PDA

View Full Version : Idei in locul ursului



WarGods | RbN
28-11-2014, 09:43 PM
In ultimul timp sunt probleme cu ursul,deci cautam o alta modalitate de a testa playerii daca au citit regulamentul.Nu conteaza daca ve-ti pune o intrebare usoara sau una mai grea.Cerem doar niste sugestii.
Se pot pronunta si membrii comunitatii,nu doar adminii server-ului.
O s-a ascultam fiecare sugestie,iar la final o vom folosii pe cea mai potrivita.
Rog seriozitate!

Tim3^sh0T
28-11-2014, 10:03 PM
regulament scris corect , o litera de genul ά intr`un cuvant , cuvantul pus nu stiu pe unde si in loc de "Ce culoare are ursul" sa fie "Cuvantul care contine un caracter/simbol" nu trebuie creat un cuvant separat pentru asta , ά se poate inlocui intr`o regula gen "Playerii nu au voie sa urce pe mάpa"

cubanezu
28-11-2014, 10:19 PM
intrebarea asta cu ursul, am citit regulamentul de 3 ori, nu am gasit un raspuns , dar sa va zic ceva
eu m-am uitat la celelalte cereri de slot , si am gasit ca raspuns mov si la adminii de acum, la unu am gasit acvamarin , (asa cu acvamarin a fost acceptat)
Vreau sa zic ca nu stiu ce e mare chestie cu intrebarea asta , te poti uita oricand la o cerere la care a fost cineva acceptat si afli imediat raspunsul . Cred ca ar trebui altceva

Tim3^sh0T
28-11-2014, 10:22 PM
intrebarea asta cu ursul, am citit regulamentul de 3 ori, nu am gasit un raspuns , dar sa va zic ceva
eu m-am uitat la celelalte cereri de slot , si am gasit ca raspuns mov si la adminii de acum, la unu am gasit acvamarin , (asa cu acvamarin a fost acceptat)
Vreau sa zic ca nu stiu ce e mare chestie cu intrebarea asta , te poti uita oricand la o cerere la care a fost cineva acceptat si afli imediat raspunsul . Cred ca ar trebui altceva

daca copiezi ursul de la alta cerere fara sa sti regulamentul si daca ti se accepta gradul , o sa ramai fara el imediat :) pe server sunt doar jumatate din reguli , dar nici jumatate , sa zice`m ca sti jumatate , cu ce iti spun adminii cu ce scrie pe server , dar pe restu nu le sti...

cubanezu
28-11-2014, 10:26 PM
regulile astea sunt prea multe, cred ca tota lumea care a jucat cs le stie, probabil ca nimeni cand vede asa mult scris nu sta sa citeasca tot, ar trebui sa se faca o schimbare sa fie mai putine reguli doar cele necesare nu alea gen nu vb urat , nu face block .... nu injura admin, etc

F0rS3ti
29-11-2014, 09:06 AM
Cubanezule, culoarea ursului este diferita pentru fiecare server din comunitate! Si daca spui ca ai citit regulamentul si nu ai gasit, atunci cauta un nr de telefon la Optinova si suna :)

petryca
29-11-2014, 12:40 PM
Propunerea mea:in fiecare paragraf din regulament,sa se afle cate un cuvant cheie,toate aceste cuvinte alcatuind o fraza(despre comunitate,fireste).
Aceste cuvinte sa fie schimbate in fiecare saptamana(astfel incat fiecare jucator/admin sa citeasca regulamentul inainte de a face cerere).
:ass:

cubanezu
29-11-2014, 12:52 PM
foarte buna ideea

kyci
29-11-2014, 02:57 PM
Propunerea mea:in fiecare paragraf din regulament,sa se afle cate un cuvant cheie,toate aceste cuvinte alcatuind o fraza(despre comunitate,fireste).
Aceste cuvinte sa fie schimbate in fiecare saptamana(astfel incat fiecare jucator/admin sa citeasca regulamentul inainte de a face cerere).
:ass:

Cam asa ma gandisem si eu , dar eu in loc de cuvinte cheie , ma gandeam la mai multe cifre , scrise in litere , si la final trebuiesc adunate si sa scrii rezultatul corect. Dar este foarte buna ideea ta!

Tim3^sh0T
29-11-2014, 03:03 PM
Cam asa ma gandisem si eu , dar eu in loc de cuvinte cheie , ma gandeam la mai multe cifre , scrise in litere , si la final trebuiesc adunate si sa scrii rezultatul corect. Dar este foarte buna ideea ta!

hmmm , matematica :> i`ai rupt :)) , daca de scris corect nu sunte`m in stare sa scrie`m , macar matematica sa stim :))

kyci
29-11-2014, 03:15 PM
:))) matematica de clasa a 1-a.. 1+2 .. usoare :)). Nu dalea grele cu teorema lu pitagora , sinus, cosinus etc... :)))

JuNNNkie
29-11-2014, 08:54 PM
Ideea lu' pétrira este buna..chiar si a lu' kyci

Delia ღ❤
30-11-2014, 09:20 AM
Propun ca in regulament sa fie scrise 2 propozitii in care sa scrie asa : " Daca intradevar ai citit regulamentul copiaza aceste 2 propozitii " .

petryca
30-11-2014, 12:18 PM
Delia,ar gi aceeasi treaba ca si culoarea ursului.
Intre timp,mi-a venit alta idee: inainte de a da pro/contra,adminul in cauza trebuie sa puna o intrebare din regulament iar cel care face cererea,sa raspunda. Cred ca asa,pentru a raspunde,ar trebui sa citeasca regulamentul!:)
:ass:

WarGods | KGB
30-11-2014, 01:28 PM
O idee am si eu;sub forma de intrebare legata de server zm>> "Cum se numeste zombie-ul din clasa 8?" sau poate din alta clasa de zombie!!

