PDA

View Full Version : Retragere G|Nico.



G|Nico.
25-09-2014, 10:53 PM
NUME: G|Nico.
DURATA: Definitiv si irevocabil..
MOTIV: Mi`a facut o deosebita placere sa fac parte din stafful Wgods in aceste 5-6 luni, am investit timp si sentimente, m`am atasat atat de server cat si de unele persoane...adminul l`am luat pe buna dreptate si in timp. Dar.. am fost invinovatita pe nedrept, nu mi sa dat dreptul la replica sau sa pot dovedii contrariul...
MENTIUNI: Tin sa mentionez ca pe data de 25.09 la/dupa ora 18:00 eu nici makr nu am fost pe sv. Toate cele bune. :saad:

TheKiller.
25-09-2014, 10:58 PM
Se poate verifica daca ai fost tu sau nu pe server la ora aceea.

Elequantz
25-09-2014, 11:02 PM
Imi pare rau nico dar daca este adevarat trb sa iti asumi rensponsabilitatea !! pentru ca si noi patim la fell nu numai tu!! asta este ciao o seara buna !!

OblivioN
25-09-2014, 11:47 PM
Eu zic ca ar trebui sa auzim si ce are ea de zis, poate nu e chiar atat de simpla problema. Eu personal nu am vazut nicio schimbare in jocul ei ca sa dovedeasca , ca are cod, iar fara suparare Nico dar chiar daca ai avea cod nu ai avea destula exp sa joci cu el fara sa observam. Sper sa fie o simpla eroare.
P.S sa nu uitam cazul lui Anne in ajutorul careia ati sarit atatia sa o aparati,zic sa o lasam macar sa se explice sau sa faca testul wcd.

G|Nico.
26-09-2014, 12:00 AM
P.S sa nu uitam cazul lui Anne in ajutorul careia ati sarit atatia sa o aparati,zic sa o lasam macar sa se explice sau sa faca testul wcd

Am facut testul wcd imediat dupa ...:saad: <b>You have to register to ba able to see this link</b>

CRocoDiL
26-09-2014, 12:42 AM
DURATA: Definitiv si irevocabil..

Ori te retragi ori incercam sa dezvaluim misterul?! (ce imi place asta: imediat cand cineva face o belea sau greseste cu ceva....in secunda 2. RETRAGERE! ma amuza maxim :)))) )

TiGaNu^Ion
26-09-2014, 01:18 AM
Eu cred ca cei ce se retrag asa au ceva de ascuns. Un om care stie ca nu a gresit cu nimic incearca sa rezolve problema si sa isi declare nevinovatia. Ce inseamna ca nu ti s-a dat dreptul la replica, ai fost amenintata/santajata/batuta? Daca da, de cine? Care sunt datele problemei?

G|Nico.
26-09-2014, 01:26 AM
Eu cred ca cei ce se retrag asa au ceva de ascuns. Un om care stie ca nu a gresit cu nimic incearca sa rezolve problema si sa isi declare nevinovatia. Ce inseamna ca nu ti s-a dat dreptul la replica, ai fost amenintata/santajata/batuta? Daca da, de cine? Care sunt datele problemei?

Ce facem, ne dam arama pe fata? :| Nu am absolut nimic de ascuns..am fost, sunt, si voi fi dispusa la orice teste vor superiorii...team s.a
Nu mi sa dat dreptul la replica=no ss, no wcd la momentul respectiv knd am aparut in evidentele wac`ului.

P.S Te crede`am altfel :)

TiGaNu^Ion
26-09-2014, 01:33 AM
Imi dau quote ca am zis clar, concis si poate nu s-a inteles:

...cei ce se retrag asa au ceva de ascuns. Un om care stie ca nu a gresit cu nimic incearca sa rezolve problema si sa isi declare nevinovatia...
si adaug: ...prin orice mijloace, atata timp cat s-a atasat de un server si ar vrea sa joace in continuare.
Eu asa as face daca mi s-ar da ban pe nedrept dar poate sunt eu mai tigan.

