PDA

View Full Version : Propunere !



Mr.A
03-12-2014, 03:50 AM
Salut

Propun Admini de noapte cred ca pentru un server calasic ar fii bine sa fie 1 , 2 admini de noapte
si nu cred ca pentru acceasta Comunitate atat de mare ar strica 1 , 2 admini de noapte stiu ca scuze se gasesc ca unii lucreaza sau alti au scoala si nu pot sta noaptea pe server Dar din punctul meu de vedere pentru o Comunitate asa mare si un server clasic ar trebui admini de noapte sunt multi playeri care joaca noaptea Counter-Strike dar cand intra 1 , 2 codati pe server se goleste serverul cat ai clipi
Sper sa gasiti o rezolvare sa avem playeri si noaptea pe server de ce sa joace pe alte servere cand ar putea juca pe serverul acesta. Va astept cu Pro/Contra

Multumesc .

Alex`
03-12-2014, 03:14 PM
A mai fost deja pusa in discutie aceasta propunere ... si Citez (ruby on rails) : "Ar fi buna ideea, teoretic ..dar nu stiu daca se poate crea un "admin de noapte" care sa nu aiba acces si ziua, aceasta fiind baza idei de noapte. Nu sunt nici pro si nici contra momentan ci doar am vrut sa ridic aceasta problema poate are cineva o idee despre cum am putea face acest lucru." , a spus foarte bine ce a spus dar daca se gaseste o rezolvare cu limitarea accesului doar pe timp de noapte eu sunt PRO

murder 66
03-12-2014, 05:03 PM
eu unul nu cred că ar putea sta cineva noaptea la un joc...totuşi e foarte obositor şi nu rezişti. E destul de greu (psihic şi fizic)

Tiger
03-12-2014, 08:10 PM
De acord cu murder. Cred ca ar fi mai indicat daca s-ar activa "voteban <player>" pe server atunci cand niciunul dintre admini nu se afla pe server sau cand adminii sunt afk, iar cat timp sunt adminii pe server doar sa afiseze un mesaj warning (un plus la u@). La un numar de cateva voturi (mai putin decat numarul jucatoriilor / 2) sa i se acorde ban individului.

Teddy
03-12-2014, 08:20 PM
La faza cu vote ban cred ca se va face abuz de comanda.

ruby on rails
04-12-2014, 02:22 PM
Ce imi place cand sunt citat :))

Problema cu voteban este in felul urmator, si anume multi copii joaca cs ( de multe ori chiar noaptea ), si daca intra cineva care chiar stie sa joace ( fara cod ) , atunci acea persoana risca sa primeasca ban nemeritat, doar ca se "oftica" niste copii.

NastarzZz
04-12-2014, 03:18 PM
Ar fi o idee buna dar banul sa fie doar cateva ore nu permanent ceva gen 2-3 ore,sau playerii care au wac activ sa nu poata fi banati prin voteban!zic si eu asa:))

Tiger
04-12-2014, 03:33 PM
Ce imi place cand sunt citat :))

Problema cu voteban este in felul urmator, si anume multi copii joaca cs ( de multe ori chiar noaptea ), si daca intra cineva care chiar stie sa joace ( fara cod ) , atunci acea persoana risca sa primeasca ban nemeritat, doar ca se "oftica" niste copii.

Nimeni nu a spus ca nu va fii asa. Trebuie ales, un ban nevinovat sau un codat. Bineinteles ca banul nu va fi dat permanent, maxim pentru 60 de minute.

De la adminii de noapte va puteti lua gandul, nu veti putea gasi asa ceva decat in timpul vacantelor/concediilor.

F0rS3ti
04-12-2014, 05:20 PM
:wish: Eu unul cand sunt in concediu...nici telefonul nu`l tin deschis, daramite calculatorul :)))

Mr.A
04-12-2014, 11:57 PM
Cum adica in timpul vacantelor, concediilor hai sa iti explic ceva. sunt unii oamnei care joaca noaptea counter strike cum de altfel o fac eu Si nu am mai inteles un lucru cum adica sa fie acea persoana admin doar noaptea adica ala daca joaca si ziua el are admin doar noaptea partea asta nu o inteleg Se poate da admin unei persoane cum au si ceilalti numai ca el trebuie sa isi faca treaba noaptea asa cum fac adminii care sunt ziua care intra doar 2,3 ore pe zi. Eu zic ca ar fii o treaba foarte buna acum voi decideti daca vreti sa fie playeri si noaptea cum sunt si ziua.

