PDA

View Full Version : Daca se poate!



petryca
02-06-2011, 09:33 PM
Stateam si ma gandeam ca poate, sv de zombie al lui max, are nevoie de un plugin mijto.
La modelul de zombie psycho acela cu night vision avansat , i-ar prinde bine un plugin cu care sa vada prin pereti. Pluginul e simplu dar ii trebuie asociat acetui tip de zombie iar eu mi-am spus parerea si...
Pluginul se numeste bio_thermal_goggles. (ar fi ceva frumos)
Ar mai fi necesar dupa parerea mea un plugin care sa arate id de steam in momentul in care un jucator doreste. Spre exemplu daca eu vreau sa-mi vad id de steam, as putea scrie in chat /steam si imi apare : "Id-ul tau de steam este:ST_..." iar daca nu am steam sa-mi apara : "Nu ai steam".
Si acest plugin ar fi super pentru ca un ucator daca vrea sa-si stie id de steam trebuie sa roage un admin sa i-l caute cu amx_who si etc.
Pluginul acesta se numeste generatorSI iar eu l-am tradus in romana(o mai fac pe scripteru din cand in cand:)) ).
Astept pareri ale jucatorilor si in special a lui max.
Apropo pluginurile nu fac lag deloc mai ales asta cu night vision...
Astept pareri.

C@mp3R
02-06-2011, 09:49 PM
si unu pentru arme ar fi o idie buna:)

Tiger
02-06-2011, 10:52 PM
La modelul de zombie psycho acela cu night vision avansat , i-ar prinde bine un plugin cu care sa vada prin pereti.

Are deja detector de caldura, nu ii vad rostul.


Ar mai fi necesar dupa parerea mea un plugin care sa arate id de steam in momentul in care un jucator doreste. Spre exemplu daca eu vreau sa-mi vad id de steam, as putea scrie in chat /steam si imi apare : "Id-ul tau de steam este:ST_..." iar daca nu am steam sa-mi apara : "Nu ai steam".
Si acest plugin ar fi super pentru ca un ucator daca vrea sa-si stie id de steam trebuie sa roage un admin sa i-l caute cu amx_who si etc.

Sincer, nici acestui plugin nu ii vad rostul deoarece jucatorul poate da status in consola si ii se va afisa acelas mesaj ca la amx_who .


si unu pentru arme ar fi o idie buna:)

Deja supravietuitorii au munitie nelimitat si ca nu mai este necesara reincarcarea armelor, nu prea vad rostul altui plugin in plus asupra armelor.

Parerea mea: aproape toate pluginurile consuma resurse si creaza lag, deocamdata ar trebui sa ne limitam la ce avem avand in vedere ca server-ului i-ar trebui 1 gb ram, iar el avand doar 512 mb ram ... toate aceste pluginuri ar favoriza cresterea lagului.

SD-ram!!! Va rog sa ne ajutati! (<b>You have to register to ba able to see this link</b>!!!-Va-rog-sa-ne-ajutati!)

-=MaX=-
03-06-2011, 08:03 PM
deci Psycho are implicit bio_thermal_googles, din pluginul ala e facut efectul de a vedea prin pereti. Apesi N si vezi oamenii prin zid
pluginul de SteamID iar nu isi are rostul petnru ca daca scrii status in consola apare fara a necesita un plugin. plus ca ca am pus si pe forum site-uri unde poti sa iti aflii SteamID-ul

La serverul de zombie limita e dusa la extrem, sa nu mai zic ca am marit limita de intitati ca sa pot pune tot ce este acum pe server, ca si resurse ocupa cat 2 servere de cs normal, deci orice chestie in plus se simte...

Tot ce e nevoie sunt rami, daca cineva vrea sa ajute cu ceva, 256 sau 512 SD-ram ar fi de folos!

petryca
04-06-2011, 12:26 PM
aaaa..scz
n-am stiut ca are ..da io l-am luat pe psycho si nu vedeam da...nuj poate ca n-am fost atent.
Cat despre status n-am stiut ca merge ca sa-ti arate...
Am gasit sdram am gasit 2 de 156 sau cam asa ceva . in total vreo 200 si ceva.
Daca e spune si am savad ce rezolv.

syk_m
05-06-2011, 09:55 PM
ma Petryca nu e o idee rea ;)

-=MaX=-
06-06-2011, 01:20 AM
faza e ca sunt doar 2 sloturi de rami si intr-un slot e o placuta de 512, de-asta as fi vrut inca una de minim 256
daca in final nu gasesc o sa te anunt ;)

petryca
06-06-2011, 07:37 PM
Asta e bun?E de pc-133.
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
da-i download si uita-te
Cateva informatii despre el
Compatibilitate:Desktop

Tip memorie: DDR2

Capacitate:1024 MB

Frecventa:667 MHz

Standarde memorie: PC2-5300

Latenta CAS:5
Radiator:Nu

ECC:Nu

Greutate:150 g
Astept raspunsul tau.

Tiger
06-06-2011, 09:37 PM
petryca, ala ii DDR2 :| ... nu SD-RAM

SD-ramul NU este DDR1, DDR2 sau DDR3 (nici sodimm-urile lor), el fiind mai vechi decat DDR1.
SD-ramul lucreaza la frecventa cuprinse intre 66 si 133 mhz (careia ii se mai spune si: PC66, PC100 sau PC133)...