PDA

View Full Version : Lucy



Delia ღ❤
17-11-2014, 01:33 PM
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Īncepānd cu NIKITA și LEON, și pānă la AL CINCILEA ELEMENT, scenaristul și regizorul Luc Besson a creat unele din cele mai dure și mai memorabile eroine de acțiune din istoria cinematografului.

Acum, Besson ne-o prezintă pe Scarlett Johansson īn LUCY, un thriller de acțiune despre o femeie care e prinsă accidental īntr-o afacere periculoasă care se īntoarce īmpotriva celor care au răpit-o și care o transformă īntr-o mașinărie de luptă nemiloasă, evoluată dincolo de puterea de īnțelegere omenească.

Alături de Scarlett Johansson īl găsim pe legendarul Morgan Freeman, laureat cu Oscar. Filmul e produs de Virginie Besson-Silla, pentru EuropaCorp.



<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Titlul original : Lucy
Gen : Actiune
Durata (in min.): -
Premiera īn data de: 1 august
Clasificare : 12+
Regizor: Luc Besson
Actori: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi
Tara / Anul : 2014, Romania


<b>You have to register to ba able to see this link</b>

<b>You have to register to ba able to see this link</b>


SCRENN

<b>You have to register to ba able to see this link</b> g1_NDY4_MTE.jpg
[

F0rS3ti
17-11-2014, 02:01 PM
Frumos filmul, l-am vazut, dar prea ...SF

Teddy
17-11-2014, 03:33 PM
Am vazut filmul la cinema... poate asta sa fie motivul pentru care mi-a placut cat de cat. N-are nimic interesant, dar nu e nici plictisitor. E destul de ciuat, nu are o desfasurare a actiunii iesita din comun, iar finalul e dubios rau. Si, din cate stiu eu, ideea de la care e facut filmul e gresita. Se pare ca nu ne folosim doar 7% din capacitatea creierului sau cat e acolo.

F0rS3ti
17-11-2014, 03:50 PM
asa e, ne folosim maxim 10% din creier. Doar Einstein din cate stiu a folosit, se zice, undeva la ...17%

Teddy
17-11-2014, 04:01 PM
De fapt, cica asta ar fi doar un mit si ca ne folosim tot creierul, doar ca nu pe tot odata. Nu mai stiu exact site-ul unde am citit asta ca va lasam link-ul, erau acolo si niste argumente pe care eu le-am uitat.
Cat despre Einstein, treaba e diferita. El avea cu nu stiu cat % mai multe celule gliale si un IQ considerabil.