PDA

View Full Version : Formatare card microSD



Teddy
12-10-2014, 11:45 AM
Salutare. Am si eu un card microSD la telefon care nu imi mai merge. Daca dau sa vad pozele sau muzica imi zice ca e gol si nu pot face nimic. Daca il bag in laptop imi apare sa il formatez, dar de vizualizat ceva tot nu merge. Am decis sa il formatez daca tot nu mai am vreo sansa sa recuperez pozele, dar imi zice ca "Windows nu a putut termina formatarea", iar apoi imi zice ca e posibil sa nu mearga din cauza ca este setat doar pe citire. Cum pot sa il desetez, avand in vedere ca nu mi-l citeste laptop-ul atunci cand il introduc in el, ci doar imi apare optiunea de formatare care nu merge.

Mersi anticipat.

Tiger
12-10-2014, 12:01 PM
Ai dat un full format sau un quick format? Daca nu ai dat un quick format, incearca. Nu uita sa-l formatezi cu FAT32.

Daca nu functioneaza cu metoda de mai sus, poti incerca formatarea cu:
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
<b>You have to register to ba able to see this link</b>

Daca nici asa nu functioneaza, cel mai probabil s-a defectat.

Teddy
12-10-2014, 01:31 PM
Prima optiune am incercat-o - nu merge. Iar cand incerc sa instalez programele alea imi da urmatoarea eroare: <b>You have to register to ba able to see this link</b> (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

ADRI
12-10-2014, 02:10 PM
vezi poate reusesti cu asta ! (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)

Teddy
12-10-2014, 02:39 PM
vezi poate reusesti cu asta ! (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
Nu imi apare nimic la "recover". Eu deja mi-am luat gandul de la a mai recupera ceva de pe card, vreau doar sa-l formatez ca sa nu dau 30 de lei pe altul.