P.S.: imi place fierul, nu arama.
P.S.2: inca te cred G|Nico. N-as vrea sa schimb asta.

seight
26-09-2014, 02:11 AM
Cum adica nu ti s-a dat dreptul la replica? Cine a zis ca ai ban direct? WAC-ul scrie ca ti-a gasit " glBegin:5CE9ECE9 " care n-am nici cea mai vaga idee ce inseamna... Tiger poti sa na lamuresti tu ce inseamna si ce masuri trebuie luate?

G|Nico.
26-09-2014, 02:31 AM
Cum adica nu ti s-a dat dreptul la replica? Cine a zis ca ai ban direct? WAC-ul scrie ca ti-a gasit " glBegin:5CE9ECE9 " care n-am nici cea mai vaga idee ce inseamna... Tiger poti sa na lamuresti tu ce inseamna si ce masuri trebuie luate?

Mi s`a dat ban permanent si mi s`a scos adminul fara makr sa fiu anuntata. :saad: Ma repet, nu mi s`au facut poze sau wcd, nu stiu si nu inteleg cum si de unde am aparut codata in wac, nu`mi da nimic la search despre acel cod,nu stiu ce este, ce face.

XeLa
26-09-2014, 07:27 AM
Zici ca nu mai ai admin, eu nu stiu nimic in privinta asta , habar nu am despre ce e vorba.Va rog frumos sa ma lamuriti sa pot lua o decizie.

Tiger
26-09-2014, 08:49 AM
Ai fost prinsa de WAC de doua ori:
1. <b>You have to register to ba able to see this link</b>|Nico. -> Wallhack
2. <b>You have to register to ba able to see this link</b> (cautare dupa ip-ul tau) -> Leis.dll

Ce explicatii ai mai dori sa mai dai? Ce test wCD ai mai dori sa faci? WAC-ul cum detecteaza codul, il anunta si se inchide automat (inclusiv cs-ul). Deci, testul wCD dupa ce ti s-a inchis cs-ul pica.


Se poate verifica daca ai fost tu sau nu pe server la ora aceea.

Nu se poate verifica 100% corect daca in acea perioada a fost, sau nu, pe server. IP-ul este cert ca este al ei. Cum am spus si mai sus, WAC-ul cum detecteaza codul il anunta si se inchide automat (inclusiv cs-ul).



L 09/25/2014 - 17:49:45: "G|Nico.<1326><STEAM_0:0:711649416><>" connected, address "46.108.13.66:27005"
[...]
L 09/25/2014 - 17:53:17: "G|Nico.<1326><STEAM_0:0:711649416><TERRORIST>" disconnected
[...]
L 09/25/2014 - 19:18:14: "G|Nico.<1829><STEAM_0:0:711649416><>" connected, address "46.108.13.66:27005"



Timpul server-ului este decalat cu ~17 minute in urma. Adaugati 17 minute la timpul afisat in log-uri.


Adminul ti s-a dezactivat imediat pe motive de securitate (a jucatoriilor).

G|Nico.
26-09-2014, 01:04 PM
Ai fost prinsa de WAC de doua ori:
1. <b>You have to register to ba able to see this link</b>|Nico. -> Wallhack
2. <b>You have to register to ba able to see this link</b> (cautare dupa ip-ul tau) -> Leis.dll
Cu Leis nu figureaza numele meu,am router neparolat oricine poate sta pe wirelles poate avea acelas ip,id`ul unic difera, (plus k scrie SERVER=NULL) nu imi pune vb in gura..vreau dovezi certe ca eu la 25 sep 2014 - 20:55:41 cand am primit ban aveam activ acel cod(in wac am figurat la/dupa ora 18:00 codata) deci este un interval de timp...
Dupa cum am si spus eu la/dupa ora 18:00 nu am fost pe server...
L 09/25/2014 - 17:53:17: "G|Nico.<1326><STEAM_0:0:711649416><TERRORIST>" disconnected

Si am mai intrat "
09/25/2014 - 19:18:14: "G|Nico.<1829><STEAM_0:0:711649416><>" connected, address "46.108.13.66:27005" -pe inf2se stiu sigur, jumatatea mapei..apoi sa pus mjolbi pe care am lut ban.


