PDA

View Full Version : Problema



cormoran
07-12-2014, 06:44 PM
Salut. am si eu o problema : sunt unele harti care ma dau afara din joc. incerc sa mai intru odata,tot asa,a 2 oara tot asa.
am schimbat jocul si tot asa imi face. Daca m-ati putea ajuta sa rezolv,v-as ramane recunoscator

p.s: inca ceva : cum as putea scapa de reclamele care apar la diferite site-uri? ba imi apare in stanga ,ba in dreapta jos si sus,ba in mijloc. am schimbat browser,dar tot degeaba

RaZz0R
07-12-2014, 07:29 PM
@ Reclamele apar pe browser? Daca nici prin schimbare de browser nu se rezolva cred ca e un fel de program care iti face probleme
@ Si cu eroarea. Spune-mi te rog pe ce grafica joci ? Eu joc pe D3D (motive tefnice) si pe unele mape pur si simplu mi se blocheaza si nu mai isi revine pana nu se schimba mapa.

Teddy
07-12-2014, 07:39 PM
Descarca un ad blocker pentru browser-ul pe care il folosesti si ar trebui sa scapi de reclame.

JuNNNkie
07-12-2014, 07:41 PM
Asa imi face si mie la unele mape..Nu se incarca nu?

cormoran
07-12-2014, 07:49 PM
Joc asa : D3D ,Widescreen si 1280x720
la harti se incarca,intru la o echipa si dupa ce fac asta,ma da afara si numai pot juca. sa fie oare din cauza la video? sa il dau pe Opengl?

p.s: multumesc de ajutor in legatura cu browser,am rezolvat!

RaZz0R
07-12-2014, 08:31 PM
Uite si rezolvarea cu cs-u: schimba grafica din D3D in OpenGL. si Ar trebui sa se rezolve!

cormoran
07-12-2014, 08:43 PM
Multumesc tuturor pentru ajutor!!!
:*

TheOneLeeT
11-12-2014, 07:10 AM
Exact problema ta o am și eu.
Cānd prinzi o mapa de asta scrie numele ei intr-un fișier txt. Adună mai multe și apoi le pui pe forum
Eu joc pe OpenGL 1440x900 Widescreen
Problema asta CRED că este de la STEAM.

RaZz0R
11-12-2014, 07:47 AM
Lest, nu ai somn, nu e pe steam, problema asta o am si eu pe D3D, iarnpe opengl am lag infernal, mai ales pe o mapa gen rambo. Aseară mi.am schimbat grafica in software si nu mai am probleme, chiar daca dezamageste groaznic la capitolul grafica....

|HD|MeRceR*
11-12-2014, 02:26 PM
Asa patesc si eu cateodata, si face figuri si pe infantry_max mai nou. Se incarca, si cand sa selectez echipele, ma da afara..

Tim3^sh0T
11-12-2014, 04:23 PM
Asa patesc si eu cateodata, si face figuri si pe infantry_max mai nou. Se incarca, si cand sa selectez echipele, ma da afara..

pe infantry_max nu face figuri niciodata , e de la tn din pc/cs , sunt unele harti pe server care nu merg , de ex la unele harti nu iti descarca o resursa (sunet/model/sprite) chiaar daca le descarci tu dupa net si le pui in cstrike tot nu iti merge , la alte harti nu te conecteaza pe server pentru ca nu poate sa descarce o resursa anume (nu spune extensia , "Server cannot download Svo" sau ceva de genu) , la altele te scoate din cs ....am facut o selectie de mape (o parte din ele) , am facut un topic in care sa se verifice mapele si am primit un raspuns "nicio harta nu va fi scoasa/adaugata , astea vor ramane" intelep nu am ce zice...
Referitor la problema cu reclame , daca mai intampini problema foloseste adblock plus asa cum a zis si teddy , cel mai bine merge pe mozilla , dar sa ai grija ca pe unele site`uri nu o sa te lase sa intri din cauza lui iti apare un mesaj ca sa dezactivezi adblock plus si pe altele iti spune ca dns`ul tau il foloseste altcineva , tot din cauza lui adblock plus , alta problema ar fi sa nu ai vreun toolbar instalat , din cauza unui toolbar iti apar reclame pe toate site`urile.

TheOneLeeT
11-12-2014, 05:11 PM
Asa patesc si eu cateodata, si face figuri si pe infantry_max mai nou. Se incarca, si cand sa selectez echipele, ma da afara..

infantry_max niciodata nu mi-a mers pe steam.
Dacă intru VALVE merge fară probleme.