PDA

View Full Version : Reclamatie Teddy



Nespow
02-12-2014, 05:45 PM
Nick:Nespow
Admini:Teddy
Motiv: am luat ban pentru ca i-am zis ca are 2 ani dupa ce le-am zis prin u @ de unul cu aim si l-au lasat vreo 2 runde alex the pro zicea sa nu-i mai bat la cap ca altfel ma "zboara" si pe mine urmand ca teddy sa-mi dea gag cu motivul "calm" la randu meu le-am spus prin u @ ca nu are rost conversatia asta si ca au cam 2 ani asa.

De curiozitate comenzile astea se folosesc cand au adminii chef?
Vreau si eu motiv pt gag(tinand cont ca nu am injurat) si pentru ban la fel(la fel nu am injurat, m-am comformat si cu wac-ul si ce ati mai vrut voi)

Astept un raspuns si daca considerati, poate si un unban.

Teddy
02-12-2014, 06:27 PM
Unban? Pana mea, ai primit ban 1 minut ca sa te calmezi. Gag-ul, la fel, a fost de maxim 2-3 minute.
Ai reclamat respectivul jucator. Bun, pana aici perfect. L-ai mai reclamat o data pe considerentul "ba, o fi asta chior". Bun, perfect si pana aici. L-ai mai reclamat inca o data "ba, asta e ratardat? cum naiba o fi luat admin?" (A se intelege ca asta e un monolog ipotetic, ca sa nu invoci pe urma ca zic eu ca astea au fost spusele tale pe server). Eu am vazut de prima data, dar a durat putin pana m-am mobilizat. Intai m-am uitat putin pe el cand muream, apoi m-am pus spectator. Poate tu nu stii, dar pe la noi pe aici se mai necesita si dovezi cand dai un ban, astfel ca i-am facut respectivului demo. Cum ai zis si tu, toata treaba a durat vreo doua runde. Daca tie ti se pare chiar atat de mult incat sa inrosesti tastatura aia scriindu-mi pe u@ ca disperatul, atunci Einstein avea dreptate, timpul chiar e relativ.
Ma rog, nu prea mai imi amintesc eu discutia exacta, de fapt, monologul, caci eu nu ti-am raspuns, dar se poate vedea in log-uri, in cazul in care se considera ca am gresit. Ai luat gag si neincetand ai luat si ban 1 minut. Eu zic ca am fost baiat finut, sunt altii care reactioneaza mai urat.
Sper ca umilele mele raspunsuri ti-au satisfacut pofta de cunoastere cu privire la aceasta situatie confuza. Imi cer scuze pentru neplacerile aparute si tin sa iti multumesc pentru prima reclamatie pe care am primit-o in calitate de admin. Ma simt important, apreciez.

Nespow
02-12-2014, 07:11 PM
Nu imi aparea cat timp am luat ban, stiu ca apare deobicei altfel nu ma chinuiam cu reclamatia. Nu m-am gandit ca esti retard da' mai mult de 1hs maxim 2 pe un demo erau destul de evidente ca dovada si cate banuri am vazut eu azi fara sa stea lumea prea mult pe ganduri si cu motive: "retard", chiar si asa nici gagul nu era necesar cu atat mai putin ban indiferent de minute, era parerea mea si atata daca nu poti raspunde nu inseamna ca merit sa fiu luat la mistouri cu gagu si banu. Si stiu cum e pe la voi candva am fost printre voi si nu reactionam ca voi.

