PDA

View Full Version : [Rezolvat] Cheat WCD



Jack Sparrow
09-01-2015, 04:43 PM
Salut in primul rand. Azi am testat un jucator de pe serverul meu cu WCD si pe site arata ca avea un PGL.dll - Cheat (AGN). Link: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Acum omul a gasit ca scuza ca a incercat sa instaleze pgl gui si i-a ramas aia si ca nu stie ce este, in fine. Acum i-am cerut sa imi trimita PGL.dll de il are in cstrike si mi l-a trimis (nu sunt sigur daca mi-a trimis ce a fost gasit acolo de WCD sau daca mi-a trimis altceva).
Link: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

Am incercat sa il bag in cstrike la mine sa vad ce e, mi-a dat o eroare si nu am reusit sa imi dau seama ce e asa ca am decis sa postez aici si sa imi spuneti voi va rog despre ce este vorba.

EDIT: Am mai gasit pe lista WCD inca un jucator prins cu asa ceva.

Tiger
09-01-2015, 05:34 PM
Analiza fisier: <b>You have to register to ba able to see this link</b> 09eddce3f37528/analysis/1420815049/

Acest fisier poate fi gasit sub denumiriile de: AIMEE_.dll, CC_.dll, PGL.dll, AIM.dll si file-4394845_dll.

Fisierul este ciudat. In analiza spune ca fisierul este un executabil, dar daca este redenumita extensia in ".exe" nu poate fi executat, probabil ca este corupt. Am incercat sa-l incarc prin mai multe metode in CS si nu a mers.

Probabil ca fisierul este corupt.

LE: Cum am spus, fisierul este corupt. Codul de CS este de fapt YaMH v2.0.

Jack Sparrow
09-01-2015, 05:43 PM
Deci iese din calcul ca jucatorul nu ar fi stiut ce contine (are si steam omul)?
Faza cu pgl-gui are vreo relevanta? Si pana la urma se considera cod?

Tiger
09-01-2015, 05:47 PM
Nu vad de ce PGL GUI ar contine un fisier de genul.

Fisierul este corupt, nu avea cum sa-l execute.

Jack Sparrow
09-01-2015, 05:50 PM
Ok, deci a scapat. Multumesc mult pentru explicatii.