PDA

View Full Version : Pentru noii admini!



Nap
05-02-2015, 09:41 AM
1. Nu se fac poze jucatorilor straini! Am vazut ca se baneaza jucatorii foarte usor.

2.1 Daca suspectati pe cineva de cod il rugati sa scrie /wcd in chat si sa descarce aplicatia (ii dati link-ul <b>You have to register to ba able to see this link</b> direct pe server). Verificati rezultatul cu ip-ul direct pe site (sau pe server say /raport), dupa ce ii explicati ce trebuie sa faca (4-5 min). Daca e strain vb cu el in engleza.

2.2. Comanda amx_ss o folositi ca pretext pentru a da id-ul de mess (daca nu ii merge mess-ul ii sugerati sa intre pe yahoo email). Din momentul in care jucatorul va dat add, ii dati link-ul de download WCD si ii explicati ce sa faca. Unii nu inteleg direct pe server ce au de downloadat (cred ca e vreun virus, balaur) si nu downloadeaza nimic apoi ies dupa server chiar de nu aveau cod. Pozele nu sunt obligatorii (pe unele cs-uri, win7/8 read only, nu apar pozele in cs pentru ca nu se fac).

3. Atat wCD cat si amx_ss se folosesc doar stand spectator si doar atunci cand pare suspect jucatorul. NU ii cereti sa faca wCD prosteste, daca are scorul mare si voi considerati ca e necesara verificarea. Tineti cont ca mai intra si jucatori buni si nu trebuie sa-i alungam. Fac scoruri mari din simplu motiv ca ceilalti sunt foarte slabi.

In functie de jucator, daca raspunde sau nu pe server, ramane la aprecierea voastra ce varianta alegeti pentru control.

Toate ban-urile sunt inregistrate pe site (<b>You have to register to ba able to see this link</b>). Daca apar cereri de unban si nu aveti dovezi clare primiti remove. Respectati regulamentul!

Evidenta adminilor [Suspendati / Retrasi] (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)