PDA

View Full Version : Tutorial Cleo 3 - Sanny Builder



Tim3^sh0T
02-10-2014, 03:04 PM
Salut , in acest tutorial o sa va arat cum sa aduceti langa voi arme/masini/peds langa voi (cleo 3 mods) , de ce aveti nevoie

- Cleo 3 (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) (eu am incercat cu cleo 3 , nu stiu daca merge si cu 4)
- Gta Coords (<b>You have to register to ba able to see this link</b>)
- Sanny Builder (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) (debifati "Cleo library" la instalare)

Dupa ce le instalati , aveti un mod cleo 3 , eu o sa iau unul simplu si anume acesta (<b>You have to register to ba able to see this link</b>) , acum va ganditi ca trebuie sa va duceti mereu in grove street pentru minigun , cum face`ti sa il aduceti langa voi...urmati acesti pasi>>>

Intrati in gta san andreas si alegeti o locatie unde vreti voi sa se spawneze minigun , eu am ales locul unde te da la inceput de joc
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
copiati cele 3 puncte x,y,z A si I nu le luati in seama , scrietile pe o foaie sau faceti screen sa le aveti.
Iesiti din joc , intrati in sanny builder dati open , la file type alegei any , deschideti modul din foderul cleo adica Minigun_In_Grove-Street.cs o sa va apara un mesaj , dati ok , dupaia modificati coordonatele din fisier cu cele din joc
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Dupa ce ati modificat coordonatele dati pe run>compile+copy
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Dupa ce sa compilat puteti sa iesiti din program , in gta san andreas/cleo o sa gasiti 2 fisiere , Minigun_in_grove_street.cs cel modificat de voi si unul .txt cel original , adica aveti un original in format .txt in caz ca o sa gresiti :)
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Final
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Pentru spawn in locatii multiple copiati fisierul anterior(minigun in grove street) pe desktop si redenumitil in new.cs sau ce vreti voi
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
editatil cu sanny builder , modificati coordonatele din nou , alegeti alta locatie , procedati la fel cu run>compile+copy , eu am ales sa spawnez alt minigun langa cel actual
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
dupa ce ati terminat copiati fisierul new.cs in san andreas/cleo si acum aveti doua minigunuri
<b>You have to register to ba able to see this link</b>
Stiu ca majoritatea o sa spune`ti ca exista moduri pt arme apesi o tasta si iei arme sau pt masini , acest tutorial este dedicat special celor amatori de "misterele si legendele din sa" leatherface in panopticon , samara in montgomery , etc ... acelasi lucru puteti face si cu masini si oameni doar ca la oameni trebuie sa modificati a doua linie de coordonate
<b>You have to register to ba able to see this link</b>