt codati si cati nu din cei care nu dau SS.

P.S Pana si cel mai mare proces de crima pleaca de la prezumtia de nevinovatie a acuzatului :D

TiGaNu^Ion
26-02-2015, 07:22 PM
Ok, eu am inteles propunerea ta.
Eu ca admin vin si te contrazic pe tine si sper sa ma fac inteles.
Nu cred ca are cum sa nu fie atent din moment ce:
1. Apare scris in chat la fiecare poza facuta
2. Este trecut spectator
3. Noi, adminii, scriem de cateva ori id.ul pentru a comunica cu el si scriem si "Nu iesi din CS!"
4. Daca e strain, mai scriem si in engleza. (am stat o jumatate de ora eu cu un strain sa imi dea pozele :D)
Asta 1 la mana.
In al doilea rand, sa fim seriosi, un jucator care primeste ban si e nevinovat nu mai realizeaza el ca a primit pe 2 ore sau pe 1 minut. Daca se stie nevinovat, intra pe forum si face cerere unban si posteaza pozele.
Eu cam asa gandesc situatia. :conflictingemotions:

Mr.Grook
26-02-2015, 08:43 PM
Eu sunt total de acord cu tiganu, cu fiecare punct.
Il legatura cu un player care "nu e atent" eu dape ce le spun de 2-3 ori si i pun spectatori le dau ban cu motiv: SS.FORUM . Doar cand respectiv-ul nu a raspuns.

Vreau sa zis si fapt-ul ca daca i dai 2 ore cu ss.forum asta inseamna ca dupa trebuie sa fi atent: daca a facut cerere unban si a postat pozele, daca a mai intrat dupa acel ban de 2 ore, si sa retii ip-ul lui pentru a il bana dupa daca nu a facut cererea... Asta inseamna sa fi mereu si pe forum, si uni admini nu intra zilnic pe forum...

Eu sunt "contra" propunerii

F0rS3ti
09-03-2015, 08:51 AM
Propunere refuzata, TC!