PDA

View Full Version : [REZOLVAT] Cine ma poate ajuta?



Pain
08-05-2011, 12:04 AM
De curand mi`a intrat mania RADIO`ului online in sange, asa ca eu cu inca 3 baietzi chipesi am hotarat sa hostam un radio ca sa fie 24/24 deschis, dar avem 2 probleme:
1: nu stiu pe ce domeniu sa`l pun
2: nu stiu cum sa comand:))..incredibil..:))..

Asa ca cine ne poate ajuta va multumim anticipat, si promitem sa va ajutam la randul nostru.

P.s : daca Max ar fi de acord sa includa un plugin ptr radio ( am vazut ca prinde ideea asta la playeri) as fi foarte bucuros daca l`ar include si pe al meu.

Spor la joc prieteni si aduceti cat mai multa lume!

Pain
08-05-2011, 12:17 PM
dar daca hostul e tinut de cnv..pot ajunge la noi?/:)

-=MaX=-
08-05-2011, 03:23 PM
pai totul fiind pe baza de IP, chiar si eu pot sa-ti spun unde stai :))
plugin de radio a mai fost pe server, probabil pe viitor va mai fi... deocamdata era radio pe serverul de DeathRun care se pare ca nu va mai functiona...
pe viitor vom avea alt server de DR si acela va avea radio cu siguranta ;)
plus ca am in plan sa bag radio pe forum, inca e in discutie treaba pentru ca nu m-am decis cum sa-l fac, vreau sa fac o pagina cu Radiouri unde sa asculte fiecare ce radio prefera...
Daca o sa faci o sa icludem si postul tau, atat pe site cat si pe serverele pe care va fi radio, conditia va fi sa ne faci reclama :)

Pain
08-05-2011, 06:48 PM
poi...daaa:X..ms ptr ajutor , dar...am niste problemee:))

nu stiu cum sa comand hostul, si pe ce domeniu..:-??

-=MaX=-
08-05-2011, 07:46 PM
vezi ca pentru radio pe net se folosesc niste programe, ar trebui sa gasesti ceva pe torrent ;)
o sa caut zilele astea sa vad daca le mai am si ti le dau ca eu oricum nu le folosesc...

Pain
08-05-2011, 07:52 PM
nu ma max...eu aq emit de acasa...dar vreau sa`i pletesc cuiva hosting, sa am 24/24:)