PDA

View Full Version : Abuz de PUTERE Jos Colten (Ponta)



Dev1l_Shark
06-12-2014, 09:52 AM
Numele tau: Dev1l_Shark
Numele celui vinovat: Colten
Data si ora: 09:00 6.12.2014
Martori: -------
Dovada: Poze: 1. <b>You have to register to ba able to see this link</b> Uitati-va in chat ! 2. <b>You have to register to ba able to see this link</b> Uitati-va in chat ! 3. <b>You have to register to ba able to see this link</b> !
Motiv: Abuz
Alte mentiuni: Acest copil de 5 ani nu merita grad pentru ca il am pe Sasuke si _Mastter_ martor ca nu stie sa ajute playeri !!!

_Mastter_
06-12-2014, 09:57 AM
Aprob ca fiind martor.Colten este mult prea obsedat de putere :) se crede bun,insa nu stie absolut nimic.Nu stie sa dea sfaturi mai ales,nu stie sa faca potiuni,iteme si sa ajute anumiti playeri la nevoie + ca spameaza in chat si iti da mute si kick la fiecare 2 minute atunci cand il superi.Parerea mea este sa-i dati warn (1) :) Bring back the old staff. ;)

Colten
06-12-2014, 11:05 AM
ma ,eu ajut playeri cum pot,si nu am facut nici un abuz

_mastter_ Eu spawnez in ceat ,cand nu pricepe acel player,sinu e atent,eu imi fac treaba

--------------- Added after 3 minutes ---------------

Si Eu Am Venit La Superlolix
+vroiam Sa ii dau ceva
+da sunt sef,ii ziceam lui superlolx,ca faceam o casa,si ma intrebat daca eu sunt seful la constructii
+Nu stiam ca e la Devil+Masster,zici ca o sa ne scoti pe toti din staff,ca te crezi tu tare ca ai fost staff pe fostul server

Si mare lucru nu ma pricep la potiuni!
Si e vina mea daca playeri imi cer dmd?

Si mute dau,cand injuri,ca tu injuri cu **** ,cur,bag pizdda si restul ,scuzama de experessi

--------------- Added after 2 minutes ---------------

+eu dau avertisment inainte de mute

_Mastter_
06-12-2014, 11:18 AM
Domnule Cocalcea,i-a fiti atent putin la mine aici ! Am zis eu asemena injuraturi ? Ti-am zis poate cu necuratu' ,dar niciodata nu am zis ce ai mentionat tu acolo :) Eu incerc sa te ajut ca stiu ce s-a intamplat pe fostul server ;) Apropo mai pune mana pe cartea de gramatica.Nu am zis ca te scot din staff,am zis ca o sa iesi singur la cat de unskilled esti.Multumesc ! Vorbesc nepoliticos pentru ca esti tare in gura si nici nu sti ce sa vorbesti !!! Daia-ti vorbesc la misto uneori pentru ca tu pur si simplu esti paralel si perpendicular cu MC,ai naiba ne-am luat grad si suntem smecheri,pai te fac in vorbe la orice ora vrei ;) te-am pupat :*

Superlorix
06-12-2014, 11:20 AM
io vb cu Colten pe skype si el a vrut sa vina la mn si nu stia ca sunt la Devil

Colten
06-12-2014, 11:22 AM
Da ai zis imi pare rau ca nu am facut poze

_Mastter_ Nu te Mai Da Mare
Eu Incerc Sa Ajut Cu Ce Pot

--------------- Added after 6 minutes ---------------

+Cica Abuz,dar eu de cand sunt helper am folsit numai comanda /tp atata si mute

--------------- Added after 3 minutes ---------------

+eu pe fostul server aveam 170 de ore

Andreiko0
06-12-2014, 11:48 AM
Poza in care scrie Sunt sefu , poti sa o stergi dupa pararea mea ca putem scrie ce vrem pe chat daca nu e injuratura cat despre faza aia cand a venit colten in casa ta nuj ce sa zic ... dar orcum mastter nu te mai amesteca in certuri ca iti ei batuta de la mine :))

Dev1l_Shark
06-12-2014, 12:20 PM
Il lasam pe Alin sa decida ! :D Speram sa i-a cea mai buna decizie !!!
Nu ai vazut tot ce a scris in chat asa ca taci !!!
Se da mare ca are HelperPlus si cand intru pe sv in dimineata asta in urm 3 sec mi-a dat kick si cica a fost o farsa.... !!! Alin poti sa te uiti si in consola daca nu ma crezi !!!

Colten
06-12-2014, 12:49 PM
Nu Eu Am Dat KICK MA CI SUPER LOLIX!!!!!!!!!!!!!!!!

--------------- Added after 2 minutes ---------------

Ce Nu Intelegi Ca Nu Eu
Superlolix a fost,si a gresit vroia sa imi dea mie,deoarece nu ma mai puteam misca

Ai Sa Vezi Alin Ca Nu Eu Am Dat!

Dev1l_Shark
06-12-2014, 01:05 PM
Ok am inteles !!!

_Mastter_
06-12-2014, 02:38 PM
Ok.Asta care vrei sa ma bati :) sa te vad.

_Mastter_
06-12-2014, 04:42 PM
Eu zic sa indreptam lucrurile.Defapt Colten face ceea ce trebuie,doar este putin ingamfat,dar il voi ajuta..daca vrea,desigur. :) Pai..eu zic ca Alin sa treaca cu vederea asta,deoarece nu este nimic grav.Colten isi merita gradul si Alin vreau sa spun tot in acest topic ca este o problema,din nou la ore pentru ca am 5 ore si 30 minute,dar eu defapt cred ca am pe putin 12 ore :) deoarece astazi am stat toata ziua.Colten esti bun,insa lucreaza putin la mandrie,suntem prieteni/pace cum vrei tu si am remediat pe server :) bafta !

Stefanuts
06-12-2014, 05:17 PM
Eu zic ca daca erati "baieti de baieti" Problema se rezolva ,si nu se ajungea tocmai pe forum... parca sunteti copii mici... :)) eu cred ca Colten trebuie sa nu se mai arunce atat .. sa stea in banca lui si devil... tu incearca sa nu ii mai tii atata morala ;)

Colten
06-12-2014, 05:39 PM
Multumesc Mastter

AlinT3o22
06-12-2014, 07:12 PM
Atat Dev1l_Shark cat si _Mastter_ nu aveti dovada in legatura cu faza cu kick-ul si mute-ul la 2 minute.
Lui Colten o sa ii dau un Warn sa se mai cuminteasca ,pentru ca se prea baga in unele chestii unde nu e de el.. nu ii dau warn-ul din cauza pozei cu text-ul "sunt seful" pentru ca nu am mai multe dovezi cu conversatia sa vad exact cum sta treaba.