PDA

View Full Version : Propunere



RaZz0R
19-12-2014, 09:05 AM
Salutare! In dimineata asta mi-a venit o idee. Stiti ca va tot plangeti de mapele inutile de pe zm, ca nu aveti unde sa va ascundeti si etc...
Sunt dispus, sa iau cele mai cunoscute mape de pe zm si sa le fac un "update". Adica, eu iau mapa in format hammer editor, si o modific pentru a fi compatibila pentru zm, un bun exemplu de asa ceva este zm_inferno, mapa clasica inferna modificata pentru zm. Asa frumos se pot modifica o multime, de exemplu as putea pune un tavan pe 2010 sus unde se urca toata lumea pe mapa, si asa rezolvam o problema veche si iremediabila.

De ce am eu nevoie.... pai, mie nu imi merge sa colplim mapele dupa ce le termin, daca cineva care are habar de valve hammer ma poate ajuta (sa imi complime mapele dupa ce le termin), si am nevoie si de cineva din conducere care sa INLOCUIASCA mapele actuale cu viitoarele. Nu am sa pot sa modific toate mapele, o sa modific mapele care le pot gasi pe net in formatul dorit, gen westwood, chiar daca e jucata sunt putine locuti, dar are un potential imens, pot schimba si modifica mapa foarte mult.

A, si inca ceva, daca tot face asta ce spuneti sa eliminam definitiv mapele inutile gen FY_* , adica eu unu daca sunt pe sv si e o asa mapa nu o las. (aste e facultativa)

Astept pareri si persoane dornice sa ma ajute. Zi faina!

~TraNda~
19-12-2014, 10:55 AM
Inca nu stiu nimic despre harti cs/hammer. O sa ma documentez si daca se prinde ceva de mine te anunt :)
P.S: PRO

RaZz0R
19-12-2014, 11:04 AM
Nu trebuie sa sti nimic, daca programu e instalat bine si poate complima e suficient sa iti dau mapele facute, sa intri in ele, si sa apesi 1 buton, restu face programu. Din cate stiu Petryca a facut o harta, pe el imi pun baza. SI deasemenea pe abiss sau tiger sa le introduca pe sv.

WarGods | RbN
19-12-2014, 11:27 AM
As fi de acord,desigur daca la fiesta nu sar modifica nimic :> :))
La hammer am lucrat si eu,am avut eroarea asta dar nu stiu cum am rezolvat o..Parca l-am luat de altundeva dupa un tutorial de pe youtube sau ceva de genul...(logica aia ;;) )

Tim3^sh0T
19-12-2014, 12:19 PM
nu poti modifica o harta in format .bsp (zm_2010.bsp) trebuie sa ai toate resursele cand termini mapa .nav , .res , etc .... am facut si eu un topic pentru modificarea unor harti , 2010 un tavan ca sa numai urci pe mapa , toxic_house2 un acid sub harta ca sa numai stea nimeni dupa zm cand zm scapa sub mapa (tunel) , etc .... mi`a spus tiger sau abyss , chestia asta cu modificatul e mai grea decat creearea unei harti ....nu ma pricep la hammer editor , dar stiu ca am pus 2 3 pereti odata si cand am terminat mapa , cand am dat sa se complieze mi`a mai creat vreo 4 5 fisiere inafara de cel .bsp , trebuie sa le ai pe toate ca sa poti modifica harta ....

RaZz0R
19-12-2014, 12:43 PM
Doctore, stiu sa lucrez in hammer, credema, iti e de 1000 de ori mai usor sa modifici o harta si sa ii faci ascunzatori decat sa o faci de la 0, de ex 2010. In legatura cu modificare, stiu ca nu merge in bsp:)) am gasit odata un site unde erau incarcate mapele in format hammer, stiu ca luasem inferno si dust2, dar nu aveam chef sa le fac. Cu eroarea da, si mie imi face aceasi chestie, nu complima mapa calumea, si nu stiu cum sa o rezolv, am cautat pe net tutoriale de am inebunit... nu stiu ce genereaza asta. oricum. gasim noi pe cineva sa ne complime mapele. Eu vreau doar acordu voastru sa ma apuc de treaba, vreau sa stiu daca are cineva posibilitatea sa imi complime mapa si cineva sa le bage pe sv, de restu ma ocup eu.

AA, si fiesta nu se modifica nimic, e frumoasa asa cum e. Vorbesc de mapele inutile intunecate care nu vezi de ce te impiedici pe traseu.

cubanezu
19-12-2014, 01:32 PM
nu e mai usor sa scoti mapele alea? mai ales fiesta , cand jucam eu si se baga fiesta iesea tota lumea dp serv.

RaZz0R
19-12-2014, 01:36 PM
Cubanezule nu ai inteles ce vreau, daca fac cum spui tu in ~600 mape o sa ramanem cu 50, nici alea, de ce sa aruncam ce poate fi schimbat? Modificam frumos cate o mapa, o facem frumoasa si gata:P castigam o mapa frumoasa.

Tim3^sh0T
19-12-2014, 01:37 PM
nu e mai usor sa scoti mapele alea? mai ales fiesta , cand jucam eu si se baga fiesta iesea tota lumea dp serv.

atat cubanezule :)) stiam eu de ce mi`a fost dor de tn :)) , cum o fi razzor daca tu zici .. numai sa gasesti fisierele la 2010 si restu ...