Teddy
02-12-2014, 07:49 PM
Hai ca-i culmea. Tot tu comentezi si tot tu faci pe victima? De cand ai anuntat prima data respectivul jucator si pana a fost banat nu au trecut mai mult de 1-2 minute. 2 minute, intelegi? Pentru doua minute e nevoie sa umpli u@-ul cu numele respectivului si apoi cu diverse comentarii, pe care regret ca nu mi le mai aduc aminte, ca te citam.
Nu imi pasa ce ai vazut tu la ai mei colegi. Daca ei dau ban-uri fara dovezi e problema lor, mai degraba te-as vedea indreptatit sa le faci lor reclamatie, de cat sa imi faci mie pe motiv ca respect regulamentul.
Parerea ta? Hai ca asta-i maxima. Comentai aiurea si chiar ai jignit. Vreai sa te las in pace? Nu-mi invoca mie dreptul la libera exprimare, ca-ti invoc si eu regulamentul de cs sau daca vrei sa mergem pe considerente legale, defaimarea.
Tu consideri ca te-am luat la misto cu un gag si un ban? Mai nou cand ne facem datoria inseamna ca luam la misto? Ce rahat de logica e asta?
Stiu ca ai fost admin si da, ai ghicit, nu-mi pasa. Spune-mi te rog, tu cel ce nu reactionai ca mine, cum ai fi procedat cand un jucator cu IQ-ul clar la jumatate fata de al tau, tot comenteaza aiurea pe chat, iar cand primeste gag contiunua pe u@? Probabil te-ai fi certat cu el, nu? V-ati fi exercitat amandoi dreptul la libera exprimare. Sa fim seriosi, era justificat chiar un comportament mai drastic din partea mea, dat fiind faptul ca esti plin de arogante nejustificate.
Imi astept colegii sa-si dea cu parerea. Daca ei iti dau dreptate eu iti cer scuze, imi iau jucariile si plec.
Nu-i Sky pe aici ca ti-o trantea pe aia cu " Bine. Pa."

ADRI
02-12-2014, 07:55 PM
Teddy nu mai baga in seama toate prostiile , lasal sa plinga .

Nespow
02-12-2014, 08:10 PM
Uite arogante la ADRI cu lasa-l sa planga, daca tot erai indreptatit arata o dovada pt orice comanda data mie nu ca nu-ti aduci aminte si etc. Dovezi daca tot esti asa regulamentar. Si nu am fost arogant si nu te-am luat peste picior cum faci tu, ca vad ca doar de asta sunteti capabili mai toti in ultima perioada.

[696]`vLad
02-12-2014, 08:31 PM
Din cele de mai sus si eu as spune :

" Bine. Pa." :)) =))
...imi cer scuze , nu m-am putut abtine :D , sincer sa fiu eu as fi fost mai..``exigent`` cu tine sau cu orice alt player ce are comportamentul tau.

Nespow , ai fost si tu admin , sti ce cum este atunci cand un player crede ca le stie pe toate , da indicatii , este nervos probabil si nu mai are rabdare iar singura lui arma ramane decat un comportament impulsiv...sti ce inseamna sa intalnesti astfel de persoane zi de zi si sinceri sa fim cu noi , ne mai ``sare mustarul`` si fiecare luam decizii pe moment bune sau rele.
Luand in considerare spusele tale si ale lui Teddy despre cele intamplate , nu a luat o decizie fara cap , ba chiar a fost bland.

PS: Nu te-a luat nimeni la misto , motivul banului (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)a fost: ``ia o gura de aer si intra iar`` .
PS2:Totul era bine si frumos , fara cearta , fara prea mare tam-tam daca faceai cerere unban in loc de raclamatie (desi nici asa nu vad rostul cererii unban dar zic ca-i de trecut cu vederea avand in vedere faptul ca nu ai vazut durata banului ).
PS3:Sunt de parere ca topicul asta nu-s are rostul si propun TC.

Nespow
02-12-2014, 08:39 PM
Voi sunteti gen ca niste politisti aa da' ce am grade mai tre sa am si rabdare cu astia ii iau si-i bat si gata ca-s smecher exact pe acelasi principiu, ai niste responsibilitati actioneaza ca atare deasta aveti admin sa aveti rabdare si sa vorbiti frumos ca eu nu v-am luat la misto.

[696]`vLad
02-12-2014, 08:50 PM
Prietene , nu generaliza pentru ca vorbesti prostii :))
...cum spuneam , topicul asta nu-si are rostul.

Teddy
02-12-2014, 08:58 PM
Sa mor de nu-mi vine sa-mi tai un picior si sa ma-mi dau in cap cu el:|
Ai dreptate, ti-am dat gag si ban pentru ca sunt un frustrat, desigur, n-am nicio dovada, dar se poate vedea foartea bine in log-uri cat de frustrat am fost incat sa ma i-au de un jucator care nu a facut nimic.