F0rS3ti
30-11-2014, 04:40 PM
:-/ "Ce numar urmeaza in secventa urmatoare : 1 8 27 64 ? 216 343" asta ar putea fi o intrebare in locuil celei cu ursul :)

Tim3^sh0T
30-11-2014, 06:35 PM
Delia,ar gi aceeasi treaba ca si culoarea ursului.
Intre timp,mi-a venit alta idee: inainte de a da pro/contra,adminul in cauza trebuie sa puna o intrebare din regulament iar cel care face cererea,sa raspunda. Cred ca asa,pentru a raspunde,ar trebui sa citeasca regulamentul!:)
:ass:

aici nu esti in clasa la ore ca sa raspunzi imediat , ala poate sa stea sa caute propozitia care trebuie sa ti`o spuna , o spune si gata , fara sa citeasca tot regulamentul , eu propun altceva , sa ramana tot cea cu culoarea ursului , asta e de 2 ani de cand am venit in comunitate (poate e chiar de cand sa facut comunitatea) , culoarea ursului e la toate serverele , rbn , daca vrei sa schimbi culoarea ursului , fao in privat cu tiger si abyss , nu public , ca oricine poate citi topicul asta si stie cu ce are de aface , ii e mai usor sa gaseasca ceea ce ii trebuie , e bine sa ramana tot ursul , pe fiecare luna schimbata culoarea + locatia in regulament , asa e cel mai bine.

kyci
30-11-2014, 06:53 PM
, e bine sa ramana tot ursul , pe fiecare luna schimbata culoarea + locatia in regulament , asa e cel mai bine.

Daca ar ramane tot asa cu ursul , eu spun ca la 1 saptamana sa se schimbe , ca asa cel care face cererea are posibilitatea sa o copieze de la altul...

WarGods | RbN
30-11-2014, 06:57 PM
Nu e vorba de mine,ca eu am zis ca o schimb si saptamanal sau dupa fiecare cerere doar se doreste o alta modalitate.Va rog sa`i lasati pe toti sa se proununte,nu trebuie s-a ziceti daca e buna sau rea,sau ca ce ar fi daca va fi acea regula.Una va fi aleasa si aplicata.

RaZz0R
30-11-2014, 09:32 PM
Sustin ideea lui petrica, Foarte buna! Gj

NastarzZz
01-12-2014, 11:11 AM
Sustin ideea lui petrica, Foarte buna! Gj

idem ,dar nici a lui kyci nu e prea rea :)

kyci
01-12-2014, 12:26 PM
Inca una: in tot regulamentul sa fie scris cate 10-12 numere scrie in litere ( omieoptsute etc... ) iar la finalul cererii el sa scrie in cifre numerele gasite de el...

Delia ღ❤
01-12-2014, 12:32 PM
Ar fi bine sa ramaie culoarea ursului , doar sa se schimbe odata la 1-2-3 saptamani .

RaZz0R
01-12-2014, 12:36 PM
Ursu e fumat, deja daca 1-2 gasesc culoarea trebuie schimbata ca se copie imediat, se gaseste si locul si gata. E ca si inainte

Tim3^sh0T
01-12-2014, 12:41 PM
ursul nu se poate , orice ati pune se copiaza de la cererile precedente , eu zic sa face`m altfel ziua + luna X anul nasterii la cel care face cererea , o sa dau un ex ziua luna si anul meu de nastere : 0.3+0.4x1995=? , in felul asta numai au ce copia de la cererile precedente ...

petryca
02-12-2014, 11:07 AM
Deja o dam in altele. Pot veni cu propuneri si playerii pentru ca ,nu se stie de unde sare iepurele! ;)
Si inca ceva,cred ca trebuie sa fim diferiti de celelalte comunitati.Sa fim cei mai buni!
:ass:

~TraNda~
03-12-2014, 12:03 AM
ursul nu se poate , orice ati pune se copiaza de la cererile precedente , eu zic sa face`m altfel ziua + luna X anul nasterii la cel care face cererea , o sa dau un ex ziua luna si anul meu de nastere : 0.3+0.4x1995=? , in felul asta numai au ce copia de la cererile precedente ...

Hmm :-? nu-i o idee rea. Sa fie scris undeva in regulament "Daca ai citit regulamentul vei scrie ziua ta de nastere adunata cu luna si imultina cu anul nasterii tale" :D si sa se evidentieze ca trebuie scris doar rezultatul, ca altfel isi dau seama ce trebuie sa faca :p

OaNa.
03-12-2014, 12:47 AM
Dap ! :D ar fi ceva . eu sunt pro la ce a spus shot si tranda! :D

JuNNNkie
04-12-2014, 10:40 PM
SA vedem ce zice tiger sau abyss