PDA

View Full Version : Reclamatie Mr.Grook



Tim3^sh0T
25-12-2014, 07:24 PM
Nick: FTw | Tim3^sh0T
Admini: Mr.Grook
Motiv: No plant/slay , ramasesem ultimul contra 3 ct si am luat slay de la mr.grook , nimic de spus , a respectat regulamentul , dar il respecta numai cu cine vrea , black^ang3l a ramas ultimul a doua runda si nu a luat slay , probleme ? da cateva probleme , dati slay numai cui vreti , nu e prima data cand se intampla asta , in special cand un admin ramane ultimul la t si sunt 3 4 ct nu planteaza deloc , ramane pana la ultima secunda si nimeni nu zice nimic , ca sa numai vorbesc despre limbaj , dati gag la cei care anunta un codat prin chat (nu prin u@) dar la cei care injura nu dati gag :) , intrebare si raspuns ? o sa bagi motivul ca faceai ss la un player si nu l`ai vazut pe black , erati cel putin 2 admini pe server , concluzie ? dovada ca unii dintre voi dormiti (sau aplicati comenzi numai pe cine vreti si cand vreti) :)

<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

WarGods | RbN
25-12-2014, 07:34 PM
Daca vroia,nici atunic nu putea sa`i dea slay lui Black,dovada (<b>You have to register to ba able to see this link</b>).

Ai inteles tu gresit.Daca vrea sa`i dea slay tot nu poate,daca stie ca nu poate de ce sa mai incerce?

Tim3^sh0T
25-12-2014, 07:35 PM
Daca vroia,nici atunic nu putea sa`i dea slay lui Black,dovada (<b>You have to register to ba able to see this link</b>).

rectific
in special cand un admin ramane ultimul la t si sunt 3 4 ct nu planteaza deloc , ramane pana la ultima secunda si nimeni nu zice nimic
In curand o sa aduc si dovada cand un admin ramane ultimul la t si nu planteaza :)


Daca vroia,nici atunic nu putea sa`i dea slay lui Black,

Sa inteleg ca aici e pe vrute ... :)

Teddy
25-12-2014, 08:00 PM
Daca nu ma insel, Black angel are super slot (imunitate), deci si daca voia sa-i dea slay tot nu putea. Faza e ca daca ramane un T contra minim 3 CT, nu esti obligat sa pui bomba. Doar asta cred ca i se poate reprosa lui Grook. Nu trebuia sa-ti dea slay.
Legat de gag, cam ai dreptate. Chiar azi mi s-a intamplat ca un admin sa se bage peste mine si sa scoata gag-ul unui jucator pentru ca ii era amic sau ceva de genul. Daca era pe server doar respectivul admin, atunci e clar ca individul nu lua gag desi injurase. Asta cred eu ca e motivul pentru care nu iau toti gag. Desigur, se poate intampla ca admin-ul sa fie pe mess, luand pozele de la cineva, si sa nu vada. Asta cand e un singur admin. Cand sunt mai multi, ar trebui sa nu existe astfel de incidente, dar mna'...
Oricum, la acest aspect nu cred ca i se paote reprosa ceva lui Grook. Poate nu a vazut cand a injurat cineva. Dupa parerea mea, el e cel mai activ admin. Face poze, wcd-uri etc, e extrem de posibil sa nu fi fost in joc atunci. Nu vad de ce ii pui lui in carca treaba asta. Spune-ne si noua cine era cel de-al doilea admin. De ce sa ramana anonim daca e la fel de "vionvat"?
Despre partea cu adminii care raman singuri contra 3-4 CT... iti dau dreptate. Am vazut cazuri in care admin-ul avea pretentia de la un jucator sa puna bomba (desi, repet, regulamentul permita acestuia sa nu o puna), dar cand admin-ul respectiv ramanea contra mai multor CT nu punea bomba. Stiu ca e intrigant sa vezi asta, dar traim in Romania, ar fi trebuit sa ne obisnuim pana acum, nu?:)
Am mai vazut un caz in care un admin a dat slay unui co owner (nu intrase cu adminul, figura ca jucator normal) pentru acelasi motiv, iar cand acesta i-a atras atentia ca regulamentul nu il obliga sa puna bomba (intre timp intrase cu adminul), admin-ul respectiv si-a cam inghitit limba, spunand "nu stiam ca esti tu". Mai nou, regulamentul nu e la fel pentru toti. E aiurea, stiu, dar ce putem face? Crede-ma, am luat aici slay-uri, kick-uri, gag-uri, ban-uri, majoritatea degeaba. Am facut reclamatii peste reclamatii si tot eu picam de rahat, desi le arata ca regulamentul imi da dreptate. Mai mult de atat, chiar nu stiu ce sa mai zic..

Oricum, toata pledoaria mea nu prea are rost in cazul de fata deoarece Grook nu face parte din adminii despre care am vorbit eu. El a gresit doar ca ti-a dat slay, nu ca nu ia dat si lui Black. Atat. Trebuie doar sa i se atraga atentia, pentru a sti pe viitor. Eu imi sustin in continuare parerea ca el e cel mai competent admin al nostru.

Craciun fericit.