Gata, eu ma retrag. Ii lasas pe cei mai inalti in grad sa decida daca am facut bine ce-am facut ori ba.

P.S. Vlad, pe zi ce trece ma mir cum de incap atat calm si rabdare in tine;))

[696]`vLad
02-12-2014, 09:05 PM
/Off: Crede-ma , fara pic de modestie iti pot spune ca sunt cea mai calma persoana pe care o stiu , chiar si eu ma mir de mine :))

/Edit: ah... da , Maya este de vina... am invatat sa fiu calm si sa meditez la pacea interoara din cauza ei...
Gandeste-te am petrecut 3 ani la liceu cu ea in aceeasi clasa + 1an (anul acesta) si sincer... iti trebuie mult calm si rabdare cand esti cu ea :)) =)))

G|Nico.
03-12-2014, 05:09 PM
Mda..si aici intervin si eu ! Saptaman trecuta si eu si 4rmanii am avut probleme cu acest "domn" deloc frustrat si deloc zeflemist . Numindu`ne "cacati de admini" si alte jigniri urmand sa ia gag de la mine 3-5 minute , dupa care sa ne invadeze pe u@ cu nemultumirile lui la adresa noastra si a serverului. Ai facut bine Teddy dar se putea si mai bine ! Initial am vrut sa`i dau ban pe timp, motiv limbaj, care nu consta intr`un minut ,desigur cu dovezi (print la consola) , asta pentru o posibila reclamatie, dovezi pe care acum imi pare rau ca nu le mai am . Si mai sunt si alte chestii, dar acum ideea nu era sa despicam firul in patru in privinta jignirilor. Stim ce sunt jignirile, nu avem nevoie de o definitie ca sa le recunoastem. Problema e cum sa reactionam la ele. Iar daca am exclus violenta fizica si violenta verbala, ce ramane? Totusi, in unele cazuri poti ignora o jignire. Mai ales atunci cand persoana respectiva nu merita sa-ti pui mintea cu ea. Exista troli pe net si exista troli si in real life. Nu prea are sens sa-i bagi in seama. Ceea ce noi am si facut si consider ca am gresit, dandu`i apa la moara acestui "domn" Nespow, impotriva caruia trebuie luate masuri ,ca pe viitor cand "mai are ceva de zis , sa taca!"

Rog sa se tina cont ca nu-i la prima abatere !

Off : Oamenii care vorbesc mult si tare, intrerup conversatia si atrag atentia asupra lor intr-un mod care ii deranjeaza pe cei din jur: "Cu cīt este mai goală o căruţa, cu atīt mai mult zgomot face."

Teddy
03-12-2014, 05:19 PM
`vLad;71892']/Off: Crede-ma , fara pic de modestie iti pot spune ca sunt cea mai calma persoana pe care o stiu , chiar si eu ma mir de mine :))

/Edit: ah... da , Maya este de vina... am invatat sa fiu calm si sa meditez la pacea interoara din cauza ei...
Gandeste-te am petrecut 3 ani la liceu cu ea in aceeasi clasa + 1an (anul acesta) si sincer... iti trebuie mult calm si rabdare cand esti cu ea :)) =)))

Femeile astea....

XeLa
03-12-2014, 06:08 PM
Datorita faptului ca ai avut admin aici si ai cat de cat o vechime la noi ,nu am sters direct reclamatia.Te credeam un baiat mai matur si mai intelegator.Daca am ajuns sa facem reclamatie/cerere unban pentru un minut e clar...
Eu nu sunt o fire rabdatoare si atunci cand intru pe server vreau sa ma relaxez , poate abia am ajuns de la munca si nu vreau sa ma oboseasca toti pe usay ca x are cod , ca y nu stiu ce nu face , ca z nu stiu ce a facut etc.
Niciodata nu mi`au placut "disperatii" , agitatii si jucatorii care se cred atotstiutori.Daca eram eu sau altu poate nu tratam situatia cu asa indulgenta, parerea mea e ca Teddy a facut ceea ce trebuia sa faca.
Pe viitor invata sa fi ma rabdator si sa nu mai intri in polemici aiurea cu adminii, nu uita ca ai fost unul dintre noi!
Inca o reclamatie/cerere total puerila :))