Savarinaa
05-12-2014, 05:38 PM
Eu in weekend stau şi pānă la 2,3 dimineaţa. Depinde ce fel de stare am. Deja, de la 3 īn sus se joacă doar 2vs2, maxim 4vs4. E o propunere inteligentă, dar nu are de ce să stea acel admin on dacă nu sunt playeri să joace. N-am mai intrat aşa des, poate s-au mai mărit jucătorii de noapte. Şi cum au zis şi ceilalţi, majoritatea sunt la servici/şcoală.

Sxe
05-12-2014, 08:08 PM
Cum adica in timpul vacantelor, concediilor hai sa iti explic ceva. sunt unii oamnei care joaca noaptea counter strike cum de altfel o fac eu Si nu am mai inteles un lucru cum adica sa fie acea persoana admin doar noaptea adica ala daca joaca si ziua el are admin doar noaptea partea asta nu o inteleg Se poate da admin unei persoane cum au si ceilalti numai ca el trebuie sa isi faca treaba noaptea asa cum fac adminii care sunt ziua care intra doar 2,3 ore pe zi. Eu zic ca ar fii o treaba foarte buna acum voi decideti daca vreti sa fie playeri si noaptea cum sunt si ziua.

Mai intai cumpara un abecedar , pentru orice eventualitate.
Si unde bati apropul ? Crezi ca daca stai noaptea pe server ai ceva in plus fata de ceilalti ? iti spun eu ca nu.
Chiar daca nu joc pe acest server , cred ca este o idee buna . Pe serverul meu am admini de noapte adica , admini care joaca pana la 5-6 dimineata dar daca serverul se goleste va dati seama ca ies si ei.

Dementhu
09-12-2014, 11:10 AM
Am stat nopti intregi pe server pana la maxim 4 dimineata si foarte rar gaseam un codat, deobicei dupa ora 2 jumate 3 eram maxim 6 jucatori...dupa cum spuneam "am stat" pentru ca este f.obositor, trebuie sa ai o munca de noapte la un birou..unde sa ai si timp sa stai pe sv..de acasa ca sa stai noaptea ar insemna sa dormi pana la 12, 1 pranz...si nu stiu cati dintre voi sunteti la scoala ..da noi majoritatea suntem la munca...oricum deobicei cand sunt in concediu noaptea o acopar eu.

OblivioN
09-12-2014, 11:50 AM
Mai intai cumpara un abecedar , pentru orice eventualitate.
Si unde bati apropul ? Crezi ca daca stai noaptea pe server ai ceva in plus fata de ceilalti ? iti spun eu ca nu.
Chiar daca nu joc pe acest server , cred ca este o idee buna . Pe serverul meu am admini de noapte adica , admini care joaca pana la 5-6 dimineata dar daca serverul se goleste va dati seama ca ies si ei.

Bag de seama ca vrei sa devii oaia neagra a comunitatii, te iei de toata lumea fara niciun motiv. Domnisoara Nico (Savarinaa) a vrut sa evidentieze faptul ca noaptea sunt prea putini playeri ca sa necesite un admin on noapte de noapte, parerea mea este ca varianta cu voteban ar fi cea mai eficienta.

RedLine
10-12-2014, 10:52 AM
Eu zic sa-l lasati asa . N-are rost nici cu voteban ... Parerea mea ca daca unii sufera de prea multa "experienta" si vine altu mai bun ca el si se apuca de dat ban ... ok ...intra dupa 60 min iar ... si din start ii se va da voteban fara sa mai poata juca de aceeasi copii suferinzi .
Si ar mai fi o problema ... daca 5 copii fac aceeasi chestie ...pe o singura persoana ... si persoana acuzata face reclamatie ... copiii in cauza trebuie sa vina cu dovezi ..ei saracii daca n-au acces la comenzi numa la voteban ... Parerea mea ca umplem forumu` de reclamatii degeaba ... cum zicea cineva mai sus ... joci 4 vs 4 ... max 6vs6 ... si nu are rost sa mai umplem serveru` de prostii . PARERE PERSONALA si trebuie tratata ca atare . :))

ruby on rails
10-12-2014, 04:52 PM
Mai intai cumpara un abecedar , pentru orice eventualitate.
Si unde bati apropul ? Crezi ca daca stai noaptea pe server ai ceva in plus fata de ceilalti ? iti spun eu ca nu.
Chiar daca nu joc pe acest server , cred ca este o idee buna . Pe serverul meu am admini de noapte adica , admini care joaca pana la 5-6 dimineata dar daca serverul se goleste va dati seama ca ies si ei.


Agree with Redline, voteban e aiurea. De asemenea, nu va mai luati de Savaaaa!!! .. ca in loc sa "papati" savarina, va papa ea :)))