Nu mi sa inchis wac`ul, tin wac`ul deschis de cand aprind pc pana il sting..chiar daca mai ies din cs.! Aveam wac on cand am primit ban.

Nu mi sa inchis wac`ul cum spui tu...si nici din joc nu imi iesise automat.


Admin dezactivat pe motiv de securitate a jucatorilor? lol?! Asta`i chiar amuzanta:)

Tiger
26-09-2014, 01:24 PM
Cu Leis nu figureaza numele meu

Nu este nume, ci cod.


am router neparolat oricine poate sta pe wirelles poate avea acelas ip

Nu este problema noastra. Raspunderea este toata a ta.


vreau dovezi certe ca eu la 25 sep 2014 - 20:55:41 cand am primit ban aveam activ acel cod(in wac am figurat la/dupa ora 18:00 codata) deci este un interval de timp...
Dupa cum am si spus eu la/dupa ora 18:00 nu am fost pe server...

Nu conteaza ca aveai WAC-ul deschis la momentul acela cat timp ai fost prinsa cu cod pe acel ip. Ai uitat sa adaugi ~17 minute decalaj.



Nu mi sa inchis wac`ul cum spui tu...si nici din joc nu imi iesise automat.

Vreo dovada? Niciuna.



Admin dezactivat pe motiv de securitate a jucatorilor? lol?! Asta`i chiar amuzanta:)

Ce ti se pare asa de "amuzant"? Puteai oricand sa te reintorci pe server si sa banezi jucatori nevinovati. Asta cum ti se pare?!

Banul ramane fara discutie.

G|Nico.
26-09-2014, 02:27 PM
Nu este problema noastra. Raspunderea este toata a ta. Deci asa este cum am spus oricine poate intra pe wirelles si sa figureze cu acelas ip k al meu...am motivele mele pt care nu am parolat routerul, nu ma asteptam veci sa se ajunga la situatia asta.


Nu conteaza ca aveai WAC-ul deschis la momentul acela cat timp ai fost prinsa cu cod pe acel ip. Ai uitat sa adaugi ~17 minute decalaj.
09/25/2014 - 17:53:17: "G|Nico.<1326><STEAM_0:0:711649416><TERRORIST> " disconnected (Cand m`am deconectat ) +17 min cum spui..ora 18:20... in wac figurez cu max 4 minute mai trz de ora deconectarii mele.


Vreo dovada? Niciuna. Banul mi s`a dat la ora 20:55:41, aproximativ 3 ore mai tarziu, dc? Normal k nu am dovezi pt k nu s`a aplicat nici`o comanda care sa dovedeasca k eu la ora respectiva aveam acel cod activ,cum zici ca era wall, cu toate ca nu`mi da nimic la search cand scriu "glBegin:5CE9ECE9" presupusul cod. Daca era wall trebuia sa`mi faca si mie careva poze de cand am figurat codata, nu dupa 3 ore...ban. Trebuia actionat pe moment, eram dispusa la orice teste voiati ca sa`mi dovedesc nevinovatia...nu mi s`a dat sansa. Ti`am dat id`ul meu prin Kary (care uimitor stia k urmez sa fiu banata si retrogradata) sperand k o sa ma contactezi si o sa`mi explici situatia,dupa cum am mai spus eram dispusa la orice teste voiai tu sau altcineva de la ora cand am aparut in evidentele wac`ului.
Precizez k am fost verificata prin team viewer de catre own` Firma, mi`a "intors calc cu fundul in sus" daca ma pot exprima asa... In browser am descarcari dupa data de 15/09 pana azi nimic nu a fost sters, si istoricul este intact nu figurez cu site de coduri vizitate sau alte chestii..Nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai fac..


Puteai oricand sa te reintorci pe server si sa banezi jucatori nevinovati. Asta cum ti se pare? Nu am banat niciodata de cand am acces la ban jucatori nevinovati, de cele mai multe ori intreb adminii mai mari si mai vechi daca e bine sau nu ce fac. Nu am vrut probleme.

