PDA

View Full Version : Cerere unban noah



noah
28-10-2014, 09:21 PM
NUME: noah
IP:79.113.99.105
VARSTA: 37
ID DE STEAM: STEAM_0:1:40061032
DATA: 2014-10-28
ORA: 20:30 aprox le: 20:22 fix, tot din poze am dedus
HARTA: de_westwood
ADMIN: Nu stiu am inchis, probabil cel care mi-a facut pozele. le:acum am vazut in poze ca adm este Anne Marie
MOTIV: Nu am avut messenger (am oferit skype si e-mail, si steamid) mi s-a cerut id mess
MARTORI: Castiel;x nu stiu daca e admin.
DOVEZI: n-am am inchis
MENTIUNI: Alte detalii
Copie factura n-am pentru ca n-o sa platesc asa ceva, nu mi se pare ok.
Ceea ce iar nu mi se pare ok sunt urmatoarele:
-din moment ce ma puneti sa fac ceva ce nu stiu, adica scanare online cu wds sau wac cum ii zice, nu vi se pare normal sa-mi dati si mie 2-3 mici indicatii? (nu le-am primit)
-mi s-au facut poze, si am oferit e-mail/skype/steamid si mi s-a raspuns in gluma "facebook si alte chestii"
-am insistat sa spun ca nu am id messenger si nici messenger in repetate randuri, si dupa o gramada de minute, imi cereau tot messenger.

Tin sa mentionez ca datorita faptului ca nu am primit indicatii cum sa downloadez aplicatia respectiva (mi-a dat eroare in dreptul butonului Windows8, apoi am mers dreapta si am apasat Raport Antivirus) aveti aici link-ul:
<b>You have to register to ba able to see this link</b> 282e1a2db8808a/analysis/1402341841/

Mi s-a cerut link-ul pe chat, desi am intrebat daca-l dau pe admin_chat.
Asa, l-am dat pe chat (acum imi dau seama ca chatul fiind restrictionat la un anumit nr. de caractere, mi-a trunchiat linkul si s-a terminat in "anal" in loc de "analysis, mda, si am luat gag)

In fine n-am reusit sa dau niciun link pentru ca n-am avut id de ceva, decat de messenger.
Asadar am recurs la Cerere Unban
Aveti atasate si pozele aici in arhiva girlshare:

<b>You have to register to ba able to see this link</b>

In final, imi cer scuze daca am creat neplaceri, datorita faptului ca nu cunosteam sistemul vostru (de primire poze/wac scan/ sau ca trebuie musai doar id messenger)
dar totodata, nu mi se pare ok, ca Staff-ul sa ma ia peste picior in loc sa-mi explice cum trebuie sa procedez, pentru a inmana pozele/scan-ul aferent mai repede si sa rezolvam problema. Daca o sa doriti sa verificati logul, am spus de cateva ori: steamid-ul meu, am cerut e-mail si am dat si linkul pe chat (intr-adevat incomplet, pentru ca nu putea fi afisat tot - restrictie nr. de caractere in chat)

Cat despre mine, eu consider ca nu am luat in deradere pe niciunul din voi, implicati in incident, si astept acelasi tratament din partea voastra. S-a produs o neintelegere probabil.
As dori sa primesc Unban in urma expunerii mele de mai sus + dovezile care le-ati cerut in timpul jocului, si n-am putut sa le comunic.

Va multumesc anticipat.

Teddy
28-10-2014, 09:40 PM
Pozele sunt curate, PRO unban.
P.S. Anne, treateaza jucatorii cu mai mult respect si ofera-le informatii atunci cand iti cer.

CastieL
28-10-2014, 10:03 PM
Deci. CastieL ;x (eu) sunt admin si eu te-am batut la cap cu messengerul pentru a te ajuta, vina ta a fost ca nu ai vrut sa fi ajutat, nu aveai messengerul intrai pe mail si puteai lua legatura cu mine de acolo ca ai si acolo optiunea de a folosi mess-ul. Sunt PRO unban acum...dar data viitore conformeaza-te la ceea ce iti cere adminul.

noah
28-10-2014, 10:29 PM
Ok, eu am inteles ca vroiai sa ma ajuti. Dar daca eu ti-am zis ca nu am messenger automat nu aveam nici e-mailul aferent, deci nu puteam comunica cu tine de pe yahoo.
Cand am zis ca am e-mail, vroiam sa trimit pozele de pe un gmail.
Probabil daca-mi ziceai id@yahoo.com si eu ziceam id@gmail.com ne-am fi inteles pana la urma.

Iti multumesc ca ai vrut sa ma ajuti, insa din pacate eu nu aveam cum sa folosesc chatul din gmail cu tine, pe id-ul care mi l-ai dat din yahoo..right? (l-am retinut id-ul, si daca nu te deranjeaza o sa-ti scriu un e-mail sa-mi explici si mie te rog, cum imi dau scan, daca butonul respectiv imi da eroare)
Era foarte simplu daca Anne-Marie accepta sa-i trimit pozele de pe e-mailul meu din gmail. in primele 2 minute 3 si se rezolva problema. [insa din motive personale sau regulamentare, ea n-a facut-o]. E ok sunt regulile voastre si vina mea ca nu am citit aceasta regula "pozele se dau doar pe mess". Eu consider ca nu am adus jignire cand am vrut sa dau pozele pe skype/e-mail, pana la urma scopul de a primi pozele era primordial.

Va dau un sfat prietenesc pe care l-am observat in aceasta comunicare admin-user:
Acum 1 sapt,2, mi s-au mai facut un set de poze de catre un admin, si datorita faptului ca wac-ul vostru cenzureaza cuvinte, considerandu-le reclama si afiseaza in loc de admin@yahoo.com -->> admin@yahoo.**** am trimis pozele la o adresa gresita, din cauza extensiei care era .ro, si eu am trimis la .com. In fine am rezolvat atunci problema pe alte cale, si pozele au ajuns la admin.
La fel si acum banuiesc ca daca ziceam eu id_meu@gmail.com imi blura si aparea id@gmail.*** si la fel in cazul tau Castiel;x imi afisa id_tau@yahoo.***.

Inca o data imi cer scuze pt neplaceri, sunt un player vechi, care nu cauta sa se eschiveze de a da poze/sau de a fi scanat. Nu am de ce, sunt clean. Doar comunicarea a fost gresita si imi asum vina.

O seara buna!

XeLa
28-10-2014, 10:36 PM
Ban scos!