PDA

View Full Version : Cum rezolvam eroare Java Virtual Machine ?



AlinT3o22
27-11-2014, 10:51 AM
Salut ! Astazi va prezint un tutorial cum sa rezolvati cu eroare Java Virtual Machine care de altfel am avut-o si eu :) .

Modul I : Reinstalam Java ( Nu merge mereu )

Modul II : Cream pe desktop un document text si scriem urmatorul lucru : java -Xms650m -jar "C:\Documents and Settings\Numele tau\Desktop\Minecraft.exe ( La "Numele tau" puneti numele vostru care il aveti la windows ) . Dupa ce am facut asta facem urmatorul lucru : File -> Save As si salvam fisierul cu numele Minecraft.bat . ATENTIE ! Ca sa va mearga trebuie sa dati la save as type si sa selectati all files ! Dupa accesam acel fisier Minecraft.bat si ar trebuii sa mearga . Ca sa mearga trebuie ca launcherul de minecraft sa aiba numele Minecraft.exe nu alte nume precum MinecraftSP sau Minecraft-Romania Launcher .

Modul III : Mergem in control panel si intram in Java . In java intram in java si acolo va va da un dreptunghi pe care scrie view . Apasati pe acela si va va aparea un tabel . In acel tabel la categoria runtime parameters , care este goala , puneti urmatorul lucru : java -Xmx512M -Xms256M -cp Minecraft.jar net.minecraft.LauncherFrame . Dupa aceea deschideti minecraft-ul si va merge .

Modul IV : Daca aveti Java pe 32 biti , iar windows-ul vostru e pe 64 de biti dezistalati Java pe 32 biti si o instalati pe cea de 64 biti si zice-versa .

Sper ca v-am fost de ajutor cu acest tutorial :)