*Karynutza*
26-09-2014, 04:58 PM
DA , stiam ca urma sa iei ban pentru ca , tiger a intrat pe mine pe steam si mi-a zis sa te banez.. eu l-am intrebat de ce si mi-a explicat ca a primit mail de la wac cum ca Nico apare cu acel cod.."glBegin:5CE9ECE9".Bineinteles ca nu am avut nici cea mai mica idee ce inseamna si de aceea l-am rugat pe tiger sa imi spuna ce inseamna urmand a-mi raspunde ca e wall... Dupa cum ai si vazut nico nu ti-am dat eu ban , pentru ca eram socata si nu am putut.. daca iti vroiam raul sau ceva te banam eu personal dar l-am rugat sa o faca el.. ceea ce a si facut scotand de asemenea si adminul . imi pare rau sincer , chiar daca a aparut aia la wac oarecum nu cred ca joci tu cu cod.. dar nah eu nu am nicio putere asupra deciziei celor mari , asa ca ramane sa vedem ce vor decide ei . O zi faina !

Dementhu
26-09-2014, 06:56 PM
Sunt dea dreptul socat...!!!!!un admin de-al nostru cu coduri?mie tare imi e ca ea a incercat sa ia de pe net vreun cfg care contine...fisiere de genul pentru a trage mai bine sau altele.....In fine daca este adevarat si din cate vad pare a fi...pacat Nico ...dadusei dovada de impicare pentru comunitatea asta.


Weekend placut!
Deme.

G|Nico.
26-09-2014, 08:02 PM
.In fine daca este adevarat si din cate vad pare a fi....
Ce pare a fi, nu vine nimeni cu dovezi certe care sa ateste ca chiar eu am fost. Nu exista implicare, nu este problema lor daca a fost altcineva pe wirlles,pt k am precizat , am router neparolat...Dar au sarit repede sa scoata admin si tot (sa o lasam cheala) in loc sa facem controale sa vedem daca chiar a fost asa sau pur si simplu o eroare.. A vazut k am aparut in evidentele wac`ului la/dupa ora 18:00 dar eu primesc ban dupa 3 ore, 20:55:41. Nu joc de ieri de azi.

Sunn:X
26-09-2014, 08:19 PM
Ma bag si eu,in ciuda faptului ca nu mai joc pe server(Din motive clare),forumul inca il vizitez de cateva ori pe zi.
Este vina ta Nico,daca ai folosit sau nu acel `program` ( pe server,sau pe altul)o data ce wac este deschis acela apare in evidenta.
Daca a fost folosit de altcineva dar cu ip tau,dupa spusele tale,aceasta este tot problema ta.
Stiu cum este sa fi in situatia asta,deoarece am fost de cateva ori (s-a dovedit ca am fost curat,sau nu au fost dovezi impotriva),dar nu face prostia de a face cererea de retragere pana nu se lamuresc lucrurile.
Pup si toate cele bune.

G|Nico.
26-09-2014, 08:31 PM
[...]dar nu face prostia de a face cererea de retragere pana nu se lamuresc lucrurile.
Am facut cererea de retragere pt ca sunt obligata sa platesc taxa unban.. Nu am de gand sa platesc pt ceva ce nu am facut..

XeLa
26-09-2014, 09:30 PM
Am discutat si cu firma1 la telefon si mi`a zis ca a stat la tine in PC o ora sa caute urme de programe ajutatoare.Din ce am inteles nu a gasit nimic ,ai windowsul praf + ca nu ai routerul parolat.
Datorita faptului ca joci de foarte mult timp aici zilnic si ai atatea ore o sa trec cu vederea peste acest "incident" asa cum am mai facut`o si la alti jucatori fideli avand aceeasi activitate ca a ta si un comportament ok.
Iti scot ban`ul dar iti recomand sa iti parolezi acel router ,sa iti formatezi pc`ul, sa nu mai faci monitor cu alin (majoritatea crezand ca ai wall) si sa ai mare grija pe viitor.Sansa ca asta nu o sa mai primesti!
Sper ca o sa tii cont pe sfaturile mele.
Ban scos!