PDA

View Full Version : Warpuri



mrfelix2477
28-12-2014, 05:20 PM
Warpurile prezente pe server sunt cam banale daca vrem sa avem playeri mai multi trebuie sa dam dovada de creativitate in warpuri pe langa altele...doresc sa le refac eu totul de la zero alin ma cunoaste stie ca ma pricep...pentru cei ce joaca sa-mp eu sunt printre cei mai mari mapperi romani cred ca m-ati vazut la /credits sub numele de [9mm]_LimiTLesS_ la mapperi pe multe servere...interesativa de gm wos/ras si in prezent hzs :) toate au harti create numai de mine si credeti-ma nu e usor sa mapezi 3 gm-uri si sa fi si original pe deasupra ;)....am facut 2 warpuri ca sa va demonstrez ca pot face treaba asta...warp enchant <b>You have to register to ba able to see this link</b> si warp fierarie <b>You have to register to ba able to see this link</b> la warp fierarie planuiesc sa mai fac una mai moderna si sa alegeti voi dintre ele...P.S. nu sunt constructii de pe net...le-am construit eu de la zero ;;)

Andreiko0
28-12-2014, 05:27 PM
E o idee destula de buna .

AlexWess
28-12-2014, 06:23 PM
Bravo pentru constructii
I-am zis lui Alin daca pot ajuta,a zis ca nu e nevoie de ajutor,asa ca nu ma intereseaza

Stefanuts
28-12-2014, 09:24 PM
mrfelix2477 Tu zici asta de warpurile vechi dar eu impreuna cu alin am construit in nou spawn care cred ca nu l'ai vazut :) si tot o data are si warp fierarie enchant informatii si donatii :)
PS Inca nu sunt puse la punct ! mai trebuie mici retusuri :)
Spawn -> <b>You have to register to ba able to see this link</b>

-> warp fierarie <b>You have to register to ba able to see this link</b>
->Warp enchant <b>You have to register to ba able to see this link</b>
->Warp informatii <b>You have to register to ba able to see this link</b>
-> warp donatii <b>You have to register to ba able to see this link</b> [O parere despre warpuri ? ] :)

Andreiko0
29-12-2014, 08:35 AM
Fain spawnul SydKane si te-ai chinuit destul de mult la el , ar fi pacat sa nu il folositi.
Da mai pune si tu ceva in camere ca is cam goale :|

mrfelix2477
29-12-2014, 08:57 AM
Fix asta e problema...ca sunt toate la un loc si e lag...nu stiu motivul dar la spawn si la celelalte warpuri am un lag imens...am uitat sa precizez ca toate v-or fi facute separat gen cate 1 in fiecare biom...in pamant in aer etc...+spawnul va fi diferit fata de ce ati mai vazut pe sv.....sydkane cand am vazut imaginile astea am crezut ca e casa cuiva...nu par a fi spawn/warpuri+trebuie evitata scena cu arsul warpurilor asa ca eu le construiesc din materiale non inflamabile.:*...uitati spawnul...va fi versiunea de iarna cu zapada copaci de gheata etc etc...cele 2 turnuri sunt 2 parkour iar in mijloc vor fi "informatii"...<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Stefanuts
29-12-2014, 02:32 PM
Eu nu cred ca warpurile fac lag daca sunt in acelas loc :| daca ai tu lag nu e problema de la server.Si nu inteleg dece spui toate aceste precizari dupa ce am terminat spawnul :| trebuia sa ne spui atunci cand a luat foc sau inainte.. etc .Ori cum nu va mai vi o problema cu arderea pentru ca am gasit miezul problemei si l'am eliminat.Eu acel spawn l'am facut temporar pentru a nu ramane fara spawn acum de anul nou. Ori cum nu v'a ramane acesta pe tot parcursul servarului. Deja am ceva proiecte care vreau sa le pun pe server :D

mrfelix2477
29-12-2014, 02:56 PM
Da am vazut...cand am fac eu topicul nu era nimic schimbat..

AlinT3o22
11-01-2015, 12:58 AM
T/C