PDA

View Full Version : [despre cs] :)



ADRI
14-10-2014, 08:10 AM
1. Stiati ca arma cu cel mai mare DMG din cs 1.6 este cutitul??

2. Stiati ca in functie de ce arma tii in mana ai o viteza mai mare sau mai mica de mers sau fugit? Poate stiati... dar..

3. Stiati ca arma din joc, care iti da cea mai mare viteza de mers, este Scout-ul? Dupa care la egalitate se afla : cutitul, pistolul, Ingram MAC-10 (uzzi tero), K&M Sub-machine Gun si K&M UMP-45

4. Stiati ca daca 5 jucatori stau aliniati unul in spatele celuilalt, si tintesti cu AWP-ul in capul la primul, nu poti omora decat 3 jucatori, iar la urmatorii 2 le faci DMG dar nu ii omori!

5. Stiati ca harta de_dust2 este harta cu cele mai multe BUG-uri existente si cu toate astea este cea mai jucata harta din cs. La ora actuala sunt peste 75 de BUG-uri de flash, peste 60 de de smoke si peste 60 de HE. Harta mai are un BUG de bani si cateva BUG-uri de bomba.

6. Stiati ca jocul counter strike 1.6 este jocul cu cele mai multe modificari ale gameplay-ului din lume! Implementarea metamod si amxmod au facut posibila transformarea si exploatarea gameplay-ului in fel si chip! Astfel au aparut: zombie, super hero, warcraft 3, gun game, jail mod, fotbal, fotbal american, tenis, KZ (Kreedz Climbing), Kung Fu (programat si creat de mine dar nu am avut pe cineva sa-mi faca texturile deoarece omul se vedea ca la GTA si nu 1st person shooter) etc..

7. Stiati ca din luna mai a anului 2006 pana in ziua de astazi Counter-Strike este cel mai jucat first-person shooter din lume . In 2002 erau peste 30,000 de servere postate pe internet pentru Counter-Strike (locul 2 l-a ocupat Unreal Tournament cu aproximativ 9.800 de servere) . In 2004 statisticiile GameSpy aratau ca peste 85,000 de utilizatori jucau Counter-Strike simultan , si in 2006 , Steam arata cu regularitate ca 200,000 de utilizatori joaca Counter-Strike in acelasi timp . Potrivit statisticilor adunate de platforma Steam de la Valve acesti utilizatori contribuie colectiv la adunarea a 6.177 milioane de minute pe luna , din 5 februarie 2007 , solidificandusi pozitia ca cel mai pop_ular online first-person shooter .

In 5.07.2011, Steamul a anuntat ca jocul cs 1.6 este pe locul 2 in statisticele de la steam, dupa Team fortress 2, dar la o diferenta foarte mica intre ele! Adaugand si non steamul existent, jocul depaseste ca numar de jucatori orice joc facut pana acum!

RaZz0R
14-10-2014, 10:39 AM
Bun! 3,4,5 nu le stiam:))

IoNuTzZ
14-10-2014, 02:22 PM
Foarte tari informatiile, bravo :)

Tim3^sh0T
18-10-2014, 04:02 AM
pe 7 nu il stiam , dar stiam ca cs`ul este foarte jucat , defapt cel mai jucat din lume , sa numai vorbim de aia care nu au net si joaca cu botii =))

kInG^
19-10-2014, 02:31 PM
5,4,7 nu le stiam :)