Mr.Grook
25-12-2014, 08:19 PM
In legatura cu Black, ti sa explicat dece nu a primit slay, are imunitate. Chiar acum cateva zile am ridicat o problema despre imunitatea sloturilor, nu sa rezolvat nimica, nu am ce face.
Despre gag-uri, eu cand vad un player care vorbeste urat are gag,llama sau kick. Poate se mai intampla sa nu il vad (sunt si eu om, patesc sa fiu obosit si sa nu observ), poti sa anunti cu u@ ca respectivul a vorbit urat, si am sa verific. Sau nu sunt in cs ca verific pe cineva.
Cum a spus si teddy, sunti niste admini care nu aplica regulamentul cu niste playeri prieteni. Mi sa intamplat si mie asta, i-am lasat in pace sa evit certurile intre admini pe server.

Raluca
25-12-2014, 08:43 PM
Legat de slay-ul dat, daca erai singur, de acord cu tine, nu ar fi trebuit sa iti dea slay.
Insa de aici, pana la a incepe sa spui ca dam slay/gag/etc cui vrem... Am fost si eu de fata la astfel de cazuri, dar sunt cazuri, sa nu mai generalizam...
Din experienta personala, eu una dau gag cui VAD ca spune prostii, dar sunt sigura ca orice admin ar fi, atata timp cat joaca si el, nu sta cu ochii pe chat intr-una. Parerea mea.

Oricum...si eu am luat slay-uri cateodata cand admini n-au luat pentru lucruri similare, daaaar, sa ajungem sa facem o reclamatie pentru un slay mi se pare mult.

OblivioN
25-12-2014, 08:52 PM
Time, din moment ce ne bagi pe toti in aceasi oala simt nevoia sa ma exprim :
1.Black are imunitate deci reclamatia a fost facuta persoanei gresite
2.De multe ori primim foarte multe mesaje pe admin chat sau scriu prea multi in acelasi timp pe chat-ul normal (de aici rezulta ca nu putem vedea tot)
3.Grook si Teddy, cand vedeti ca adminii fac favoruri prietenilor faceti print si vorbiti cu Xela
Sarbatori fericite!

Tim3^sh0T
25-12-2014, 08:59 PM
nu i`am pus toata treaba in carca lui grook , nu era numai grook pe server , a mai fost raluca si 2fast4you care de asemenea a injurat se vede in poza :) hai sa zice`m ca grook era pe mess in legatura cu pozele lu ala , raluca dadea gag`uri la greu isi facea treaba ca nu anuntau playerii prin u@ codatii ... injurau ... dar 2fast4you ce facea ? era preocupat sa injure :) in legatura cu ce a spus teddy , cam are dreptate , adminul cand ramane ultimul la t contra 3 4 ct nu pune bomba , dar cand ramane un player ultimul sare pe el cu slap`uri si slay`uri , dar nah ... se plictiseste saracul admin ... Mi sa mai intamplat cateodata sa fie pe server 7 8 admini ,eu sa raman ultimul contra 4 5 ct si nimeni sa nu zica nimic , dar cateodata cand un admin moare primul sta cu ochii numai dupa bmb cine o duce , daca face camp , etc ... ca nah se plictiseste ..


Time, din moment ce ne bagi pe toti in aceasi oala simt nevoia sa ma exprim :
1.Black are imunitate deci reclamatia a fost facuta persoanei gresite
2.De multe ori primim foarte multe mesaje pe admin chat sau scriu prea multi in acelasi timp pe chat-ul normal (de aici rezulta ca nu putem vedea tot)
3.Grook si Teddy, cand vedeti ca adminii fac favoruri prietenilor faceti print si vorbiti cu Xela
Sarbatori fericite!

1.Nu v`am bagat pe toti in aceeasi oala , pe server au fost doar raluca , grook si 2fast4you , am zis doar unii admini , nu toti .
2.Nu am facut reclamatie gresita , am facuto cui trebuie , black a fost un exemplu ca nu se respecta regulamentul , 2fast4you un exemplu ca chiar sunt admii care injura , raluca un exemplu ca isi face treaba (in momentele alea chiar nu a avut cum sa vada ce se intampla era prea ocupata)
3.Exista consola in care poti sa te uiti ce sa intamplat daca ai pierdut ceva :)

Mr.Grook
25-12-2014, 09:45 PM
2. Deci cu exemplu tau ca nu se respecta regulamentul, ti sa explicat la greu ca nu se poate face nimica daca un player are IMUNITATE, doar co-owneri si owneri pot folosi orice comanda asupra unui player cu imunitate. Eu nu eram in joc cand sa injurat, cand am intrat am observat ca raluca ia spus lui 2fast sa nu vorbeasca asa cu acel player pe chat, chiar daca sunt prieten si isi permit.
3. Sa te uiti in consola sa vezi daca ai pierdut ceva? Daca nu esti in joc 5 min sti cat iti apare in consola? Mai pierzi o gramada de timp sa te uiti in consola sa citesti tot sa vezi daca cineva a vorbit urat sau ecc.

Tu mi-ai facut reclamatie in legatura de slay, nu baga alti admini (faza cu 2fast) in reclamatie. Daca vrei sa vorbesti despre faza aia fao in alt topic, nu in acesta.
Problema cu slay-ul recunosc ca am gresit.

XeLa
26-12-2014, 09:09 PM
Cand vad reclamatii pentru un slay ma apuca durerea de cap.Ori folositi comenzile pe toti, ori ii lasati sa joace pana la target pe toti.
Nu mai faceti diferente ca ies reclamatii puerile aiurea si nu are rost sa dam aici replay`uri fara numar pentru un amarat de slay.
Nu uitati ca multa lume pune mult suflet la acest joc si din cauza unui slay se poate sparge un monitor si e pacat sa va mai bagati parintii la alte cheltuieli acum de sarbatori.