PDA

View Full Version : Propunere WCD !!



Alex`
28-01-2015, 01:13 AM
Salut ! Sunt sigur ca toti sunteti satuli (cei care aveti gradul necesar de a impune cuiva sa faca asta ) sa puneti pe x sau pe y la spec sa ii scrieti de multe ori si degeaba... add cutare pentru test WCD , as propune daca este cu putinta... sa fie creeata o comanda gen "amx_wcd" prin care sa fie scanat x sau y fara ca ei sa stie asta , iar raportul sa apara classic pe forum sau daca nu si mai bine numarul liniilor undeva in consola .... o sa spuneti ca nu se poate face asa ceva fara ca cel caruia i se face scanarea sa dea click pe butonul scan propriu zis .. , de aceea zic ca daca cumva e cu putinta asa ceva sa fie fisierul cu comanda propriu zisa uploadat la ftp iar cand cineva intra pe server sa-i faca download automat astfel aceasta scanare sa poata fii facuta chiar si fara acordul lui x si y , iar la simpla introducere a comenzii amx_wcd x sau y sa apara numarul liniilor in consola :D (mai mult pentru programatori asta ) :))

WarGods | KGB
28-01-2015, 08:26 AM
Foarte buna propunererea ;Tiger pune osul la treaba ,daca se poate face asa ceva ,bafta! E mult mai simplu asa cum ai zis Alex.
Multi codati scapa prim motivarea ca nu au mess,nu merge scanarea,etc.
Cu aceasta propunere inedita vom putea tine serverul curat 100%.Bafta!

RaZz0R
28-01-2015, 09:12 AM
Adevarat propunerea e buna. Dar voi nu stiu daca aveți idee ce înseamnă sa faci un plugin de asemenea gen. Ma îndoiesc ca tiger va face asta singur.

F0rS3ti
28-01-2015, 09:16 AM
Incalci dreptul la intimitate prin auto-downloadul programului in calculatorul utilizatorului. Si oricum trebuie sa fie setat cl_allowdownload "1" ca sa se poata descarca programul. Eu as fi de acord daca s-ar putea face ca la intrarea in joc, jucatorului sa-i apara un mesaj cu link-ul de unde poate face download la WCD, sa faca testul si abia apoi sa poata alege team-ul, dar este destul de complicat :P

Alex`
28-01-2015, 10:19 AM
Da, Dangere stiu cat de greu e, de asta nu i.am spus la tiger in mod special ci toti cei care au habar in acest domeniu sa puna/punem osul la treaba! E greu dar nu cred ca imposibil ... iar ingii but da sa zicem ca incalci si nu prea pana la urma e dreptul serverului sa aiba fisiere care sa iti fie impuse la download ....

F0rS3ti
28-01-2015, 10:26 AM
pana la urma e dreptul serverului sa aiba fisiere care sa iti fie impuse la download ....

Ai zis bine, sa fie impus, nu sa intre cu forta :))

Tiger
28-01-2015, 10:40 AM
Nu se poate implementa asa ceva. Si chiar daca s-ar gasi o cale asta ar insemna violarea termeniilor si conditiilor impuse de Valve, nu ca nu le-am incalca deja (dproto) dar asta este la nivel mai serios.

Alex`
28-01-2015, 10:48 AM
Oricum daca ar fi cu putinta asa ceva am fi extrem de castigati ...

Black^
29-01-2015, 05:03 PM
buna propunere

Tim3^sh0T
30-01-2015, 06:31 PM
o sa mearga si fara .net framework ? din cate stiu trebuie sa aiba .net framework 4 instalat ... daca jucatorul respectiv nu are niciun .net framework nu credca o sa ii mearga...mai bun ar fi un plugin care sa baneze automat pe cei care au mai mult de x linii in cfg... pluginul anti-wall pus pe servere (sa nu treaca gloantele prin perete)...

F0rS3ti
31-01-2015, 09:54 AM
Bot^shot daca ai fi citi un pic despre WCD, ai fi vazut ca merge si cu framework 2, pe XP-urile cu SP3

Tim3^sh0T
31-01-2015, 10:31 AM
Bot^shot daca ai fi citi un pic despre WCD, ai fi vazut ca merge si cu framework 2, pe XP-urile cu SP3

1.Calm
2.Am zis daca jucatorul nu are niciun .net framework
3.Am xp sp3 si fara .net framework 4 nu mi`a mers :)

Daca tot va dati atat de profesionisti si vorbiti numai in termeni informatici de ce nu puneti mana sa il ajutati pe tiger ? de propus propuneti toti dar de ajutat nimeni , eu unu nu ma pricep la amxmodx , ajut la ce ma pricep :)

Tiger
31-01-2015, 10:47 AM
o sa mearga si fara .net framework ? din cate stiu trebuie sa aiba .net framework 4 instalat ... daca jucatorul respectiv nu are niciun .net framework nu credca o sa ii mearga

wCD necesita minim .net framework 2.0 pentru a rula, ceea ce inseamna un XP updatat. Nu este vina nimanui ca in fata monitoarelor exista maimute care nu isi updateaza sistemul de operare, care se expun astfel la o gramada de buguri, vulnerabilitati, etc.


mai bun ar fi un plugin care sa baneze automat pe cei care au mai mult de x linii in cfg

Daca ai fi citit cu atentie ai fi vazut ca nu ai cum sa faci asa ceva.


pluginul anti-wall pus pe servere (sa nu treaca gloantele prin perete)...

Si cu ce te ajuta pe tine ca nu mai poate trage prin pereti? El oricum te poate vedea. Este useless ceea ce ai spus tu.



1.Calm
2.Am zis daca jucatorul nu are niciun .net framework
3.Am xp sp3 si fara .net framework 4 nu mi`a mers :)

Pentru [2 si o parte din 3] citeste mai sus la faza cu maimuta.
Pentru [3] puteai lua un alt build de .net (vezi <b>You have to register to ba able to see this link</b>).


Daca tot va dati atat de profesionisti si vorbiti numai in termeni informatici de ce nu puneti mana sa il ajutati pe tiger ? de propus propuneti toti dar de ajutat nimeni , eu unu nu ma pricep la amxmodx , ajut la ce ma pricep :)

In locul tau as tacea (vezi ideea cu pluginul care detecteaza automat numarul de linii din cfg sau pluginul antiwall prin care jucatorul sa nu mai poata trage prin pereti).

Ca un fun fact, in API-ul de la Android exista o functie numita isUserAMonkey() (<b>You have to register to ba able to see this link</b>()).

:locked: