PDA

View Full Version : Problema non-steam



RaZz0R
21-01-2015, 12:21 PM
Am deschis acest topik sa va aduc la cunostinta un astept neplacut a versiunii de cs, Lant final.
Acum jumatate de ore am jucat pe un sv de cs din alta comunitate si un admin de acolo mi-a facut ss.
Am cautat ca disperatu ss-urile in tot cs-ul si nu le-am gasit, norocul meu a fost ca adminul a fost intelagator si m-a lasat sa joc, dupa asta am intrat pe zm si am facut aceasi chestie cu un player care avea tot lant final, rezultatul fiind acelasi (pozele nu apareau in cstrike). Nu cred si nu stiu daca se poate face ceva in legatura cu asta, dar am vrut sa va anunt de problema, in cazul in care faceti ss cuiva si va spune ca nu apar sa stiti de situatie, eventual folositi wcd.
O zi faina!

Tiger
21-01-2015, 12:27 PM
Asta pentru ca au guarduri. Guardul blocheaza comenziile "snapshot" si "screenshot".

RaZz0R
21-01-2015, 12:40 PM
Se pot sterge aceste guarduri? nu de alta dar steamu imi face figuri pe laptop, si imi place cum merge lant final.

Tiger
21-01-2015, 12:41 PM
Stergere manuala, da.

Tim3^sh0T
21-01-2015, 12:57 PM
Nu am probleme cu lant final , mi sau facut poze si le`am dat , mi`au aparut in cstrike , in schimb am avut alta problema , ieri pe clasic karynutza mi`a facut wcd si mi`a gasit un cfg in cstrike (lant.cfg) fiind un cfg cu cod , acum 3 luni karynutza mi`a facut wcd si nu mi`a gasit nimic (acum 3 luni am sters toate cfg`urile din lant final , am lasat doar config.cfg) nush de unde a aparut lant.cfg ... lant final il tin doar pentru serverele dupa wargods , nu am intrat cu cod in lant final , adaugat modele/sunete/sprite`uri... imi place lant final ca e mai curat(curat pe drq ca la sfarsitul instalari te intreaba daca vrei sa instalezi cod =)) ) , dar se misca mai bn lant final...

F0rS3ti
21-01-2015, 04:50 PM
Cum adica "iti face figuri steamu pe laptop? ce figuri? Ca eu am laptop de vreo 5 ani si n-am avut prbl nici cu steam nici cu valve :)

RaZz0R
21-01-2015, 05:06 PM
Nu e o problema de la steam, ci de la laptop, am o problema cu grafica mai exact, mi se vede pe o parte din ecran, si daca mut pe software nu imi mai merge SHIFT+TAB, si pe langa asta e acea grafica oribila ....

~TraNda~
21-01-2015, 09:14 PM
mi-am descarcat LanT Final in format .rar, fara instalare s.a.m.d . mi s-au facut destule wcd-uri, unul, daca nu ma insel, chiar acum 3 saptamani si a iesit totul ok. La faza care zice doctorul, ca te intreaba daca vrei sa instalezi codul, am patit-o pe kit-ul non-steam :))
ce iti mai e si cu kit-urile astea, in ziua de azi mereu gasesti ceva in ele. nu mai poti descarca nimic cu incredere :))

F0rS3ti
21-01-2015, 09:34 PM
Nu e o problema de la steam, ci de la laptop, am o problema cu grafica mai exact, mi se vede pe o parte din ecran, si daca mut pe software nu imi mai merge SHIFT+TAB, si pe langa asta e acea grafica oribila ....

dacă te referi la faptul că ţi se vede īn stānga si īn dreapta o bandă neagra, atunci există opţiunea "widescreen" pe care trebuie bifata!

RaZz0R
22-01-2015, 10:56 AM
Nu , se vede pur si simplu pe un sfert din ecran, pe un colt, de regula stanga sus.

F0rS3ti
22-01-2015, 10:59 AM
Pai ai toate update-urile facut la laptop? Rezolutia este setata la 1024x768?

RaZz0R
22-01-2015, 11:02 AM
updateurile le am, pe nonsteam nu am nici o problema, grafica nu o pot schimba, chestia e ca pe bucatica aia nu apare toata interfata.

F0rS3ti
22-01-2015, 11:04 AM
:))) laptop de 2 bani. L-ai castigat la "un calculator pentru fiecare" care se dadeau de la scoala? =))

Teddy
22-01-2015, 02:58 PM
dacă te referi la faptul că ţi se vede īn stānga si īn dreapta o bandă neagra, atunci există opţiunea "widescreen" pe care trebuie bifata!

Inginere, trai-ti-ar fetita, zi-mi si mie, te rog, unde gasesc optiunea asta de widescreen care trebuie bifata?

RaZz0R
22-01-2015, 04:02 PM
E in obtiuni la Video, unde setezi si rezolutia si tot ce-i acolo, cauta peste tot, acolo trebuie sa fie.

ps: inginere, nu toti ne permitem laptop de 1000euro. Folosim ce avem.

F0rS3ti
22-01-2015, 04:04 PM
Da, acolo e, dar rezolutia la pc trebuie sa fie pe 1280x720, parca ;)

Teddy
22-01-2015, 06:05 PM
Am dat pe widescreen si acum nu mai stiu ce sa ii fac. Imi apare tot scrisul enorm si nu mai merge sa revin la cum era inainte ca nu mai imi apare optiunea aia. Am dezinstalat Cs, Steam, tot, dar degeaba, apare la fel. La laptop nu am rezolutia aia, dar am altele 3-4, le-am incercat pe toate si tot asa face. Ce sa ii fac sa revina la normal?

F0rS3ti
22-01-2015, 08:37 PM
Am patit si eu prima data asa, dar l-am dezinstalat si reinstalat si a mers. Incearca 1360x768 si bifeaza "low video quality"

P.S. Raz..am glumit ma ;)