PDA

View Full Version : Recomandari



NastarzZz
17-02-2015, 10:20 PM
Deci,am creat acest topic pentru a vedea opiniile/recomandarile voastre.Vreau sa achizitionez un laptop mai mult pentru gaming ca sa zic asa,bugetul momentan este de 2000lei (stiu ca nu gasesc mare "bestie" cu banii aia dar ceva cat de cat..).Ce am gasit si mi-a atras atentia este asta Laptop Asus X550LDV-XX826 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>),daca stiti ceva mai bun nu ezitati sa imi recomandati:))

C@mp3R
17-02-2015, 10:59 PM
Deci sa inteleg ca are garantie peste 80 de ani:)) atunci se merita.
Totusi treci pe playstation 3/4 e alta viata:).

Alex`
17-02-2015, 11:13 PM
Deci te felicit pt ca ai ales marca ASUS sunt buni oamenii,,, da nu si laptopul ce l-ai ales... laptopu ala in mod cert nu e de gaming pt un laptop de gaming iti suferez sa mai aduni cel putin 1500 de lei un laptop gaming ar trebui sa aiba un procesor i7 4700+ cu HQ say MQ in capat.... rami in mod clar peste 4 undeva la 8 .... iar unul dintre cele mai importante aspecte ar fi placa video nvidia gtx neaparat de la 760M in sus toate fac fata la ultimele jocuri ... si de ce nu un ssd . incearca sa iti cauti dupa configuratia asta si ai sa vezi ca nu o sa fii dezamagit asteapta si tu nu te pripii... mai strange.ti bani e mai bine sa dai mai mult pe ceva calitativ... decat sa dai 2000 pe asa ceva... si sa te uiti si cum e pozitionata ventilatia pentru ca in jocuri se cam incinge... placa video oricat e ea de buna,,, Sper ca ti-am fost de ajutor... uite eu am asta acum AICI! (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) si face fata cu brio la orice... absolut orice !

AlieN
18-02-2015, 01:29 AM
Deci,am creat acest topic pentru a vedea opiniile/recomandarile voastre.Vreau sa achizitionez un laptop mai mult pentru gaming ca sa zic asa,bugetul momentan este de 2000lei (stiu ca nu gasesc mare "bestie" cu banii aia dar ceva cat de cat..).Ce am gasit si mi-a atras atentia este asta Laptop Asus X550LDV-XX826 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>),daca stiti ceva mai bun nu ezitati sa imi recomandati:))


Mi-a sarit ceva interesant in ochi: Garantie: 999 luni :))
Parerea mea ar fi sa te uiti pe PC Garage, sunt o multime acolo, dar eu zic sa mai pui 300-400 lei in plus si sa optezi pentru un laptop cu placa video nvidia 840...
Uite de exeplu aces acer (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) !

Alex`
18-02-2015, 02:04 AM
Hai ma Aliene ... aceru e chinezarie curata in adevaratul sens al cuvantului...

NastarzZz
18-02-2015, 01:03 PM
Multumesc pentru recomandarile voastre,si ma-m gandit sa mai caut ceva sa vad si am descoperit acesta asus-x555 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) care sincer ma atrag proprietatile lui,are acel cat de cat "must have" care ai spus tu Alex si pretul indicat de Alien (chiar daca pentru alea 300 de lei imprumutati mi-am vandut sufletul pana la 22 de ani=)) )

P.S.: Garantia aia de 80 de ani mi-a dat mult de gandit:)))